$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Sorgun Belediyesi atıl vaziyetteki alanı modern bir park haline dönüştürdü

Sorgun Belediyesi tarafından Yenidoğan Mahallesinde eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılıçarslan döneminde yaptırılan ve kaderine terk edilen atıl vaziyetteki alan Belediye Başkanı M Erkut Ekinci’nin talimatı ile başlatılan çalışmalar sonucu modern bir park haline dönüştürüldü.

Sorgun Belediyesi atıl vaziyetteki alanı modern bir park haline dönüştürdü
  • 16.09.2020

Sorgun Belediyesi tarafından Yenidoğan Mahallesinde eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılıçarslan döneminde yaptırılan ve kaderine terk edilen atıl vaziyetteki alan Belediye Başkanı M Erkut Ekinci’nin talimatı ile başlatılan çalışmalar sonucu modern bir park haline dönüştürüldü.

Belediye Başkanı Erkut Ekinci, ilçede her mahallede ailelerin çocukları ile hoşça vakit geçirebilecekleri, dinlenebilecekleri sosyal alanları inşa etmeye devam ettiklerini vurguladı.

Eski Belediye Başkanı Yılmaz Kılıçarslan döneminde Yenidoğan Mahallesine yaptırılan Alparslan Türkeş Parkının bakımsızlıktan ve ilgisizlikten dolayı atıl vaziyette olduğunu hatırlatan Başkan Ekinci, “Yaklaşık 18 yıl önce bu mahallemize bir park kazandırılmıştı. Daha sonraki yıllarda parkın bakımı ve düzenleme işlemleri yapılmadığı için burası atıl vaziyette, deyim yerinde ise tinercilerin mekanı haline gelmişti. Biz başkanlık görevini devraldığımız günden bu yana yaptığımız planlı ve programlı çalışmalar neticesinde Yenidoğan Mahallemizde bulunan bu alanı A’dan Z’ye her şeyini yeniden düzenleyerek mahalle sakinlerimizin hizmetine sunduk.”dedi.

VATANDAŞLARIMIZIN AİLELERİ İLE HOŞCA VAKİT GEÇİREBİLECEKLERİ BİR ALAN TESİS ETTİK

Yenidoğan Mahallesine kazandırdıkları Alparslan Türkeş Parkı ile vatandaşların aileleri ve çocukları ile hoşa vakit geçirebilecekleri bir alanı mahalle sakinlerinin hizmetine sunduklarını vurgulayan Başkan Ekinci, “Halka hizmet, hakka hizmet anlayışıyla vatandaşlarımıza en güzel hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz. Belediyecilik sadece alt yapı ve üst yapı çalışmalarından ibaret değildir. Vatandaşlarımızın rahat ve huzur içinde gezecekleri çocuklarını eğlendirecekleri sosyal alanları da onların hizmetine sunmak belediyelerimizin asli görevleri arasındadır.”diye konuştu.

BELEDİYEMİZİ TEK BİR KURUŞ BORÇLANDIRMADAN BU HİZMETLERİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Sorgun halkının tek bir kuruşunu heba etmeden ve belediyeyi tek bir kuruş borçlandırmadan bu hizmetleri gerçekleştirdiklerini vurgulayan Başkan Ekinci, “Başkanlık görevini devraldığımız günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdik ve pek çok yerde çalışmalarımız devam ediyor. Biz bu çalışmaları yaparken, halkımızın istek ve talepleri doğrultusunda vatandaşımızın tek bir kuruşunu heba etmeden ve belediyemizi tek bir kuruş borçlandırmadan tamamen belediyemiz imkanları ile bu projeleri hayata geçiriyoruz. İstesek bizde bankalardan kredi çeker ve çalışmalarımızı ve planlamalarımızı buna göre yapabiliriz. Fakat biz ilçemizin geleceğini ipotek altına almadan tamamen belediyemiz kaynakları ve imkanları ile bu çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. İlçe sakinlerimizin de çok şükür yapılan bu hizmetleri görmesi ve takdir etmesi bizi daha da mutlu ediyor, çalışma azmimizi ve şevkimizi artırıyor.”şeklinde konuştu.

Alparslan Türkeş Parkı’nın ilçeye yakışır bir yeni yaşam alanı olduğunu vurgulayan Başkan Ekinci, “ Yenidoğan Mahallemize kazandırdığımız yeni yaşam alanı Alparslan Türkeş Parkı, çocuklarımızın güvenle oynayacağı, ailelerin çocuklarıyla vakit geçirebileceği bir park. Parkımızda; spor aletleri, oyun alanı, yeşil alan ve dinlenmek için banklar yerleştirildi. Vatandaşlarımızdan tek isteğimiz kendi parklarına sahip çıkmaları ve onları koruyup, temiz tutmalarıdır. Parkımızın mahallemize ve ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ