$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır

Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslamiyet’i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki göstererek, “İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır.”dedi.

Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır
  • 27.10.2020

Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un İslamiyet’i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki göstererek, “İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır.”dedi.

Memur Sen Yozgat İl Başkanlığı tarafından Cumhuriyet Meydanında düzenlenen etkinlikte, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron protesto edildi.

Memur Sen Yozgat  İl Başkanlığı üyeleri ve Memur Sen’e bağlı stk temsilcileri, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un, Peygamber’imiz Hazreti Muhammed (sav)’i hedef alan karikatürleri savunması ve İslam karşıtı açıklamalarını kınadı.

Cumhuriyet Meydanında  bir araya gelen grup, ellerindeki dövizlerle sloganlar atarak Macron’u protesto etti. Grup adına açıklama yapan Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Kenan Şerefli,  Makron gibi Avrupa’da birçok ülkede de bir cinnet hali yaşandığını belirterek, “Yabancı düşmanlığı, ırkçılık ve İslam düşmanlığı o meşhur Avrupa aklını esir almış, çoğulculuk söylemlerinin yalan olduğu ortaya çıkmış, ırkçı ve İslam düşmanı siyasetin ürettiği politikalar siyaseti belirler hale gelmiştir.”dedi.

Şerefli, “Sömürgeci Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel Macron’un son zamanlarda seviyesiz, cinnete esir politikalarına bir yenisini ekleyerek, insanlığa rahmet olarak gönderilen, Peygamber Efendimiz hatem-ül enbiya Hz. Muhammed Mustafa’ya ilişkin sözde karikatürlere fikir özgürlüğü adına sahip çıkması ve Müslümanları aşağılamasını tel’in etmek için burada toplanmış bulunuyoruz. Almanya’da cami baskını, Hollanda’da bir milletvekili müsveddesi Geert Wilder’in terör ve şiddet içeren konuşmaları ve nihayet Macron’un, ifade özgürlüğü arkasına sığınarak, İslam’a ve peygamberine saldıran unsurlara sahip çıkması cinnetin boyutlarını göstermektedir.

Hemen belirtelim ki; insanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır.”diye konuştu.

MAKRON KİRLİ SİYASETİNE MALZEME ARAMAKTADIR

“Avrupa’daki kimi siyasetçilerde olduğu gibi Macron da kirli siyasetine malzeme aramaktadır.” diyen Şerefli, “ Macron, sözde ifade özgürlüğü adı altında doğrudan insanların inançlarına saldıran ve neresinden bakarsanız bakın kin, nefret ve terörle şekillenmiş zihinler tarafından çizilmiş karikatürlere sahip çıkarak, teröre ve kine ortak olmaktadır.

Son birkaç aydır, ısrarla İslam ve Müslümanlar üzerinden güç devşirmeye çalışan, deyim yerindeyse, aklını yitirmiş küresel emperyalist odaklara yardakçılık yapan Macron’u korku çemberi sımsıkı sarmış durumdadır. Akıl tutulması yaşayan Emanuel Macron, iç siyasetinde ki tükenmişliğini, siyaseten yaşadığı krizi örtmek için özellikle yabancı düşmanı ve ırkçı aşırı sağ siyasetin söylemlerini kullanmaktadır. Kendi ülkesinin milletvekilleri tarafından tükenmişlikle suçlanması, “bu ülke aklını mı yitirdi” şeklinde eleştirilmesi Macron’un ruh halini ortaya koymaktadır. Görülüyor ki Macron, insandan korkuyor.  Macron, adaletten korkuyor. Hülasa, Macron, İslam’dan korkuyor. Toplantımıza son vermeden buradan Hataylı kardeşlerimize geçmiş olsun diyor. Terör saldırısını engelleyen güvenlik güçlerimize teşekkür ediyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun.  Yine buradan Azarbaycanlı gardaşlarımıza selam gönderiyor Azerbaycan ordusunun Muzaffer olmasını niyaz ediyoruz.  Ayrıca Yurt içinde, yurt dışında, Mavi Vayan’da terörle mücadele eden nöbet tutan askerlerimizi buradan selam gönderiyoruz. Allah yardımcıları olsun.”ifadelerini kullandı.

Etkinliğe; Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Bem Bir Sen Yozgat Şube Başkanı Mehmet Şaşmaz, TÜGVA İl Temsilcisi Ömer Yağmur ve diğer stk temsilcileri de katıldı.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ