$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Hakan Bektaş, TASKK’ın Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun (TASKK) Ankara’da gerçekleştirilen 17. Olağan Genel Kurulunda 9 kişiden oluşan Disiplin Kurulu Üyeliğine Yozgat ASKF Başkanı M Hakan Bektaş seçildi.

Hakan Bektaş, TASKK’ın Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi
  • 24.10.2017
  • 557 kez okundu

 

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun (TASKK) Ankara’da gerçekleştirilen 17. Olağan Genel Kurulunda 9 kişiden oluşan Disiplin Kurulu Üyeliğine Yozgat ASKF Başkanı M Hakan Bektaş seçildi.

Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonunun (TASKK) 17. Olağan Genel Kurulu’na katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, delegelere hitaben yaptığı konuşmada amatör sporun önemine değindi.

Kendisinin de amatör sporun içinden geldiğini belirten Bakan Bak,  ” Mahallemizin, Kasımpaşa sokaklarının, amatör kulübümüz Erokspor’un ağabeyi. O zaman İETT’de oynuyordu. Onu izlemek için Vefa Stadı’na, Burhan Felek’e giderdik. Mahalledeki ağabeylerimiz toplar götürürdü. Mahalledeki ağabeyler, amatör spor kulüplerine gönül veren insanlardır. Bana göre amatör spor kulüplerinde başkanlık, yöneticilik yapan herkes gizli kahramandır. Gençlerimizi, başta uyuşturucu olmak üzere kötü alışkanlıklardan uzak tutan birer kahramandır. Çocukları, sporcuları evlatları gibi seven, bazen ailelerini ihmal eden, onlar için çırpınan gerçek kahramanlardır. Türk sporunun gerçek kahramanları onlardır.”dedi.

Çocukları sokakların yerine spor sahaları ve salonlarda görmek istediklerini ifade eden Bakan Bak, “Çocuklarımızı sokaklardan, uyuşturucu batağından kurtarmamız lazım. Bunu yapmak için de sizlerle beraber olmamız lazım. Türkiye’deki amatör spor kulüplerinin sayısı 13 bin civarında. Bizimle aynı nüfusa sahip Almanya’da bu sayı 100 binin üzerinde. Bunu mahalli idarelerle birlikte yapmamız lazım. Uyuşturucuyla mücadele ederken, amatör spor kulüplerine çok ihtiyacımız var. Mahallenin ağabeylerine ihtiyacımız var. Onlar, sokağa gelen uyuşturucu satıcılarına ‘Çocukları zehirleyemezsiniz.’ diyerek meydan okur. İşte bizim amatör kahramanlarımız bunlar. Amatör kulüplerin yöneticileri olarak bu görevi üstlenmemiz lazım.”diye konuştu.

SİZ ARAZİ BULUN, BİZ SAHA YAPALIM

Şehirlerde arazi bulunması haline sahayı kendilerinin yapacağını vurgulayan Bakan Bak, “Amatörleri Amatörleri ayağa kaldırdığımız zaman Türk sporu da ayağa kalkar. Onlara destek olduğumuz zaman Türk sporu da daha iyi noktaya gelir.  Siz illerinizde saha yapılacak yerleri bulun, biz destek vereceğiz. Arazi müsaitse yan yana 2-3 saha yapacağız. Bunları yapmak zorundayız. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı bu. İnşallah, çok daha büyük başarıları beraber gerçekleştireceğiz” dedi

TASKK’ın 17.Olağan Genel Kurulunda Yozgat’ı M.Hakan Bektaş,Mehmet Karakoç,Hakan Çeliksoy ve Lütvi Kara temsil etti. Genel Başkan Ali Düşmez ‘in tek liste girdiği genel kurulda Yozgat  ASKF Başkanı M.Hakan Bektaş, 9 kişiden oluşan Disiplin Kurulu Üyeliğine seçildi.

Yozgat İl genelinde yaptığı hizmetler ve hayır işleri ile adından söz ettiren Yozgat ve İstanbul Kraft Torba Ambalaj Grubu Yönetim...
Yozgat’ta 4 DEAŞ militanı tutuklandı
Yozgat’ta DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Irak uyruklu 4 DEAŞ militanı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
Sorgun Belediyesinden örnek teşkil eden hizmetler
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, belediye bünyesinde kurduğu atölye ile ilçede ; banklardan kamelyalara, oturma gruplarından, piknik masasına, pergoleden,...
Milletvekili Başer: Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, üstün irade ve her türlü yönetim yetkisinin kaynağının millet...
Şimşek: Cumhuriyet her şeyden önce büyüyen demokrasi ağacıdır
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, Cumhuriyet’in her şeyden önce barışın ve huzurun gölgesinde büyüyen demokrasi ağacı olduğunu söyledi.
Akdağmadeni Belediye Başkanı Yalçın’dan kandil mesajı
Akdağmadeni Belediye Başkanı Nezih Yalçın, yayınladığı mesajında ilçe halkının ve İslam aleminin Mevlid Kandilini kutladı.
Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı
Tüm yurt genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ