$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

Aslan: Taşeron kit işçileri mağdur edilmesin

Ankara-Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, 1 milyon taşeron işçisi kamuda kadroya alınırken, KİT’lerde çalışan 50 bin taşeron işçisinin de mağdur edilmemesini istedi.

Aslan: Taşeron kit işçileri mağdur edilmesin
  • 09.02.2018
  • 487 kez okundu

Ankara-Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, 1 milyon taşeron işçisi kamuda kadroya alınırken, KİT’lerde çalışan 50 bin taşeron işçisinin de mağdur edilmemesini istedi.

Konya ili sınırlarında bulunan Gözlü, Altınova ve Konuklar TİGEM işletmelerinde çalışan taşeron işçilerini temsilen 45 kişilik bir grup, Öz Orman-İş Sendikası Genel Merkezi’ni ziyaret ederek, çalıştıkları işletmelerde kadroya geçme taleplerini ilettiler.

İşçilerin sorunlarını ve isteklerini dinleyen Hak-İş Genel Başkan Yardımcısı ve Öz Orman-İş Genel Başkanı Settar Aslan, kamudaki 1 milyon dolayında taşeron işçisinin kadroya alınmasına dair sürecin devam ettiğini hatırlatarak, şunları söyledi: “Bize göre, kamu iktisadi teşekküllerinde çalışan 50 bin taşeron işçisinin de kadroya alınmasında yarar var. Sayın Başbakanımız, bu işçilerin, ilgili kurumun talebi ve Hazine’nin onayı ile kadroya alınabileceğini beyan etmiştir. Bu açıklamadan sonra, KİT yönetimlerinin harekete geçmesini, bir an önce bu konudaki çalışmalarını tamamlayıp, onay için Hazine’ye başvurmalarını bekliyoruz. 1 milyon taşeron işçisi kadroya alınırken, KİT çalışanı taşeron işçilerimiz mağdur edilmemelidir. Biz bu konunun takipçisiyiz. İlgili bakanlıklar ve kuruluşlar nezdinde girişimlerimiz devam ediyor.”

Settar Aslan, esasen ilgili mevzuatın, kamu kurumlarında asıl işlerde taşeron değil kadrolu işçi çalıştırmasını gerektirdiğini hatırlatarak, “Yasanın açık hükmüne rağmen, maalesef kamu kuruluşlarında muvazaaya gidilerek, asıl işlerde taşerondan hizmet alımı yapılmaktadır. Bunu doğru bulmuyoruz. Buradaki sıkıntının giderilmesi gerekir.” şeklinde konuştu.

Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
Araç sahiplerine kışlık bakım uyarısı
Yozgat’ta oto tamir ustaları yaklaşan kış mevsimi öncesi araçlarının bakımlarını yaptırmaları hususunda uyardı.
Yozgat’ta otobüs devrildi: 17 yaralı
Yozgat'ın Sorgun ilçesinde, belediye otobüsünün  kontrolden çıkarak devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 16 kişi yaralandı.
MHP İl Başkanlığında Irgatoğlu dönemi başladı
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13.Olağan Kongresinde İl Başkanlığına önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu seçildi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedefimiz doğalgazı 2023 yılında milletimize kavuşturmak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fatih Sondaj Gemisi'nde yeni rezervi açıkladı. Erdoğan, “Tuna1 kuyusunda keşfettiğimiz 405 milyar metreküp doğalgazı burada kurulacak...
İnce, Yozgat’ta esnafları ziyaret etti
4 Eylül'de Sivas'ta başlattığı "Bin Günde Memleket Hareketi" programı kapsamında Tokat’tan sonra Yozgat'a gelen Eski CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,...
DEVA Partisi Yozgat Merkez İlçe Başkanlığına Bulut seçildi
Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA Partisi) Yozgat Merkez İlçe 1. Olağan Kongresinde tek liste ile gidilen...
Başsavcı Uçak’tan suç mağdurlarına yönelik hassas bir çalışma
Yozgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Uçak, adliyede ilk defa uygulanacak olan suç mağdurlarına yönelik yeni bir çalışmayı hayata geçirerek; bilgilendirme, yönlendirme,...
Milli Eğitim’den 28 Bin 81 öğrenci kodlama eğitim aldı
Yozgat Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Koordinesinde 2017 yılında kurulan KoduluYoz programından 28 Bin 81 öğrencinin eğitim aldığı bildirildi.
Atatürk’ün Yozgat’a gelişi törenle kutlandı
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Yozgat’a gelişinin 96’ncı yıl dönümü, Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle kutlandı.
Yozgat Hayvan Hastanesi ve Borsası 2021 yılında hizmete girecek
Yozgat’ın Çalatlı köyü yakınlarında toplam 95 Bin Metrekare alana kurulacak proje ile ilde hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sağlaması planlanan Hayvan...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ