$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yazıcı: Okullarımız hazır öğrencilerimizi bekliyoruz

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yeni eğitim öğretim dönemi için okullardaki gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, eğitime hazır olduklarını ve öğrencileri beklediklerini söyledi.

Yazıcı: Okullarımız hazır öğrencilerimizi bekliyoruz
  • 18.09.2020

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, yeni eğitim öğretim dönemi için okullardaki gerekli tüm tedbirlerin alındığını belirterek, eğitime hazır olduklarını ve öğrencileri beklediklerini söyledi.

21 Eylül Pazartesi günü okul öncesi ve ilkokul 1. Sınıflarda eğitimin başlayacak olması dolayısıyla Yozgat’ta İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde ise ilçe milli eğitim müdürleri okulları gezerek öğrencilerin ortak kullanım alanlarını denetlediler.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, yeni eğitim öğretim dönemi için okullarda gerekli bütün tedbirlerin alındığını belirterek, “21 Eylül Pazartesi günü okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflar için başlayacak olan yüz yüze eğitim için alınan önlemler kapsamında okullarımız ve çevresi dezenfekte edilerek okullarımıza maske ve dezenfektan malzemeleri gönderilip, okullarımızın duvarlarına salgın döneminde uyarıcı afiş ve levhalar asıldı. Tüm okullarımızda ateş ölçer tedarik edilerek, sınıflarda öğrencilerimizin oturma düzeni sosyal mesafe kurallarına dikkat alınarak ayarlanıp, uyarıcı stickerlar yapıştırıldı.”dedi.

ÖĞRENCİ SERVİSLERİ DE BİLGİLENDİRİLDİ

Öğrenci servis şoförlerinin de bilgilendirildiğini söyleyen Yazıcı, “Servis şoförlerimize yönelik broşürler hazırlanarak, tedbirler hakkında bilgi verilip gerekli denetimler yapılacak ve öğrenci servisleri dezenfekte edilecektir. Yapılan yoğun toplantılar ve denetimler neticesinde göz aydınlığı evlatlarımız için her türlü tedbirler alınmış, okullarımız öğrencilerimiz için hazır hale getirilmiştir. Öğretmenlerimizin teneffüslerde sosyal mesafeye dikkat etmeleri için gerekli tedbirler alınarak, öğrencilerimize okul yöneticileri ve öğretmenlerimiz tarafından salgınla ilgili bilgilendirme yapılacaktır. Sınıflarda ve ortak kullanım alanlarında el dezenfektanı ve maskeler müdürlüğümüzce alınmış ve okullarımıza teslim edilmiştir. 21-25 Eylül günlerinde yapılacak uyum eğitim süresince yönetici, öğretmen, personel ve öğrencilerimize Müdürlüğümüzce alınan maskeler ücretsiz olarak verilecektir. Okullarımızda sosyal mesafenin korunması için gerekli uyarıcı işaretlemeler yapılmıştır. Okullarımızda alınan tedbirlerle ilgili olarak velilerimizle okul yönetimlerince sosyal mesafeye dikkat edilerek toplantılar yapılıp, gerekli bilgilendirmeler yapılmaktadır. Okullarımıza gönderilen malzemelerin tamamı bakanlığımız tarafından gönderilen ödeneklerle karşılanmakta olup, bu kapsamda hiçbir velimizden ücret talep edilmemiş ve edilmeyecektir. Okullarımızda ve servislerde alınan tedbirlerle ilgili denetimler aralıksız devam edecektir. Okullarımızın eğitime hazırlanmasında emeği geçen yönetici, öğretmen ve çalışan tüm personelimize teşekkür eder, sağlık, başarı ve huzur dolu bir eğitim-öğretim yılı dileriz.”temennisinde bulundu.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ