$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Yozgat’ta 22 hafıza düzenlenen törende icazet belgeleri verildi

Yozgat Bilal Şahin Hafızlık Kursunda eğitimini tamamlayan 22 hafıza düzenlenen törenle icazet belgeleri takdim edildi.

Yozgat’ta 22 hafıza düzenlenen törende icazet belgeleri verildi
  • 25.09.2017
  • 642 kez okundu

Yozgat  Bilal Şahin Hafızlık Kursunda eğitimini tamamlayan 22 hafıza düzenlenen törenle icazet belgeleri takdim edildi.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, törende yaptığı konuşmada, Allah’ın dinini öğrenmek, öğretmek ve yaymanın en önemli görevlerden birisi olduğunu belirterek,  Kur’an-ı Kerim’in okunması ve öğretilmesinde hafızların öneminin büyük olduğunu söyledi.

Vali  Yurtnaç, “Bizler Yozgatlılar olarak bu ortamı desteklememiz ve çocuklarımızı hafızlığa doğru yönlendirmemiz gerekir. Artık milli eğitim sistemimiz hem okulunu okuyup hem de hafızlık yapma fırsatını sunuyor. Rehavetten ve rutinden uzaklaşacağız. Rehavet ve rutin bizi tembelliğe iter, bu icazet töreninde sorumluluk alıyorsunuz. Aynı zamanda toplumda size saygı duyacak, sorumluğu da yanınızda getiriyorsunuz. İnsanların sizin bilgilerinize ihtiyacı olacak. Bunun yanında fen ve sosyal ilimlere de vakıf olmak zorundasınız. Bunun bir tarafını eksik yaparsanız noksan olursunuz, şiir okuyacaksınız, tarih okuyacaksınız, mantık okuyacaksınız, tüm bilginizle halkımızın karşısına çıkacak ve onları aydınlatacaksınız” diye konuştu.

Yozgat Müftüsü Salih Sezik’te il genelinde 415 kuran kursu, 978 camide yaklaşık bin 500 din gönüllüsüyle hizmet verdiklerini ifade etti. Sezik,  “İlk emri ’oku’ olan bir dinin mensuplarının ilk önce kendi kitaplarını okuyarak başlaması gerekir. Ülkemizde de Kur’an eğitimi kimi dönemlerde getirilen tüm yasaklara, engellemelere rağmen kesintisiz sürdürülmüştür. Çocuklarımızı Kur’an eğitimi konusunda teşvik ederek bu imkanları en güzel şekilde değerlendirmeliyiz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından mezun olan 22 hafıza icazet belgeleri ve çeşitli hediyeler verildi.

Bilal Şahin Külliyesinde düzenlenen törene Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, İl Müftüsü Salih Sezik, Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Ekrem Keleş, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ