$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Köse, alınan önlemleri değerlendirdi

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemleri ve yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Başkan Köse, alınan önlemleri değerlendirdi
  • 05.05.2020

Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, koronavirüs salgınına karşı alınan önlemleri ve yürütülen çalışmaları değerlendirdi.

Sürecin başından itibaren yapılan çalışmaları anlatan Köse, vatandaşların sağlığı için gece gündüz çalışmaların sürdüğünü söyledi.

HERYERİ İLAÇLADIK”

Başkan Köse, “Yozgat Belediyesi olarak 5 Mart 2020 tarihinde belediyemiz hizmet binasında Başkan Yardımcılarımız ile COVİD-19 virüsü ile mücadele kapsamında, öncelikle ekipman ve malzeme ihtiyaçlarımızı belirleyerek Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veterinerlik Hizmetleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Fen İşleri Müdürlüğü’nün görev dağılımı gerçekleştirdik.Toplantının ardından toplu taşıma araçları, çocuk oyun parkları, umumi tuvaletler, kamu kurum ve kuruluşları, otobüs terminali, otobüs durakları, sinemalar, oteller, camiler, huzurevi, sevgi evleri, kadın konuk evleri, mülteci kampı, göç idaresi, taksiler, okul servisleri, adalet sarayı, cezaevi, hastaneler, il jandarma komutanlığı, kuaförler, belediyemize bağlı tüm birim ve müdürlüklerin şantiyeleri ile sosyal tesislerimiz ve hemşehrilerimizin yoğun olarak bulunduğu tüm alanlar, itina ile ilaçlanarak 24 saat esasına göre dezenfekte edildi.” dedi.

 

“HEMŞEHRİLERİMİZİ DÜŞÜNÜYORUZ”

 

Süreç içerisinde fırsatçılığa izin verilmediği vurgulayan  Köse şu ifadelere yer verdi:  “Zabıta ekiplerimiz, salgının işletmeler tarafından fırsata çevrilmemesi için denetimlerini aralıksız olarak sürdürüyor. “Sokağa Çıkma İhtiyaçlarını Biz Getirelim” projesini başlatarak, 60 yaş üzeri, engelli ve kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimizin temel gıda ve eczane alışverişlerini ekiplerimiz hallederek evlerine teslim ediyor. Bu şekilde hemşehrilerimizin salgın boyunca sokağa çıkmasını engelliyoruz. Bahar Temizliği projesiyle şehrimizde bulunan sokak ve caddeleri deterjanlı ve ilaçlı sularla yıkadık. Özel Araç Yıkama Noktası oluşturarak, tüm hemşehrilerimizin özel araçlarını ücretsiz bir şekilde ilaçlayarak dezenfekte ettik. Apartman merdivenlerini yıkayan hemşehrilerimizin apartmanlarını ücretsiz olarak ilaçlayarak dezenfekte ediyoruz. Belediyemizde su borcu olan abonelerimizin suları süreç içerisinde kesinlikle kesintiye uğratılmıyor. Ayrıca Kira, Emlak, Çtv borçları için icra dahil olmak üzere hiçbir yaptırım uygulanmıyoruz.”

“ESNAFIN YANINDA OLDUK”

İşyerleri kapanan esnaflarında yanında olmaya çalıştıklarını vurgulayan Köse, “Genelge ile kapatılan işyerleri sahipleri ve süreç içerisinde işsiz kalan hemşehrilerimize piyasa değeri yaklaşık 500 lira olan temel gıda ve hijyen paketleri hazırlayarak evlerine ulaştırdık. Halkımızın yoğun bulunduğu bölgelere ayaklı dezenfekte istasyonları kurarak, hemşehrilerimizin dezenfektanlara ulaşımlarını ücretsiz hale getirdik. Eldiven ve maskeleri hemşehrilerimizin sokağa atmaması için şehrimizin bir çok noktasına atık maske ve eldiven kutuları yerleştirdik. Koronavirüs salgını nedeni ile sahada özveri ile çalışmalarını sürdüren personellerimize salgın boyunca 700 TL ek ödeme yapıyoruz.” ifadelerine yer verdi.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ