$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Akdağmadeni Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci

Akdağmadeni Belediyesi Personel Şirketi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi arasında sendika üyesi işçilere yönelik 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Akdağmadeni Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
  • 08.10.2020

Akdağmadeni Belediyesi Personel Şirketi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi arasında sendika üyesi işçilere yönelik 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Akdağmadeni Belediyesinde yapılan toplu iş sözleşmesi imza törenine, Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm. Dr. Nezih Yalçın,  Hizmet-İş Sendikası Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız, İşyeri Sendika Temsilcileri Kasım Yaman ve Abdullah Kocaman katıldı.

Toplu iş sözleşmesi ücret zammı sendika üyesi işçilerin taban yevmiyelerine sosyal haklar hariç birinci yıl yüzde 15, ikinci yıl yüzde 10 oranında ücret zammı yapıldı.

Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yaptığı konuşmada toplu iş sözleşmesinin hayırlı ve uğurlu olması dileklerinde bulunarak, “Belediyede çalışan işçilerimize belediyenin imkânlarını zorlayarak en iyi ücret zammını vermeye çalıştık. Belediyemizin imkânları doğrultusunda bundan sonra da imzalayacağımız toplu iş sözleşmesinde işçilerimizin beklentilerini karşılayacak toplu iş sözleşmelerine imza atacağız. İmzaladığımız toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Hizmet-İş Yozgat Şube Başkanı Ferman Zararsız’da, Başkan Yalçın’a teşekkür etti.

Zararsız, “Akdağmadeni Belediye Başkanımız Nezih Yalçın’a, toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçenlere şahsım, yönetim kurulum ve tüm emekçi kardeşlerim adına teşekkür ediyorum. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza Akdağmadeni belediyesine ve tüm emekçi kardeşlerimize hayırlı uğurlu olsun.”diye konuştu.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ