$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yazıcı, Okul müdürleri ile toplantı yaptı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Başkanlığında Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve okul müdürleri ile videolu konferans sistemi ile toplantı yapıldı.

Yazıcı, Okul müdürleri ile toplantı yaptı
  • 09.10.2020

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı Başkanlığında Milli Eğitim Müdür yardımcıları ve okul müdürleri ile videolu konferans sistemi ile toplantı yapıldı.

Toplantıda; okul öncesi eğitim, ilkokul 1, 2, 3 ve 4. sınıflar, ortaokul 8. sınıflar, lise 12. sınıflar ile köy okullarında uygulanacak yüz yüze eğitimin ayrıntıları görüşüldü.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğrencilerin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda verimli eğitim alması için çalıştıklarını söyledi.

Toplantıda; Öğrencilerin sınıfta oturma düzeni, ve okulların tüm çevresi ile ortak kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi, maske, sosyal mesafe, ders programları, canlı dersler , EBA kullanımı (Eğitim Bilişim Ağı),okul servis denetimleri, taşımalı eğitim, öğretmen eğitimleri,tablet dağıtımının yanın sıra; okulların ve  pansiyonların Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayınlanan  Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzuna göre hazır hale getirilmesi konuları üzerinde gerekli açıklamalar yapılarak, kararlar alındı.

 

İlçe Milli Eğitim müdürleri ile Okul müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Yazıcı, yapılan ve yapılacak her çalışmanın ülkenin teminatı olan öğrencilerin sağlıklı ve hijyenik bir ortamda verimli bir eğitim alması için çok önemli olduğunu vurguladı.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ