$ DOLAR → Alış: 15,91 / Satış: 15,98
€ EURO → Alış: 16,84 / Satış: 16,90

Yozgat’ta 73 Bin 329 öğrenci karne heyecanı yaşayacak

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 2021-2022 ders yılı birinci dönem tatilinin 21 Ocak Cuma günü başlayacağını belirterek, il genelinde 73 Bin 329 öğrencinin karne heyecanı yaşacağını söyledi.

Yozgat’ta 73 Bin 329 öğrenci karne heyecanı yaşayacak
  • 20.01.2022
  • 994 kez okundu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, 2021-2022 ders yılı birinci dönem tatilinin 21 Ocak Cuma günü başlayacağını belirterek, il genelinde 73 Bin 329 öğrencinin karne heyecanı yaşacağını söyledi.

 

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yaptığı açıklamada; öğrencilere tatilden keyif almaları ve verimli bir dinlenme geçirmeleri tavsiyesinde bulundu.

 

Birinci eğitim dönemini  huzurlu ve mutlu bir şekilde tamamladıklarını vurgulayan Yazıcı, “ 21 Ocak 2022 Cuma günü ilimiz genelinde okul öncesinde 6.811, temel eğitimde 43.629 ve ortaöğretim kademesinde 22.889  olmak üzere toplamda 73.329 öğrencimiz karnelerini alacaklar.

Eğitim süreçlerinin COVİD- 19 salgınına rağmen başarıyla tamamlanmasında özveriyle gayret eden;  678 yönetici, 5.672 öğretmen ve 1.713 personel olmak üzere, 8.063 eğitim çalışanımıza çocuklarımızın istikballerinin inşası yolunda emeklerini ve sevgilerini esirgemedikleri için teşekkür ederim.

Yarıyıl tatili; öğrencilerin bir dönem boyunca yoğun geçen eğitim günlerinin ardından tatlı yorgunluklarını atma, sosyal çevreleriyle daha çok bir araya gelme ve hepsinden önemlisi ikinci döneme hazırlık  için önemli bir fırsattır. Bu tatil, aynı zamanda yeni şeyler öğrenme adına da değerli bir moladır. Önemli olan bu molayı en verimli, en etkin ve kazanımların olduğu bir şekilde tamamlamaktır.”dedi.

 

Öğrencilere de seslenen Yazıcı, “Sömestr tatilini boş zaman olarak değil planlanmış aktivitelerin olduğu, kendimizi gerçekleştirmeye, bilgi ve beceri edinmeye doğru yönlendirmeliyiz. Bu ara tatili öncelikle ailemizle, arkadaş çevremizle daha fazla bir arada olma ve birlikte etkinlikler yapmak içinde değerlendirebilirsiniz. Yorgunluğunuzu bu şekilde atmak sizi iyi hissettirecek, mutlu olmanızı sağlayacaktır. Böylelikle tatilden keyif alacak ve verimli bir dinlenme dönemi geçireceksiniz.

COVİD-19 salgını sürecinde derslerinizi kimi zaman uzaktan online yapmak zorunda kaldınız. Bu uygulama sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığını korumak için atılmış bir adımdı. Ancak bu süreçte çok yoğun bir şekilde tablet bilgisayar, cep telefonu, bilgisayar vb. dijital araç gereçlere fazlaca zaman ayırmak zorunda kaldınız. Nihayet yeni eğitim öğretim dönemiyle artık eğitimlerimiz yüz yüze yapılmaktadır. Bu durum öğretmenlerimiz ve arkadaşlarımızla bir araya gelmeniz için çok önemli bir fırsatı da beraberinde getirmiştir. Geçen zamanlarda çok vakit ayırdığımız dijital araçlardan tatil döneminde uzak kalmanın zamanıdır artık. Olabildiği kadar bu teknolojik araç gereçlerden uzaklaşalım. Ailenizle birlikte aktiviteler planlayın ve hep birlikte uygulamaya çalışın. Arkadaşlarınızla bir araya gelerek çok sevdiğiniz oyunları oynayın. Hem bu sayede fiziksel olarak da spor yapmış olacak, zinde kalacaksınız. Birlikte sinema, tiyatro ya da kütüphane günleri planlayabilirsiniz. Tatilin kış aylarına denk gelmesi nedeniyle kayak ya da uygun aktiviteler yapabilirsiniz. Yaşlı büyüklerimizi ziyaret edip, şehrimiz başta olmak üzere geziler yapabilirsiniz.”diye konuştu.

 

KARNE, ÇOCUĞUNUZUN AKADEMİK BAŞARISININ NOTLA DEĞERLENDİRİLDİĞİ BİR BELGEDİR

Velilere yönelikte açıklamada bulunan Yazıcı, “Karne, çocuğunuzun akademik başarısının notla değerlendirildiği bir belgedir. Ancak karne kişilik gelişimini, hayata bakış açısını, beklentilerini ve psikolojik gelişim sürecini yansıtmaz. Bu nedenle çocuğunuzu karnesindeki notlarla değerlendirmeyin. Başarısız olduğu derslerde ona kızmak ve eleştirmek yerine olumsuzlukların  üstesinden nasıl gelinebileceğini birlikte değerlendiriniz ve olumlu yönde destek veriniz. . Çocuklarınızı başka çocuklarla asla kıyaslamayınız. Bu durum, çocuklarda kin ve nefret duygularının yoğunlaşmasına ve değersizlik hissine sebep olduğu gibi, sizlerden uzaklaşmasına yol açacaktır.  Olumsuz anne baba tepkilerinin çocuğunuzun gelecekteki hayatını, psikolojik dünyasını ve sosyal ilişkilerini kötü yönde etkileyeceğini unutmayınız. Arzu edilen başarıyı gösteremediği alanlarla ilgili eleştirmeyin, zayıf notlarını hatırlatmayın, yıkıcı olmak yerine yapıcı davranış modeli geliştiriniz. Unutmayınız ki; sürekli eleştiri, özellikle ergenlik dönemi içinde bulunan kimi çocuklarımızda telafisi zor olumsuzluklara sebep olacaktır. Zira her çocuk göz aydınlığı ve mutluluk vesilesidir. Yine tüm çocuklar varlığı ile değerlidir. Her çocuğun kendisine özel bir fıtratı ve bu bağlamda baskın yeteneği vardır. Bu nedenle, çocuklarımızın baskın yeteneklerini öğretmenlerimizle birlikte tespit ederek bu yönde motivasyon sağlamak çocukların mutluluğu için elzemdir. Bu tatil dönemini en verimli şekilde geçirmesi için birlikte planlar yaparak, çocuklar için yeteneklerine uygun ortamlar hazırlayınız. İkinci döneme hazırlık aşamalarını birlikte gözden geçirerek daha iyi, daha verimli neler yapılabilir, birlikte tartışıp planlayınız. Çocuklarımızın yetişmesindeki emek, katkı ve fedakarlıklarınız ile eğitime verdiğiniz değer ve destek için teşekkür ederiz.” şeklinde konuştu.

ReklamReklam
Vali Polat, muhtarlarla toplantı yaptı
Yozgat Valisi Ziya Polat, köy ve mahalle muhtarları ile bir araya gelerek sorun ve taleplerini dinledi.
Hastane çalışanları programda bir araya geldi
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz Dr Mustafa Kozan ve hastane yönetimi tarafından düzenlenen programda hastane çalışanları bir araya geldi. Program’ın...
Minik öğrenciler trafik kurallarını öğreniyor
Yozgat’ta eğitim alanında faaliyetini sürdüren AYÇ Okulları TED Koleji tarafından 1 ve 2. sınıf öğrencilerine yönelik trafik parkı etkinliği düzenlendi....
Her sabah spor yaparak zinde kalıyorlar
Yozgat’ta aralarında; esnaf, memur, işçi gibi farklı yaş gruplarının oluşturduğu Bülbülderesi spor ekibi bahar ayıyla birlikte her sabah Çamlık Milli...
19 Mayıs coşkusu yaşandı
gat'ta 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı düzenlenen törenle kutlandı.
Sağlik Bakanlığından yüksek puan
Türkiye’de ilk açılan şehir hastaneleri arasında yer alan ve hizmet kalitesi ile ulusal ve uluslar arası değerlendirmelerde pek çok ödül...
Yozgat Vakfı kuruldu
İstanbul Yozgatlılar Federasyonu (İYF) Genel Başkanı Ahmet Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri bir ilke daha imza atarak Yozgat Vakfını kurdu....
Başkan Akdemir’den davet
Yozgat Bakkallar Esnaf Odasının yeni Başkanı Mustafa Akdemir, ilde her hafta Çarşamba günleri kurulan semt pazarına vatandaşları davet ederek, alışverişlerini yerel esnaftan...
Köse: 19 Mayıs, bir milletin yeniden şahlandığı gündür
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 19 Mayıs 1919 tarihinin yorgun nitelendirilen bir milletin, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde yeniden şahlandığı bir...
Başer: 19 Mayıs, tarihimizde önemli bir dönüm noktasıdır
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, 19 Mayıs’ın Türk ve dünya tarihinde önemli bir dönüm noktası olduğunu söyledi.
Irgatoğlu: 19 Mayıs tarihin sayfalarına mühür vurdu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, “19 Mayıs’ta her şey ilk adımla başladı. Adımlar birleşti mücadele oldu....
Başhekim Kozan’dan mantar uyarısı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Mustafa Kozan, mevsim itibariyle doğada kendiliğinden yetişen mantarların sıkça görüldüğünü belirterek vatandaşları uyardı.
Tren raylarını çalarken yakalandılar
Yozgat İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Yerköy İlçesine Bağlı Buruncuk Köyü Mevkiinde tren raylarını çalmaya çalışan 6 şüpheliyi suçüstü yakaladı.
KOP’tan 12 Projeye 11 Milyon TL destek
Konya Ovası Projesi kapsamında 2022 yılı içerisinde Yozgat’ta 12 projeye yaklaşık 11 milyon TL’lik proje desteği sağlanması planlandı.
Başkan Köse: Güneş enerjisi santralinden faydalanacağız
elektrik enerjisini, güneş enerjisi (GES) santralini hayata geçirerek faydalanacaklarını söyledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ