$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

MHP Yozgat İl Başkanı Irgatoğlu güven tazeledi

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Yozgat 14. Olağan Kongresi’nde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

MHP Yozgat İl Başkanı Irgatoğlu güven tazeledi
  • 10.09.2023

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, MHP Yozgat 14. Olağan Kongresi’nde güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema ve Kültür Merkezi’nde yapılan kongreye MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, Türk Hukuk enstütüsü Hukuk Sekreteri Avukat ümit Altınordu, Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, 21. Dönem Yozgat Milletvekili Ahmet Erol Ersoy, Ak Parti İl başkanı Yusuf Başer, Merkez ilçe Başkanı Ahmet Gökhan, önceki dönem Belediye Başkanı Kazım Arslan, Yozgat TSO Başkanı Taylan Alakoç, Esnaf Kefalet kooperatif Başkanı Uğur Bektaş, Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli, Ziraat Odası Başkanı İsmail Açıkgöz, Esnaf Odaları Birliği Başkanı latif Altun, Bakkallar Odası Başkanı Mustafa Akdemir, Bozok Esnaf Kefalet Birliği Başkanı Şenol Ayaroğlu, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları, muhtarlar, STK temsilcileri, STK temsilcileri ile partililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrenin divan başkanlığını MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, MHP Yozgat Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, 21. Dönem Yozgat milletvekili Ahmet Erol Ersoy, Avukat Ümit Altunordu yaptı.

Kongre öncesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kongreye gönderdiği mesajının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan MHP Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, Ağustos ayında 14 ilçe kongresini tamamladıklarını ve il kongresini gerçekleştirdiklerini belirtti.

MHP’NİN KONGRELERİ BİR BAŞKANLIK YARIŞI DEĞİL YENİLENME VE GÜÇ TOPLAMADIR

MHP’NİN kongrelerinin bir başkanlık yarışı değil yenilenme ve güç toplamı olduğunu söyleyen İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, “Milliyetçi Hareket Partisinin kongreleri bir başkanlık yarışı değil yenilenme ve güç toplamadır. 3 senelik görev süremiz sonunda bugün yine sizlerin karşısına yönetim kurulu üyelerimizle birlikte aday olarak çıktık. Sizlerin vereceği desteklerle ilk günkü heyecanımızla ve tüm teşkilatlarımızla birlikte yarından itibaren gece gündüz demeyip var gücümüzle partimizi anlatmaya devam edeceğiz. Bildiğiniz gibi 2023 yılının mayıs ayında belki de tarihimizin en önemli seçimine girdik bizler her seçimde bir tecrübe ediniyoruz. Bu seçimde de birçok şeyle karşı karşıya kaldık. Önce ismine fermuar dedikleri bir modelle karşımıza çıktılar. 6’sı 7’si bir araya geldiler yetmedi eski bir bakanı getirdiler yine yetmedi CHP milletvekili başka bir partinin 2’nci sırasından aday oldu oda yetmedi. Bu sefer başka bir kişiye seni sağlık bakanı yapacağız deyip eline bir mikrofon tutuşturup otobüste sunuculuk yaptırdılar fakat hiç bir oyunları tutmadı, sahte anketlerle partimizin oyunun yüzde 3’e kadar düştüğünü iddia edip algı yaratmak istediler yine başaramadılar. Hepsi bir araya geldiler fakat bir Milliyetçi Hareket Partisi etmediler. Çünkü biz tüm her şeye rağmen yılmadık yorulmadık liderimizin sayın devlet bahçeli ve genel merkezimizin politikalarını anlatıp sırtımızda hemşehrilerimize dayayarak alayıyla birden mücadele ettik etmeye de devam edeceğiz. Şimdi sıra yerel seçimlere geldi yine hepsi bir olup üzerimize gelsinler hatta sözüm ona kendilerini eski ülkücü olarak adlandıranları da yanlarına alıp öyle gelsinler. Onlar yerel seçimlerde de Dursun Önkuzu’yu şehit edenlerle arkadaşlık yapanların resimlerini yine balkonlarına assınlar biz asla durmayacağız yorulmayacağız Yozgat’ımızın 14 ilçesini Milliyetçi Hareket Partisinin üretken belediyecilik anlayışıyla tanıştırmak için var gücümüzle çalışacağız. Son olarak 3 yıllık görev süremiz boyunca her daim destekçimiz olan bizleri kırmayarak kongremize katılan Sayın Genel Başkan Yardımcımız Sadir Durmaz’a, yine Yozgat’taki programlarımızda bizleri yanlız bırakmayan Aksaray Milletvekilimiz Ramazan Kaşlı’ya ve Yozgat’ta Milletvekilliğinin yanı sıra bizlere abilik yapan maddi ve manevi her konuda yanımızda olan Milletvekilimiz Ethem Sedef’e, yine bizleri hiç bir zaman yanlız bırakmayan 21. Dönem milletvekilimiz Ahmet Erol Ersoy’a ve katılımlarınızdan dolayı siz değerli hemşehrilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Ben bu duygu ve düşüncelerle sözlerimi bitirirken kongremizin vatana millete partimize ve bizlere hayırlar getirmesini diliyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum. Ne mutlu Türküm diyene” şeklinde konuştu.

“SANDIKLARIN HEPSİNİ PATLATACAĞIZ”

Irgatoğlu’ndan sonra konuşmasını yapan Milletvekili İbrahim Ethem Sedef, “Kongremizde tek aday olmasına rağmen salonu hınca hınç doldurdunuz ve bize bu salonda güç verdiniz. Bizler, sizlerden aldığımız o bayrağı yüksekte tutmak için elimizden gelen her mücadeleyi vermeye devam edeceğiz. Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in vermiş olduğu mücadeleyi bugün Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Bey veriyor. Hem ülkeye hainlik yapanlara hem de dünyanın bir köşesindeki Türkiye’yi yok etmeye çalışanlara karşı dik duruşu Devlet Bahçeli Bey gösteriyor. Ülkücü hareketin 54 yıllık vermiş olduğu mücadeleyi devam ettireceğiz. Yozgat’a karşı da bir oyun oynanacaksa Cumhur İttifakını da zedelemeden mücadele vermeye devam edeceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili seçiminde, belediye seçimlerinde de 54 yıldır mücadelesini sürdürüyor. Hailenle kol kola girip aynı hainliği Yozgat’ta da gösteriyorlarsa onların karşısında hem Milliyetçi Hareket Partisi olarak hem de Cumhur İttifakı’nın bir paydaşı olarak durmasını biliriz. Milliyetçi Hareket Partisi olarak hem de belediye sayımızı artıracağız hem de Cumhur İttifakı’nın bir paydaşı olarak sandıkların hepsini patlatacağız. Sizlerin de bizlere vereceği destekten hiç şüphemiz yok” diye konuştu.

KURULTAYLAR BİRLİK VE DAYANIŞMANIN TEMELİDİR

MHP Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sadir Durmaz’da yaptığı konuşmada; kurultayların birlik ve dayanışmanın temeli olduğunu söyledi.

Durmaz,  “Türk’ün töresinde kurultaylar, birlik ve dayanışmanın temeli; güçlü ve kudretli bir yönetimin inşa yeridir. İlhamını Orhun Yazıtlarında taşlara kazınan Türk Milliyetçiliği anlayışından alan Milliyetçi Hareket Partisi’nin, yarım asrı aşan şanlı mazisinde gerçekleştirdiği kurultaylar Ülkücü iradenin tecelli ettiği toylara dönüşmüş ve her zaman kamuoyu tarafından ilgiyle takip edilmiştir. Elbette bunda, partimizin devletini ve milletini önceleyen siyasi anlayışının önemli bir yeri vardır. Başbuğumuzu ömür boyu yalnız bırakmayan, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin önderliğinde; aynı ruh ve inançla yoluna devam etmektedir. İdam sehpalarına tebessümle yürüyen inanç, celladından helallik isteyen iman, zindanları taş medreseye çeviren azim bizimledir ve bugün de milliyetçi ülkücü hareket devletimiz ve milletimiz için nice fedakârlığı hiç karşılık beklemeden sürdürmektedir. Bunu en iyi aziz hemşerilerim Bozok Yaylasının yiğitleri muhterem Yozgatlılar bilmektedir.“Yozgat, vatan ve millet aşkıyla yoğrulmuş yiğit insanların diyarıdır. Vatan toprağının kıymetini bilen, milli ve manevi değerlerine leke sürdürmeyen vatan evlatlarının yurdudur. Allah’ın izniyle, ecdadımızın mayaladığı bu toprakları bölücülerle ittifak yapan, hainlere çanak tutan köksüzlere kirlettirmeyeceğiz. Yozgat denildiğinde akla ilk önce Milliyetçi Hareket Partisi gelir. Hamdolsun bununla da gurur duyuyoruz. Biz Yozgat’a güveniyor Yozgat’a inanıyoruz. Yozgat Ayaktaysa Türkiye güvendedir. Yozgat tek yürek bu salondaysa Allah’ın izniyle ezan dinmeyecek, bayrak inmeyecektir. Her seçim parti değiştiren fırıldak Kubilerle, vekil sıralarını kazanca dönüştürenlerle, Fetö ve Pkk ile iltisaklı siyaset simsarlarıyla bu memlekete hizmet edilmez, sahip çıkılmaz.” şeklinde konuştu.

SANDIKTA ATTIĞI ŞAMARIN ETKİSİYLE BİRBİRLERİNİ SUÇLAMA YARIŞINA GİRMİŞLERDİR

“Seçim öncesi “demokrat amca” dedikleri Kılıçdaroğlu’nu “koltuk sevdalısı” olarak suçlayıp istifasını istemişler, zillet ortakları milletin sandıkta attığı şamarın etkisiyle birbirlerini suçlama yarışına girmişlerdir.”diyen Durmaz, “Daha geçtiğimiz günlerde İP’li bir vekil, “iyi ki millet ittifakı kazanmamış, Allah memleketi korumuş” diyerek, makam ve koltuk paylaşımının memleket sevdasından baskın geldiğini itiraf etmiştir. Zillet İttifakı’nın milletimize hizmet etmek yerine makamları, koltukları düşündüğünü itiraf etmiştir. Devlet yönetmeyi pasta paylaşımı olarak gören bu İttifaktan ve ittifakı oluşturan partilerden memleketimize faydalı bir iş beklemek boşunadır. Zaten aziz milletimiz ferasetiyle olanı biteni görmüş, Cumhur İttifakı’nı ve Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayını desteklemiştir. 2024 yılında yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimlerinde de, muhalefetin elinde rezil rüsva olan, Pkk militanları ve yakınlarına peşkeş çekilen belediyeler mutlaka el değiştirmeli, Cumhur İttifakının hizmet odaklı yönetimine, Milliyetçi Hareket Partisinin “Üretken Belediyecilik” anlayışına tekrar kavuşturulmalıdır. Türk Milleti, Cumhurbaşkanımızın “Türkiye Yüzyılı” vizyonuna, Liderimiz Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin “Lider Ülke Türkiye” ülküsüne duyduğu güveni Yerel Seçimlerde de tekrar etmeli, bizlere güvenmelidir. Belediye Başkanı olduğu şehir afetle mücadele ederken tatile gidenden, 5 yılda bir çivi bile çakamayandan, belediye başkanlığı makamlarını kendi kariyerleri için basamak görenlerden milletimize hizmet de hayır da gelmedi, gelemez. Bu nedenle; Cumhur İttifakı’nın zaferiyle istikrarını sürdüren merkezi yönetimle birlikte yerel yönetimlerde de istikrar ve hizmet dönemi başlamalı zilletin rezil yönetimi son bulmalıdır. Bu amaçla Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli 31 Mart 2024’te yapılacak olan Mahalli İdareler seçimlerinin hazırlık sürecini 24 Temmuz 2023 tarihinde başlatmıştır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak“2024’e Doğru, Diyar Diyar Anadolu” temasıyla çalışmalarımız hızlanarak devam edecektir. Bu duygu ve düşüncelerle Yozgat İl Kongremizin bir kez daha hayırlı olmasını diliyorum. Bu vesileyle kurucu genel başkanımız Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’e, ülkücü şehitlerimize, ebediyete irtihal eden dava büyüklerimize ve dava arkadaşlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum, mekanları cennet olsun. Bugüne kadar bayrağı yere düşürmeyen dava arkadaşlarıma ve Kongremizi düzenleyen teşkilat mensuplarımıza, burayı şereflendiren siz değerli katılımcılara şükranlarımı sunuyor, görev alan dava arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

ReklamReklam
Başkan Akın’dan Milletvekili Şahan’a ziyaret
Kadışehri Belediye Başkanı İrfan Akın, AK Parti Yozgat Milletvekili Süleyman Şahan'ı makamında ziyaret ederek ilçedeki son gelişmeler ve belediyenin gerçekleştirdiği...
Başhekim Kozan, hastanede görev yapan mühendisleri de unutmadı
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uz Dr Mustafa Kozan beraberinde idari personel ile birlikte Dünya Mühendisler Günü dolayısıyla hastanede görev yapan...
Feci kaza can aldı: 3 ölü, 3 yaralı
Yerköy ilçesine bağlı Saray köyünde meydana gelen trafik kazasında otomobilin şarampole devrilmesi sonucu aynı aileden 3 kişi hayatını kaybederken, 3...
Rektör Yaşar’dan Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Gizligider’e ziyaret
Yozgat Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, üniversitenin güçlü akademik duruşunu daha da ileri taşımak, işbirliği olanaklarını değerlendirmek ve...
Köy okullarının ihtiyaçları karşılandı
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan’ın Eşi Arzu Özkan’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle köy okulları ziyaretinde, öğrenci ve öğretmenleri tarafından...
Başkan Akın’dan Milletvekili Akgül’e ziyaret
Kadışehri Belediye Başkanı İrfan Akın, TESKOMB Genel Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül'ü ziyaret ederek, ilçedeki projeler ve...
Yöresel ürünlerde pazarlama ve satış becerilerini gelişecek
Yozgat’ta, ORAN Kalkınma Ajansı'nın desteklediği TR72/TD: Kırsal Kalkınma ve Turizm Teknik Destek Programı kapsamında önemli bir proje hayata geçiriliyor.
Vali Özkan, Emniyet Teşkilatı ile 2023 çalışmalarını değerlendirdi
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, İl Emniyet Müdürlüğü'nde görevli Şube Müdürleri ve Birim Amirleri ile...
Anne köpeğin şefkati duygulandırdı
Yozgat’ta bir restoranın poşete koyup kaldırıma bıraktığı yiyecekleri alıp yavrularına götüren anne köpeğin şefkati duygulandırdı.
Bozok Üniversitesi Rektörü Yaşar’dan , Cemil Çiçek’e ziyaret
Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Evren Yaşar, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) eski Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi...
Okul servis şoförleri, güvenli ulaşım için bilgilendirildi
Yozgat Valiliği'nin koordinasyonunda İl Emniyet ve İl Jandarma trafik ekipleri, okul servis şoförlerini yeni uygulamalar ve kış lastiği kullanımı konusunda...
Ece, Diş teknisyenleri ve teknikerlerinin gününü kutladı
Yozgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Müdürü Hakan Ece, 6 Aralık Diş Protez Teknisyenleri ve Teknikerleri Günü dolayısıyla diş teknisyenleri...
Boğazlıyan Yeni Terminal Binası hizmete açılıyor
Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar'ın vizyon projeleri arasında yer alan Yeni Terminal Binası, modern ve çağdaş yapısıyla hizmete açılıyor.
Milletvekili Süleyman Şahan’dan Ticaret Bakanı Bolat’a ziyaret
Yozgat'ın sesi olan AK Parti Milletvekili Süleyman Şahan, şehrin çeşitli konularındaki sorunları ele almak ve çözüm önerilerini değerlendirmek üzere Ticaret...
Vali Özkan, 101 yaşındaki Ayşe Sağdıç’ın hayır duasını aldı
Yozgat Valisi Mehmet Ali Özkan, Köseoğlu Mahallesi'nde yaşayan ve 101 yaşını geride bırakan Ayşe Sağdıç teyzeyi ziyaret ederek, gönlünü  aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ