$ DOLAR → Alış: 8,54 / Satış: 8,57
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Milletvekili Başer: Bütün projeleri takip ediyor ve destekliyoruz

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasına yönelik hazırlanan projelere büyük önem verdiklerini belirterek, bu anlamda gerek müteşebbislerin gerekse kurumlar tarafından hazırlanan projeleri yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini söyledi.

Milletvekili Başer: Bütün projeleri takip ediyor ve destekliyoruz
  • 02.02.2018
  • 631 kez okundu

 

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Yozgat’ın gelişmesi ve kalkınmasına yönelik hazırlanan projelere büyük önem verdiklerini belirterek, bu anlamda gerek müteşebbislerin gerekse kurumlar tarafından hazırlanan projeleri yakından takip ettiklerini ve desteklediklerini söyledi.

Meclis çalışma saatleri dışında sürekli Yozgat’a gelerek vatandaşlarla bir arada olan AK Parti Yozgat Milletvekili Yusuf Başer,  beraberinde İl Genel Meclis Üyesi Ali Açıkgöz ile birlikte Yozgat Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliğini ziyaret ederek Birlik Başkanı Nevzat Yıldırım’la hayvancılığın gelişmesine yönelik atılacak adımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ziyaretlerinden dolayı Milletvekili Başer’e teşekkür eden Yozgat Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Nevzat Yıldırım, hazırladıkları “Akkaraman ve Kıl Keçisi Islahı Projesi”nin Milletvekili Yusuf Başer’in büyük çaba ve gayretleri ile bakanlık tarafından kabul edildiğini söyledi.

YOZGAT YAKIN BİR ZAMANDA TARIM VE HAYVANCILIKTA ÖNEMLİ BİR KONUMA GELECEK

Milletvekili Başer, Yozgat’ın konumu itibari ile tarım ve hayvancılıkta önemli bir potansiyele sahip olduğunu belirterek, AK Parti iktidarlarının her zaman tarım ve hayvancılığa önem verip üreticilere büyük destekler sağladığını vurguladı. TKDK hibe destekleri ile çiftçi ve üreticilerin Avrupa standartlarında modern tesislerde hayvancılık üretimi yaptığını söyleyen Başer, yakın bir gelecekte Yozgat’ın tarım ve hayvancılık sektöründe önemli bir konuma geleceğini ifade etti.

Tarım ve hayvancılığın gelişimine yönelik hazırlanan projeleri yakından takip ettiklerini ve gereken hür türlü desteği verdiklerini dile getiren Başer, “Damızlık koyun keçi yetiştiriciler birliğimiz daha önce hazırladıkları 3 akkaraman bir kıl keçisi ıslahı projesi bakanlığımız tarafından kabul edildi. İnşallah bu proje ile hem hayvan ıslahı gerçekleşecek, hem de üreticimiz desteklerden daha fazla yararlanmış olacak. Bu birliğimiz, 2 proje daha hazırladı inşallah bu projelerinde kabul edilmesiyle daha fazla üreticimiz desteklenmiş olacak.” dedi.

YOZGAT’TA 300 BİN KÜÇÜKBAŞ HAYVAN VARLIĞI BULUNMAKTADIR

Yozgat Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiriciler Birliği Başkanı Yıldırım da, Milletvekili Başer’in kendilerine büyük destek sağladığını, hazırladıkları projeleri yakından takip ettiğini belirterek katkı ve desteklerinden dolayı teşekkür etti.

İl genelinde 300 bin civarında küçükbaş hayvan bulunduğunu ifade eden yıldırım, “Birlik olarak ilimizdeki bu hayvanların ıslahını yapıp üreticimizin daha fazla verim almasını, daha fazla gelir elde etmesini istiyoruz.” diye konuştu.

Yıldırım, akkaraman ırkının bölgeye uyumlu ve verimi yüksek olduğunu anlatarak şu bilgileri verdi: “Bizim şuanda 4 projemiz kabul edildi. Bu projede 25 bin 200 küçükbaş bulunuyor. Bakanlık her koyun için 25 lira destek verirken, bu projede yer alan elit sürü için koyun başına 140 lira, taban sürü için ise koyun başına 70 lira destek sağlıyor. Yine proje içinde bulunan her koç için ise 200 lira destek veriyor.” Hazırladıkları 2 projenin de kabul edilmesiyle daha fazla üreticinin bu desteklerden yararlanacağını vurgulayan Yıldırım, “Ülkemizde hayvancılığın geliştirilmesi gerekiyor. Verilen bu desteklerle üreticilerimizi hayvancılığa yönlendiriyor. Bu konuda bize büyük katkı sağlayan başta Milletvekilimiz Yusuf Başer ve diğer milletvekillerimize teşekkür ediyorum.”

 

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ilçe ziyaretleri kapsamında Akdağmadeni ilçesini ziyaret etti.
Sedef: MHP’li belediyelerimiz çalışmaları ile büyük takdir topluyor
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef,  Yozgat’ta MHP’li belediyelerin çalışmaları ile halkın takdirini topladığını belirterek, kendilerinin de...
Başkan Köse: Planlı şekilde bütün mahallelerimize hizmet götürüyoruz     
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yaz dönemiyle birlikte belediye olarak çalışmaların hız kesmeden devam ettiğini belirterek, bütün mahallelere planlamalar kapsamında...
Erciyas’tan hayırlı olsun ziyareti
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas, Yozgat Şehir Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü  Elif Tinel,  Başhekim Yardımcısı  Dr. M...
İnfak Derneği, Somali’de 10 Bin aileye kurban sevinci yaşattı
Yozgat’ta faaliyetini sürdüren  İnfak Derneği, Somali’de yaklaşık 10 Bin aileye kurban dağıtımı gerçekleştirdi
Kurban Bayramıyla birlikte fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Yozgat’ın kıymalı pidesiyle ünlü ilçesi olan Yerköy’de pide fırınlarında kıymalı pide yoğunluğu başladı. Vatandaşlar kıyma olarak çektirdikleri kurban etini kıymalı...
Market ve kasaplarda kurban etini kıyma çektirme yoğunluğu
Yozgat’ta Kurban Bayramı‘nın 1. Gününden itibaren market ve kasaplar, kurban etlerini kıyma olarak çektirmek ve sucuk yaptırmak isteyenlerin akınına uğruyor.
Yozgat’ta trafik kazasında 1 kişi öldü,4 kişi yaralandı
Yozgat'ta meydana gelen trafik kazasında otomobil şarampole uçtu aynı aileden 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
Yozgat ESOB Başkanı Altın’ın mutlu günü
Yozgat Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Latif Altın, hayatta en mutlu günlerinden birini oğlu Burak Altın’ın düğün töreninde yaşadı.
Bir hafta sonra düğünleri olacaktı
Yozgat’ta bir hafta sonra düğünleri yapılacak olan Uzman Çavuş  Hacı Y. (30), yakın zamanda nikahlandığı  öğretmen Aysel Y.'yi (29) tabancayla ateş ederek öldürüp,...
Yılmaz ve Kaya ailelerinin mutlu günü
DEVA Partisi Yozgat İl Başkan Yardımcısı Gökhan Yılmaz’ın kızı, Hizmet İş Sendikası Yozgat Şubesi Başkanı ve Hak İş İl Başkanı...
Muhteşem Sünnet Düğünü ile erkekliğe ilk adımını attı
AK Parti Yozgat İl Başkan Yardımcısı Suat Tinel ve Seda Tinel çiftinin biricik oğlu Mert Talha Tinel, muhteşem bir sünnet...
Demirer, Partilileri ile bir araya geldi
İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Taner Demirer, Partisinin Yozgat İl Başkanlığı ziyaretinde  partilileri ile bir araya geldi.
Muhtarlardan Başkan’a teşekkür plaketi
Yerköy’e bağlı bazı köy muhtarları köylerinde yapılan çalışmalara destek olduğu için Köseli Belediye Başkanı Bekir Yılmaz’a teşekkür plaketi takdim etti.
Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya geldi
TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve Ak Parti Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Boğazlıyan’da vatandaşlarla bir araya gelerek  sorun ve isteklerini dinledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ