$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Oktay, müjdeyi verdi: Bozok OSB için ilk ihale 23 Temmuz’da

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hemşerimiz Fuat Oktay, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasına yön verecek olan ikinci Organize Sanayi Bölgesi (Bozok OSB)’nin ilk ihaleye 23 Temmuz’da çıkılacağı müjdesini verdi.

Oktay, müjdeyi verdi: Bozok OSB için ilk ihale 23 Temmuz’da
  • 13.07.2020

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hemşerimiz Fuat Oktay, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasına yön verecek olan ikinci Organize Sanayi Bölgesi (Bozok OSB)’nin ilk ihaleye 23 Temmuz’da çıkılacağı müjdesini verdi.

Son yıllarda gerek dışarıdan gerekse de içeriden aldığı yatırımlarla günden güne gelişen ve bir sanayi şehrine dönüşen Yozgat’a kurulacak ikinci organize sanayi bölgesi (OSB) Bozok OSB için ilk ihaleye 23 Temmuz’da çıkılacak.

YOZGAT TEDARİK ZİNCİRİ PROJESİ MEYVELERİNİ VERMEYE BAŞLADI
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın fikir babası olduğu, Yozgat Sanayi ve Ticaret Odasının lokomotif güç olarak başını çektiği “Yozgat Tedarik Zinciri Projesi” meyvelerini vermeye başladı. Yerel üretimi canlandırmak ve fabrikaların tedarik ağında karşılaştıkları sorunları gidermek, böylelikle de bölgesel kalkınmayı şahlandırmak hedefiyle, Yozgatlı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın teşvik ve desteğiyle başlatılan proje Yozgat OSB’nin yüzde 40 olan doluluk oranının yüzde 90’lara çıkmasında büyük rol oynadı. Şehirde bölgesel kalkınma hamlesinin giderek ivme kazanmasıyla birlikte, üretim ve yatırım artarken ikinci bir sanayi bölgesi fikri de bu gelişime paralel olarak hızlandı.

Bozok OSB yapımı devam eden Yozgat Havalimanına 2.5, hızlı tren hattına 7, il merkezine ise 10 kilometre uzaklıkta, ulaşım ve nakliye imkanları bakımından oldukça stratejik bir mevkide kurulacak. Toplamda 123 hektarlık bir alana yayılacak olan Bozok OSB Çorum-Kayseri ve Ankara-Yozgat-Sivas E-88 karayollarının kesişim noktasında yer alıyor.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ