$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yerköy Belediyesinden “askıda ekmek var” uygulaması

Yerköy Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yönelik hayata geçirilen “askıda ekmek var” uygulaması ilçe halkından da büyük destek görüyor.

Yerköy Belediyesinden “askıda ekmek var” uygulaması
  • 02.04.2020

Yerköy Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yönelik hayata geçirilen “askıda ekmek var” uygulaması ilçe halkından da büyük destek görüyor.

Başkanlık görevini devraldıktan sonra ilçede farklı projeleri hayata geçiren Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, yeni başlattığı bir uygulama ile; korona salgının ülkemizde de etkisini göstermesiyle birlikte özellikle dar gelirli ailelerin faydalanabilmesi için “askıda ekmek var” projesini hayata geçirdi.

İlçe esnaflarının ve duyarlı vatandaşlarında destek verdiği uygulama Yerköylü vatandaşlarında takdirini topladı.

 

Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, ülke olarak zor ve sıkıntı bir süreçten geçtiklerini belirterek, birlik beraberlik adına dayanışma ve paylaşmaya en fazla ihtiyacın bugünler olduğunu vurguladı.

Başkan Yılmaz, “Belediye olarak ilçemizde korona salgınına karşı her türlü tedbirlerimizi alarak çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Sosyal belediyecilik anlamında da vatandaşlarımıza yönelik farklı uygulamalarımızı da hayata geçiriyoruz. Bu kapsamda belediyemiz halk ekmek üretim merkezimizde başlatmış olduğumuz askıda ekmek var uygulaması vatandaşlarımız ve fırıncı esnafımızdan da büyük destek gördü. Bu tür çalışmalar birlik beraberlik duygusunun pekişmesine ve  paylaşma, dayanışma duygusunun artmasına da vesile oluyor. Bu vesile ile tekrar destek olan katkı sağlayan tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gün birlik günü, gün dayanışma günüdür.”diye konuştu.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ