$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başer: İhale 22 Nisan’da yapılacak

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Merkeze yapılması planlanan 643 daireden oluşan TOKİ konutlarının 22 Nisan’da inşaat ihalesinin yapılacağını söyledi.

Başer: İhale 22 Nisan’da yapılacak
  • 13.03.2020

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat Merkeze yapılması planlanan 643 daireden oluşan TOKİ konutlarının 22 Nisan’da inşaat ihalesinin yapılacağını söyledi.

Her hafta olduğu gibi meclisten arta kalan zamanlarını memleketi Yozgat’ta geçirerek, esnaf ve kurum ziyaretlerini sürdüren Milletvekili Başer, kendisini takip eden gazetecilere Yozgat gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yozgat halkının merakla beklediği TOKİ konut projesinin tamamlandığını ve ihale aşamasına geldiğini belirten Başer, “Kent merkezimizde Mutafoğlu Mahallesi 2. mıntıkada uygulanacak 643 konut bir ticaret merkezi ve bir cami oluşan proje TOKİ tarafından 22 Nisan’da ihale edilecek. İnşallah mayıs, haziran gibi de inşaat başlayacak. Yapılacak toplu konutlar öncekilerden farklı yatay mimaride olacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın yapılaşmada yatay mimariye dönüşüm olmasını istemesi üzerine daha öncesi 8 kat olan konutlar 5 kata düşmüş oldu. Bu projenin biraz gecikmesinin sebebi de yatay mimariye göre yeni bir proje hazırlanmasından kaynaklanmıştır.”dedi.

ET VE SÜT KURUMUNUN FAALİYETE GEÇMESİ BÖLGEMİZDE TARIM VE HAYVANCILIĞI GELİŞTİRECEKTİR

Et Süt Kurumu’nun Türkiye’de ilk defa Yozgat’ta süt ve süt ürünleri üretimi yapacağını vurgulayan Milletvekili Başer, et ve süt kurumunun faaliyete geçmesiyle bölgede tarım ve hayvancılığın daha da gelişeceğini ifade etti.

Başer, “Et Süt Kurumu, Yozgat’ta ki tesislerinde süt ünitesini faaliyete geçiriyor. Bunun için önümüzdeki hafta içerisinde ihale ilanına çıkıyor. Burada ilk etapta süt, yoğurt, peynir, tereyağı üretimi yapılacak, daha sonra da süt tozu üretilecek. Burasının faaliyete geçmesi ile  Yozgat il genelinde tarım ve hayvancılık daha da gelişecektir. Ayrıca  Yozgat merkeze yapılacak olan hayvan borsası da bölgemizde hayvancılığın gelişmesine yine büyük bir ivme kazandıracaktır.”diye konuştu.

Yozgat Cezaevi inşaatına da değinen Başer, İnşaatı devam eden mütehahhit firmadan kaynaklanan sebeplerden dolayı çalışmaları duran Yozgat Cezaevi inşaatının tekrar başladığını hatırlatarak,”Cezaevi inşaatı yüzde 95 seviyesinde durmuştu. Tekrar ihale edildi ve yer teslimi yapıldı. Cezaevi de bu yıl içerisinde hizmete açılacak.” şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz günlerde Sarıkaya’da  Bozok Üniversitesi Sarıkaya Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu ile ilgili düzenlenen toplantıya katıldığını hatırlatan Başer, yüksekokulun bu yıl öğrenci alacağını söyledi.  Başer, “Bu okulumuzda öğretim üyesi eksikliği vardı. Rektörümüz öğretim üyesini tamamladı ve bu yıl öğrenci alamı yapacak. Burası kaplıcalarımızın değerlendirilmesi ve fizik tedavi ve rehabilitasyon açısından ilimiz için önemli bir kazanım olmuştur.” ifadelerini kullandı.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ