$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Millet Bahçesi Projesinde sona gelindi

Yozgat Şehir Merkezinde yapımı planlanan Millet Bahçesi Projesi kapsamında Menekşe Evleri’nin bulunduğu mıntıka Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile “Riskli Alan” ilan edilmesi ile o bölgede bulunan hak sahiplerinin de rızası alınarak proje çalışmasının başlayacağı belirtildi.

Millet Bahçesi Projesinde sona gelindi
  • 08.04.2020

Yozgat Şehir Merkezinde yapımı planlanan Millet Bahçesi Projesi kapsamında Menekşe Evleri’nin bulunduğu mıntıka Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile “Riskli Alan” ilan edilmesi ile o bölgede bulunan hak sahiplerinin de rızası alınarak proje çalışmasının başlayacağı belirtildi.

Kararın Resmi Gazetede yayınlanmasının ardından yazılı bir açıklama yapan Belediye Başkanı Celal Köse,  Belediyenin her çalışmasına destek olan ve yakın takibini yapan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’la birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Yozgat ziyaretinde kent merkezine yapımı planlanan Millet Bahçesi’nin müjdesi verdiğini hatırlatarak, Hükümet Konağı karşısında bulunan Menekşe Evleri bölgesine Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Belediye ile birlikte 56 bin metrekarelik Millet Bahçesi yapılacağını söyledi.
“56 BİN METREKARELİK MİLLET BAHÇESİ”
Başkan Köse, Yozgat’a yakışır 56 Bin Metrekare alana Millet Bahçesinin yapılacağını belirterek, Çevre ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum’un  Yozgat ziyaretinde şu ifadelere yer verdiğini hatırlattı:  “Bozok diyarına bir de Millet Bahçesi yakışır dedik. Millet Bahçesinin yeri ile alakalı bugün istişarelerimizi yaptık. Şu an Menekşe Evlerimizin bulunduğu yaklaşık 56 bin metre karelik bir alan var bu alan mevcutta üzerindeki yapıları incelediğinizde hem dere güzergahı üzerine yakın olması hem yapıların artık ekonomik ömürlerini yitirmiş olması riskli olması sebebiyle vatandaşlarımızla da görüşerek bu vatandaşlarımız Toprak Mahsulleri olarak bildiğimiz alana yaklaşık 30 bin metrekarelik alana Yozgat’ımızın özüne kültürüne yakışacak şeklinde kentsel dönüşüm projesi yaparak taşımak istiyoruz. Bu 56 bin metrekarelik alanı da Yozgat’ımıza değer katacak içinde meydanın, millet kıraathanesinin, yürüyüş ve bisiklet yollarının olduğu önemli bir millet bahçesi olarak şehrimize kazandırmak istiyoruz. Bu çerçevede de çalışmalarımızı bakanlığımız Toplu Konut İdaresi Başkanlığımız eliyle Yozgat Belediyemizle birlikte yürüteceğiz. Bu çerçevede vatandaşlarımızın rızasını alarak gönül birliği içerisinde de bu projeyi gerçekleştirmiş olacağız. tüm projeleri yaptığımızda 2023’e, 2053’e 2071’e giden yolda Yozgat’ımız bugünkünden çok daha iyi seviyelere gelecektir”
Millet Bahçesi proje aşamasında sona gelindiğini söyleyen Başkan Köse, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile Menekşe Evleri “Riskli Alan” ilan edildi. Projemize destek olan Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay’a , Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Anayasa Komisyon Başkanımız ve Milletvekilimiz Sayın Bekir Bozdağ’a ve Seçim İşleri Başkan Yardımcımız ve Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’e teşekkür ediyorum. İnşallah Yozgat’ımıza yakışan bir Millet Bahçesi’ni kazandıracağız.”ifadelerini kullandı.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ