$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Sarıkaya’da okul servis taşıtları denetlendi

Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrencilerin huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için okul servis taşıtları denetledi.

Sarıkaya’da okul servis taşıtları denetlendi
  • 13.10.2020

Sarıkaya İlçe Jandarma Komutanlığı Trafik ekipleri, okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte öğrencilerin huzurlu, sağlıklı ve güvenli bir şekilde ulaşım sağlamaları için okul servis taşıtları denetledi.

Sarıkaya Kaymakamı Selami Işık, yaptığı açıklamada; okullarda yüz yüze eğitimin başlamasıyla birlikte ilçe genelinde trafik ekiplerinin özellikle okul servis taşıtlarına yöçnelik denetimlerini sürdürdüğünü söyledi.
Kaymakam Işık, “Okul çağındaki çocuklarımızın huzur ve güven içerisinde yolculuk yapmalarının sağlanması, servis araçlarının karışabileceği kazaların önlenmesi, taşımacılık faaliyetinin disiplin altında tutulması ve koronavirüs salgını nedeni içerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat sürecinin temel prensipleri olan maske kullanımı, hijyen kuralları ve mesafe uygunluk kurallarına uygunluk kapsamasında gerçekleştirilen uygulamalarda 28 okul servis aracı denetlendi.
Okul Servis Aracı Yönetmeliği hükümlerine göre eksiklikleri bulunan servis araçlarına gerekli uyarılar yapılarak, kurallara uymayan şoförlere yasal işlemlerin uygulanacağı konusunda da uyarılarda bulundu. İlçemiz genelinde korsan servis taşımacılığını engellemek amacıyla da gerekli planlamalar ve görevlendirmeler de yapılmıştır.”dedi.

Köy okullarında öğretmen ve öğrencilere“Trafik Güvenliği Eğitimi” verildiğini kaydeden Kaymakam Işık, ” Okul servis sürücülerine, rehber personele ve öğrencilere yönelik “Öncelik hayatın, Öncelik yayanın”, “Bu Yolda hep birlikteyiz”, “Kırmızı düdük” kampanyaları çerçevesinde trafikte farkındalık yaratmak amacıyla bilinçlendirme eğitimleri de verilmiştir. Trafik yoğunluğunun bulunduğu ana arterler ile kavşaklarda okul çağındaki çocuklarımızın güvenli bir şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlamak amacıyla 12-16 Ekim 2020 tarihleri arasında Saat: 07.30’dan itibaren personel görevlendirmesi yapılmıştır.”diye konuştu.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ