$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Yapımı bu yıl başlayacak

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın talimatıyla yaklaşık 11 bin hektar tarım arazisinin dahil edildiği “Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi Zile, Maşat, Reşadiye, Çekerek ve Mamure Ovaları Sulamaları Projesi”nin ikinci kısım işinin yapımına bu yıl başlanacak.

Yapımı bu yıl başlayacak
  • 10.04.2020

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın talimatıyla yaklaşık 11 bin hektar tarım arazisinin dahil edildiği “Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi Zile, Maşat, Reşadiye, Çekerek ve Mamure Ovaları Sulamaları Projesi”nin ikinci kısım işinin yapımına bu yıl başlanacak.

Su kaynağı olarak Süreyyabey Barajı’nın kullanılacağı “Aşağı Çekerek 1. Merhale Projesi Zile, Maşat, Reşadiye, Çekerek ve Mamure Ovaları Sulamaları Projesi” ile toplam 23 bin 430 hektar alanın sulanması hedefleniyor.
Projenin birinci kısım işi kapsamında, ana boru hattının 17 kilometrelik kısmı ile 759 hektar alanın sulama şebekesinin inşaat çalışmaları devam ediyor. 2017’de ihale edilen birinci kısım işinin bugüne kadar yüzde 49’luk bölümü tamamlandı.

Yaklaşık 11 bin hektar alanı suya kavuşturacak ikinci kısım işine başlanacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın talimatıyla yaklaşık 11 bin hektar tarım arazisinin dahil edildiği ikinci kısım işinin yapımına da bu yıl başlanacak. TOKİ tarafından yapılacak, 25 projenin bulunduğu ikinci kısım işi için TOKİ ve DSİ arasında geçen ay çerçeve protokolü imzalandı. Bu kapsamda 2020 yılı içinde TOKİ tarafından ihaleler yapılarak çalışmalara başlanacak. Kösrelik Barajı 5 Bin 970 dekar araziyi suya kavuşturacak. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın, geçen yıl yüzde 37’sinin tamamlanmasının ardından yapımı duran Aydınlık ilçesindeki Kösrelik Barajı Projesi’nin de süratle ihale edilmesi ve çalışmaların başlaması için talimat verdiği öğrenildi. Tamamlandığında depolayacağı 1,6 milyon metreküp su ile 5 bin 970 dekar zirai arazinin suya kavuşmasını sağlayacak Kösrelik Barajı için ihale çalışmalarına başlandı.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ