$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Obezite Merkezi hizmete girdi

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde kurulumu tamamlanan ‘Obezite Merkezi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Obezite Merkezi hizmete girdi
  • 13.03.2020

Bozok Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi bünyesinde kurulumu tamamlanan ‘Obezite Merkezi’ düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Genel Cerrahi Anabilim Dalına bağlı olarak faaliyetlerini sürdürecek olan Obezite Merkezi’nde obezite ile mücadele kapsamında tanı ve tedaviler yapılabilecek. Merkez bünyesinde hastaların diyetisyen, psikolog ve fizyoterapi yardımıyla kilo vermeleri sağlanacak.

Günümüzde ciddi bir halk sağlığı sorunu olan obeziteyle etkin mücadele etmek amacıyla kurulan ‘Obezite Merkezi’ açılışına Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Karadağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Akın, Prof. Dr. Güngör Yılmaz, Genel Sekreter Prof. Dr. Uğur Kölemen, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ferit Çiçekçioğlu, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Arif Osman Tokat, öğretim üyeleri ve hastane çalışanları katıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadağ, birçok kronik hastalığın zemininde yer alan obezitenin halk tarafından iyi bilinmesi ve gerekli önlemlerin alınması adına bu merkezi hizmete açtıklarını belirtti.

Obezitenin çağımızın önemli bir sağlık problemi olduğuna dikkat çeken Rektör Karadağ: “Sağlık bizim emanetimiz. Hastalık gelmeden önce sağlığımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Hiç kimsenin obezite problemiyle karşı karşıya kalmasını istemeyiz lakin;  obezite de bu hayatın bir gerçeği. Sağlıklı nesil ve sağlıklı gelecek için açılışını gerçekleştirdiğimiz ‘Obezite Merkezi’ ile önemli bir sağlık hizmeti sunacağımıza inanıyoruz. Obezite tedavisi ve ameliyatı olmak için farklı illerden hastanemize başvuran hastalarımız var. Bu da obezite alanında yetkin ve uzman bir kadromuzun olduğunu göstermekte. Ben bu merkezin başta üniversitemiz ve Yozgat’a önemli bir değer katacağına inanıyorum. Hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Kağan Katar Obezite Merkezi’nin vücut kitle endeksinin 30’un üzerinde olan hastalara hizmet vereceğini ve hastaların ise bir yıllık bir programa dahil edileceklerini söyledi. Hastalara uygulanacak bir yıllık program kapsamında eğitim, diyetisyen, psikolog ve fizyoterapi yardımıyla kilo vermeleri sağlanacağını ifade eden Dr. Öğr. Üyesi Katar, “Bu süre zarfında başarılı olduğumuz hastaların takibine devam edeceğiz. Başarısız olduğumuz durumlarda ise diğer gelişimsel yöntemleri de üniversitemiz hastanesinde uygulayabilmekteyiz. Obezite ameliyatlarından diğer endoskopik girişimler gibi yöntemlerin hepsini uygulayabilecek teknik ekip ve donanımlara sahibiz. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Yozgat ‘ta da obez nüfusu yüzde 30’larda. Amacımız bu insanlara Obezite Merkezi yardımıyla kilo verdirmek.” ifadelerini kullandı.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ