$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Hayırsever İşadamı Şahin’den Korona’ya karşı sağlık malzemesi yardımı

Yozgat İl genelinde eğitim başta olmak üzere yaptığı hayır hizmetleri ve yatırımlarla herkesin sevgisini kazanan Hayırsever İşadamı Bilal Şahin, dünya ülkelerini kasıp kavuran Korona salgının Türkiye’de görülmesiyle birlikte,  Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sağlık malzemeleri yardımında bulundu.

Hayırsever İşadamı Şahin’den Korona’ya karşı sağlık malzemesi yardımı
  • 25.03.2020

Yozgat İl genelinde eğitim başta olmak üzere yaptığı hayır hizmetleri ve yatırımlarla herkesin sevgisini kazanan Hayırsever İşadamı Bilal Şahin, dünya ülkelerini kasıp kavuran Korona salgının Türkiye’de görülmesiyle birlikte,  Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sağlık malzemeleri yardımında bulundu.

Geçtiğimiz aylarda Elazığ’da meydana gelen depremin yaralarının sarılması için 2 TIR un, gıda battaniye ve ısıtıcı yardımında bulunan Hayırsever İşadamı Bilal Şahin, Çin’de başlayan ve tüm dünya ülkelerinde yaygınlaşan Korona salgınına karşı duyarsız kalmadı. Şahin, dezenfektandan, maskelere, spreylerden, steril malzemelerine kadar koliler dolusu sağlık malzemelerini Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi görevlilerine teslim etti.

Türkiye’de de görülen Koronavirüs salgınına karşı  kendisinin de bir nebze olsun katkıda bulunmak istediğini vurgulayan Şahin, “Zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Devletimiz ve ilgili bakanlığımız gerekli önlem ve tedbirleri alarak kamuoyunu devamlı bilgilendiriyor. İlimizde de gerek Valiliğimiz ve gerekse Belediye Başkanlığı, ilgili kurumlarımız gerekli tedbir ve önlemleri alıyor ve almaya da devam ediyor. Şuan özellikle Avrupa ülkelerinde Korona salgınından dolayı ölümlerin arttığını görüyoruz. Ülkemizde de maalesef bu salgından dolayı ölümlü vakalarda oluyor. Bizim burada yapmamız gereken devlet büyüklerimizin uyarılarını mutlaka dikkate almalıyız. Evimizden çıkmamamız isteniyorsa çıkmamalıyız. Çünkü bu tür uygulamalar hem kendi sağlığımız hem de başta ailemiz, yakınlarımız olmak üzere tüm topluma olan bir sorumluluğumuz olarak görmeliyiz. Ayrıca hijyene, temizliğe büyük önem vermeliyiz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. İnşallah dileğimiz ve temennimiz bu zor ve sıkıntılı sürecide en kısa sürede atlatırız.”diye konuştu.

HASTANE YETKİLİLERİNDEN BİLAL ŞAHİN’E TEŞEKKÜR

Hastane yetkilileri de Korona salgını dolayısıyla koliler dolusu sağlık malzemesi yardımında bulunan Hayırsever İşadamı Bilal Şahin’e teşekkür ederek şu ifadeleri kullandı:  “Öncelikle bu zor ve sıkıntılı dönemde Bilal Şahin Bey’in sağlık çalışanlarına verdiği desteği çok anlamlı buluyor ve kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Bilal Bey sağolsun gerek üniversitemize ve gerekse hastanemize maddi anlamda çok büyük katkıları oluyor ve olmaya da devam ediyor.  Hastanemize, ihtiyacı olan tıbbi ürünleri bağışında bulunması bizleri onurlandırdı. Bu bağışlarından dolayı kendilerine çok teşekkür ediyoruz”

ŞAHİN’DEN BOZOK VE YOZGAT ŞEHİR HASTANESİNE SEDYE TAKVİYESİ

Hastane yetkilileri Hayırsever İşadamı Bilal Şahin’in, Bozok Üniversitesi Araştırma Uygulama Hastanesi ve Yozgat Şehir Hastanesi’ne Çin’den özel sedye siparişi verdiğini belirterek,  “Koronavirüsü tanısı konulan hastaları taşımak için kullanılan özel sedye siparişini Çin’den önümüzdeki günlerde geleceğini belirttiler.  Temennimiz kimsenin bu salgına yakalanmaması fakat olası vakalara yakalanan vatandaşlarımız steril ortamda taşınacak. Şuan Bilal Bey hastanemize;  200 adet 3m C111 maske, 1.000 adet yüz koruyucu maske, 200 adet koruyucu gözlük, 200 adet koruyucu tulum, 200 adet el dezenfektanı, 400 adet sprey yüzey dezenfektanı, 20 kutu steril olmayan eldiven ve 1.000 adet bone bağışında bulundu kendilerine bütün sağlık çalışanlarımız adına şükranlarımızı sunuyoruz ”diye konuştu.

 

 

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ