$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

TOKİ İhalesi yapıldı

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Merkez Mutafoğlu mahallesinde yapılacak TOKi konutlarının ihalesinin yapıldığını açıkladı.

TOKİ İhalesi yapıldı
  • 07.05.2020

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Merkez Mutafoğlu mahallesinde yapılacak TOKi konutlarının ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Yozgat halkının sabırsızlıkla beklediği TOKİ Sosyal Konutlarının ihale müjdesini veren Başer, Mutafoğlu Mahallesi 2. Mıntıkada yapılacak konutların ihalesinin yapılmasının daha önce planlandığını vurgulayarak, Projenin yatay mimariye göre yeniden revize edilmesi, Elazığ Depremi ve Koronavirüs salgını nedeniyle oluşan olağanüstü şartlar yüzünden biraz geciktiğini söyledi.

İhale tekliflerinin incelendiğini ve yakın zamanda ihaleyi alan firmanın açıklanacağını ve çalışmalara başlanacağını belirten Milletvekili Başer, Yozgat Merkez Mutafoğlu Mahallesi 2.mıntıkada yapılacak konutların daha önce 8 kat olarak planlandığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yatay mimariyle yapılması talimatları sonrası kat sayısının 5’e düşürüldüğünü belirterek, Yeni projenin 5 kat üzerinden 643 Daire, bir ticaret merkezi, bir camiden oluşacağını ifade etti.

Başer, İktidarları döneminde özellikle orta gelir grubu vatandaşları konut sahibi olabilmeleri için TOKİ üzerinden cazip ödeme koşullarıyla çalışmalar yaptıklarını belirterek  Yozgat merkez ve ilçelerinin de bu çalışmalardan ziyadesiyle yararlandığın söyledi.

Başer, “AK Parti iktidarları döneminde Türkiye her alanda gıpta edilecek gelişme ve büyüme sağladı. Yozgat’ta bu gelişme ve büyümeden payını aldı. Sosyal devlet ilkemiz gereğince orta gelir grubunda bulunan vatandaşlarımızın da bu büyümeden pay alması için çalışıyoruz.  Bu nedenle Orta Gelir grubu vatandaşlarımızın yaşam standartlarını ve refah düzeyini artırmak için cazip ödeme koşullarında konutlar üretiyoruz. Yozgat Merkez ve ilçelerimizde şimdiye kadar ihtiyaca binaen TOKi üzerinden 6582 adet konut ve sosyal donatılar yaptık. Yapmaya da devam ediyoruz. Yaparsa AK Parti yapar” diye konuştu.

 

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ