$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Dursun, Telekonferans yolu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında iki gün süren İl Başkanları toplantısı Koronavirüs salgını dolayısıyla telekonferans yoluyla gerçekleştirildi.

Başkan Dursun, Telekonferans yolu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü
  • 03.04.2020

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında iki gün süren İl Başkanları toplantısı Koronavirüs salgını dolayısıyla telekonferans yoluyla gerçekleştirildi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’un da katıldığı toplantıda tüm dünya ülkelerinde büyük tehdit oluşturan korona salgınına karşı alınan önlemler ve uygulamalar konusu ele alındı.

İl Başkanı Çelebi Dursun, 1-2 Nisan tarihleri arasında yapılan toplantının gece geç saatlere kadar sürdüğünü belirterek, toplantının gündem maddesinin korona salgını hakkında illerin yaptığı ve yapacağı çalışmaların değerlendirildiğini söyledi.

Başkan Dursun, “Telekonferans seklinde 2 gün süren ve gece geç saatlere kadar devam eden İl başkanları toplantısında Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın talimatı gereği, İl ilçe ve beldelerde okullar ve camilerimizin iç ve dış mekan temizliklerini muhakkak belediyelerimiz yapacaklardır dedi. Genel Başkanımızın talimatı gereği il ilçe ve beldelerde okul ve camilerimizin çevre ve iç mekan temizlikleri zaten rutin olarak yapılmakta olup il ve ilçe teşkilatlarımızca kontrol edilecektir. Ayrıca tüm belediyelerimiz 60 65 yaş üstü yaşlı hemşerilerimizi arayarak ihtiyaçları konusunda yardımcı olunacaktır.”dedi.

Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık üretimi konularına da değinildiğini vurgulayan Başkan Dursun, “Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemiz açısında tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bu alanda üretim yapan hemşerilerimize devletimiz tarafından gerekli desteklerin ve teşviklerinde verildiğinden bahsetti. Ayrıca üretim yapan yapan hemşerilerimizin üretimlerini aksatmamaları için gerekli gayret ve çabanın gösterileceğini ifade etti.”diye konuştu.

Ülkenin milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına Yozgatlıları da destek olmaya davet eden Başkan Dursun, “Bütün dünya ülkeleri zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Aynı sıkıntıları bizim ülkemizde maalesef yaşıyoruz. Korona salgınına karşı daha duyarlı kendi tedbirlerimizi kendimiz uygulamalıyız. Devlet büyüklerimizin ve il yöneticilerimizin almış olduğu kararlara kendimiz ve toplumumuzun sağlığı açısından harfiyen uymalıyız. İnşallah en kısa sürede bu salgından ülkemiz ve ilimiz en hafif şekliyle kurtulmuş oluruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına Yozgat’ımızdan da büyük destekler oldu. Bu vesile ben bir kez daha hemşerilerimizden imkanları ölçüsünde milli kampanyaya destek olmaları çağrısında bulunuyorum.”diye konuştu.

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ