$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

MHP İl Başkanlığında Irgatoğlu dönemi başladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13.Olağan Kongresinde İl Başkanlığına önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu seçildi.

MHP İl Başkanlığında Irgatoğlu dönemi başladı
  • 19.10.2020

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 13.Olağan Kongresinde İl Başkanlığına önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Tekin Irgatoğlu seçildi.


Yozgat Belediyesi Büyük Sinema ve Kültür Merkezinde yapılan Kongreye Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Mustafa Hidayet Vahapoğlu, MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, MHP Aksaray Milletvekili Ramazan Kaşlı, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, MHP Yozgat Kadın Kolları Başkanı Gülseren Sarıoğlu, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, parti üyeleri ve delegeler katıldı.
Kongrede ilk olarak Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçelinin konuşmasına yer verildi. Devlet Bahçeli mesajında kongrenin Yozgat’a ve Türkiye’ye hayırlar getirmesini temennisinde bulundu.
İl Başkanlığını Tekin Irgatoğlu’na devreden Ferhat Altan yaptığı konuşmada, “15 ağustos tarihinde başlattıkları kongreleri, birlik ve beraberlik içerisinde tamamladıklarını söyledi.

Altan, “Kongrelerimizin, ülkücü milliyetçi hareketimize hayırlı olmasını cenabı haktan niyaz ederken, yeni ve yeniden seçilen başkan ve yöneticilerimize hayırlı olmasını temenni eder görevlerinde başarılar dilerim, Allah yardımcıları olsun” dedi.
MHP İl Başkanı Tekin Irgatoğlu’da  yaptığı konuşmada, Ferhat Altan ve yönetimine teşekkür etti.

Başkan Irgatoğlu, “ Öncelikle 2.5 sene boyunca partimizin Yozgat’taki bayrağını büyük bir titizlikle ileri götürebilmek adına gecesini gündüzüne katan İl başkanımız Ferhat Altan ve kıymetli yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere geçmiş dönemlerde partimize hizmet etmiş tüm dava arkadaşlarımıza ayrı, ayrı teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun.
Biz kutlu bir davanın, mukaddes yolculuğuna talip olup yola çıkarken Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in “Biz Türk milliyetçileri, Türk milliyetçilerinin varlığını ve hassasiyetlerini. Herşeyin üzerinde tutmalıyız. Kişi varlığı ve menfaatlerinin bu dava yolunda hiçbir anlamı yoktur.” Düsturu ile yola çıktık, Genel Başkanımız, bilge lider, Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin “Önce ülkem “ Milletim sonra partim ve ben” şiarı ile yolumuza devam ediyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi, bu ülkenin bekasının teminatıdır. Varoluş sebebimiz, ülkemizin bekasını, birlik ve bütünlüğünü sağlamaktır. Gayemiz sadece ama sadece Türk-İslam ülküsü hedeflerine ulaşmaktır. Bu meşakkatli yolda yılmadan ve yorulmadan çalışacağız, Ruhi Kılınçkıran’a, Dursun Önkuzu’ya, Mustafa Pehlivanoğlun’a, Metin Karatepe ve 5 bin şehidimize layık olma çabasında olacağız” diye konuştu.
MHP Yozgat Milletvekili Ethem Sedef konuşmada, 2021 yılının Mart ayında Milliyetçi Hareket Partisinin büyük kurultayını yapma kararı aldığını belirterek, ilçelerde başlayan kongrelerin Türkiye’nin dört bir yanında tüm illerde devam ettiğini kaydetti.

Milletvekili Sedef, “ Bugün yine 9 ilimizde İl kongrelerimiz yapılmakta bu vesile ile il başkanlığına seçilecek dava arkadaşlarımı tebrik ediyorum. Bildiğiniz gibi Ülkemiz ateş çemberinden geçiyor ve kısa tarihimizde birçok konuyu Türkiye adeta bir kurtuluş savaşı mücadelesi verir gibi birçok meseleyi de o şekilde aynı mücadele ruhu ile Allaha şükürler olsun ki Türk milletinin duruşu o vadelerden bizi kolayca çıkmamızı ve Türkiye Cumhuriyeti devletini dimdik sağlam bir şekilde nasıl ayakta durduğunu da tüm dünyaya göstermiş oldu.
Ülkemiz yedi düvelle mücadele verirken biz ülkücüler hiçbir hesap yapmadan vatanımızı milletimizi bayrağımızı ezanımızın yanında olduk Türk Milliyetçisiyiz dedik ve Milliyetçisi olduğumuz bu millet için nasıl daha önce şehitler verdik canımızı kanımızı ortaya koyduysak yine bugün Milliyetçi Hareket Partisin 51. Yılında yine canımızı vermek için seve seve veririz. 51. Yılında Milliyetçi Hareket Partisi’nin bugünlere gelmesinde siz değerli Ülküdaşlarımızın değerli büyüklerimizin her birinizin emeği var. Bununla birlikte şahsım olmak üzere Milletvekili seçimlerinde vermiş olduğunuz destekler bizleri Yozgat’ı temsil adına Türkiye Millet Meclisine gönderdiniz. Yozgat’ımız şirin ama şirin olduğu kadarıyla Ülkeye hainlik yapmayı planlayanlar karşısında dik duruşu ile Bozok Yaylasının yiğit evlatları ünvanı ile Milli ve manevi değerlere sahip çıkan bir millettir. Allah’a hamd olsun ki Yozgatlı olmaktan hep gurur duydum. Yapılan İl Başkanlığı seçiminin Ülkemize ve Yozgat’ımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ