$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

KodluYOZ Projesi  Vali Yurtnaç’a tanıtıldı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokulve lise öğrencilerine yönelik algoritma, kodlama, robotik ve 3d alanlarında eğitim verilmesini hedefleyen KodluYOZ projesi hakkında Vali Kemal Yurtnaç’a sunum yapıldı.

KodluYOZ Projesi  Vali Yurtnaç’a tanıtıldı
  • 12.12.2017
  • 450 kez okundu

 

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaokulve lise öğrencilerine yönelik algoritma, kodlama, robotik ve 3d alanlarında eğitim verilmesini hedefleyen KodluYOZ projesi hakkında Vali Kemal Yurtnaç’a sunum yapıldı.

Fatih Eğitmeni Gamze Mete ve Salih Aksoy’un proje yürütücülüğünde, Yozgat genelindeki tüm Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin katılımıyla gerçekleştirilen sunum programına İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Müdür Yardımcısı Danyal Kocabeyoğlu katıldı.

Vali Kemal Yurtnaç, yaptığı konuşmada projeye maddi manevi her türlü desteği vereceğini söyledi. Yurtnaç, Projeyi düşünüp hayata geçiren öğretmenlere ve proje ekibine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Projenin hedef kitlesi ortaokul ve lise çağındaki zorunlu ve seçmeli bilgisayar dersini alan toplam 32 bin 886 öğrenciyi kapsadığını belirtti. Yazıcı, “Öğrenciler ilk önce okullarında öğretmenleri ile kodlama eğitimi yapacaklar.  Akdağmadeni, Boğazlıyan, Merkez, Sarıkaya, Sorgun ve Yerköy’de kurulacak olan Kodlama Atölyelerinde okullarında kodlama eğitimini alan, ilgili, yetenekli, istekli, özellikle teknoloji bağımlısı haline gelmiş olup bilgisayarda uzun vakit geçiren öğrencilerin kodlama atölyelerine yönlendirilmesi sağlanacaktır. Atölyeye yönlendirilen öğrenciler burada özgün yazılımlar geliştirecek, animasyonlar yapacak, robotik programlama öğrenecek, mobil uygulamalar geliştirecek, 3 boyutlu çalışmalar yaparak yazıcıdan çıkaracak ve ulusal ve uluslararası yarışmalara katılacak ve projeler geliştireceklerdir.”dedi.

Türkiye genelinde kodlamaya yönelik valilik projesiyle yapılan 4. Proje KodluYOZ projesi olduğunu ifade eden Yazıcı, “KodlaManisa, KodlaRize, KodlaYap(Trabzon) projelerinden sonra Yozgat’taki KodluYOZ projesi EBA (Eğitim Bilişim Ağı) portalında da yerini aldı. Ayrıca yapılan diğer projeler ilk ve ortaokul öğrencilerine yöneliktir. İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başlattığımız KodluYOZ Projesi ise Türkiye’de Valilik projesiyle yapılan ilk Ortaokul ve Lise öğrencileri için yapılan kodlama projesidir. Projemizin ilerleyen yıllarda anaokulundan liseye kadar tüm öğrencileri kapsaması düşünülmektedir. Projeyi hazırlayan ve yürüten meslektaşlarımıza ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.”diye konuştu.

 

 

Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ