$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Günlük maske üretim kapasitesini 80 Bin’den 300 Bin’e çıkardı

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’de 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren Steril Life firması, Koronavirüs salgının başlamasıyla birlikte günlük maske ve benzeri sağlık malzeme üretim kapasitesini 80 Bin’den 300 Bin’e çıkardı.

Günlük maske üretim kapasitesini 80 Bin’den 300 Bin’e çıkardı
  • 25.03.2020

Yozgat Organize Sanayi Bölgesi (OSB)’de 2009 yılından bu yana faaliyet gösteren Steril Life firması, Koronavirüs salgının başlamasıyla birlikte günlük maske ve benzeri sağlık malzeme üretim kapasitesini 80 Bin’den 300 Bin’e çıkardı.

OSB’de üretim yapan Steril Life firması, tüm dünya ülkelerini etkisi altına Korona salgının Türkiye’de baş göstermesiyle birlikte fabrikada ürettiği maske, bone, kep, hasta ve ziyaretçi önlüğü gibi tek kullanımlık sağlık malzemelerin üretim kapasitesini artırdı.

Firma sahibi Süleyman Doğan, yaptığı açıklamada; fabrikalarında üretimlerini iç Pazar ve ihracata yönelik yaptıklarını belirterek, Korona salgının Türkiye’de de görülmesiyle birlikte maske ve benzeri tek kullanımlık sağlık malzemesine yoğun talep olduğunu vurguladı.

Korona salgının ortaya çıkmadan önce günlük yaklaşık 80 bin adet maske üretimi yaptıklarını kaydeden Doğan, salgının ülkemizde de baş göstermesiyle üretim kapasitesini ve vardiya sistemini artırdıklarını ifade etti.

ŞUAN SADECE SAĞLIK BAKANLIĞINA ÜRETİM YAPIYORUZ

Sağlık Bakanlığı’nın talebi üzerine iç pazara üretimi tamamen durdurduklarını sadece Bakanlığın isteği doğrultusunda üretim yaptıklarını vurgulayan Steril Life Firması Sahibi Süleyman Doğan, “Bakanlık yetkililerimizle yaptığımız görüşme doğrultusunda üretimimizi tamamen Sağlık Bakanlığımıza yapıyoruz. Türkiye’nin her bölgesinden yoğun talep alıyoruz. Bizlerden talebi olan kurum ve kuruluşlara da Sağlık Bakanlığımıza üretim yaptığımızdan dolayı başka bir yere üretim yapmadığımızı da ifade ediyoruz. Çünkü bugün devletimizin yanında olmamız gerekir. Bu sürecin en iyi şekilde aşılması için bizimde elimizden gelen katkıyı sunmamız her şeyden önce bir vatandaşlık görevidir.”dedi.

6 ÜLKEYE İHRACATIMIZI DURDURDUK

Korona salgınının ortaya çıkmasıyla ülkemizdeki maske ve benzeri sağlık malzemelerinin karşılanması için 6 ülkeye olan ihracatlarını durdurduklarını vurgulayan Doğan, “İlimizde 2009 yılında kurulan fabrikamızda iç pazara ve ihracata yönelik üretim yapıyoruz. Koronavirüs salgının ortaya çıkmasıyla maske ve diğer tek kullanımlık sağlık malzemelerine aşırı bir talep oluştu. Bizde buna yönelik vardiya ve personel sayımızı artırdık, günlük 300 bin maske üretiyoruz. Yeni tip koronavirüsün Türkiye’de ortaya çıkmasıyla yurt dışından aldığımız siparişleri durdurduk, tüm üretimimizi Sağlık Bakanlığımıza gönderiyoruz. Tamamen ülkemiz için üretim yapıyoruz.”diye konuştu.

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ