$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yozgat’ın yöresel lezzetleri vatandaşların beğenisine sunuldu

Yozgat Valiliği himayesinde düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında, Yozgat’ın zengin yöresel yemek ve yiyecekleri vatandaşların beğenisine sunuldu.

Yozgat’ın yöresel lezzetleri vatandaşların beğenisine sunuldu
  • 22.05.2024

Yozgat Valiliği himayesinde düzenlenen Türk Mutfağı Haftası etkinlikleri kapsamında, Yozgat’ın zengin yöresel yemek ve yiyecekleri vatandaşların beğenisine sunuldu.

Yozgat’ın yöresel lezzetlerinin sunulduğu etkinlik, katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Hem yerel halk hem de şehir dışından gelen ziyaretçiler, Yozgat’ın eşsiz tatlarını deneyerek Yozgat’ın kültürel mirasına ve gastronomiye olan katkısını görmüş oldu. Türk Mutfağı Haftası etkinliği, Yozgat’ın zengin ve çeşitli mutfak kültürünü daha geniş kitlelere tanıtmak ve gelecek nesillere aktarmak adına önemli bir adım olarak değerlendirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlik, Yozgat İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edildi. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen etkinlikte, testi kebabı, tandır, arabaşı, nohut kavurması, gilik, yumurta tatlısı, salep ve un helvası gibi Yozgat’ın eşsiz lezzetleri tanıtıldı.

Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada, Yozgat’ın sadece coğrafyasıyla değil, kültürüyle, tarihiyle ve damak tadıyla da önemli bir kent olduğunu belirtti. Yozgat’ın kadim Türk milletinin özünü barındıran bir kent olduğuna vurgu yapan Vali Özkan, gelecek kuşaklara Yozgat’ın kültürünü ve damak tadını aktarmak amacıyla bu tür etkinlikler düzenlediklerini ifade etti. Yozgat’ın kültürünü yaşatmak ve tanıtmak için çaba gösterdiklerini dile getiren Vali Özkan, etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkürlerini iletti.

Etkinliğe; Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Recep Sevgili, İl Genel Meclis Başkanı Adnan Ünal, Yozgat Defterdarı Yüksel Enoğlu, AK Parti İl Başkanı Çelebi Altuntaş, daire müdürleri, stk temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. Yozgat Valiliği ve İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün koordinasyonunda düzenlenen etkinlik, 27 Mayıs tarihine kadar devam edecek ve Yozgat’ın yöresel lezzetlerini tanıtmaya devam edecek.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ