$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yazıcı, okul müdürleri ile eğitime hazırlık toplantısı yaptı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve Merkez ortaokul müdürlerinin katılımı ile Eğitime Hazırlık Toplantısı düzenlendi.

Yazıcı, okul müdürleri ile eğitime hazırlık toplantısı yaptı
  • 16.09.2020

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Başkanlığında Milli Eğitim Müdürlüğü şube müdürleri, ilçe milli eğitim müdürleri ve Merkez ortaokul müdürlerinin katılımı ile Eğitime Hazırlık Toplantısı düzenlendi.

Toplantıda;  21 Eylül Pazartesi günü yüz yüze eğitime başlayacak olan okul öncesi ve birinci sınıf öğrencilerinin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim öğretim almaları için alınan ve alınacak önlemler ile yapılacak iş ve işlemler değerlendirildi.

Okulların hijyen standartlarına uygun hale getirilmesi için yapılacak çalışmalar, ortak kullanım alanlarının dezenfekte edilerek denetlenip, gerekli tedbirlerin alınması, okulların salgın şartlarına göre eğitim öğretime hazırlanması, EBA kullanımı ve performans kontrolü, öğretmen ve öğrencilerin maske kullanımı konusundaki hassasiyeti ile sosyal mesafe kurallarına riayet edilmesi, servis şoförleri ve velilerin alınan önlemler konusunda bilgilendirilmesi konuları görüşülerek kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, eğitim döneminde öğretmen ve öğrencileree ücretsiz olarak maske dağıtımı yapılacağını belirterek, “Okullarımız hafta sonu dezenfekte edilecek, okullarımızda her türlü tedbir alınarak, tüm yöneticilerimiz sahada yerinde incelemelere devam edecek. Ayrıca amanda velilerimizde istedikleri zaman eğitim yuvalarımızı ziyaret ederek, yapılan çalışmaları ve alınan önlemleri yerinde görerek oluşabilecek kaygılarını bu sayede atlatacaklardır.”dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Yazıcı,  yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı, sağlıklı ve başarılı olması temennisinde bulundu.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ