$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Dr. Kurca: Vatandaşımızın yüzde 85’i devlet hastanelerimizde tedavi görüyor

Dr. Kurca: Vatandaşımızın yüzde 85’i devlet hastanelerimizde tedavi görüyor
  • 26.05.2017
  • 464 kez okundu

 

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, il genelinde vatandaşların yüzde 85’inin devlet hastanelerinden sağlık hizmeti aldığını söyledi. Kurca, geriye kalan yüzde 10 civarının üniversite yüzde 3 ile 5 arasında ise özel hastanelerde tedavi gördüklerini belirtti.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca, beraberinde Yozgat Şehir Hastane Yöneticisi  Dr. Aziz Ahmet Sürel, hastane idarecileri ile birlikte gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Yeni Şehir Hastanesinde düzenlenen basın toplantısında hastanenin fiziki ve genel durumu hakkında bilgi veren Genelsekreter  Op. Dr. İsmail  Kurca, amaçlarının vatandaşlara kaliteli sağlık hizmeti sunmak olduğunu söyledi. Bütün eleştirileri dikkate aldıklarını ve kendilerine intikal eden sorunların giderildiğini vurgulayan Dr. Kurca, “Hastaneye gelen vatandaşlarımızdan özelikle yatan hastalarımızın memnuniyeti bizleri mutlu ediyor. Tabiki günlük binlerce vatandaşımız tedavi amaçlı hastanemize geliyor. Olası sorunlarla karşılaştıklarında ilgili birimlerimiz müdahale ederek hastamızın tedavi olarak memnun ayrılmasını sağlıyorlar.”dedi.

Hastanede 811 kişinin hizmet alımı ile istihdam edildiğini vurgulayan Dr. Kurca, “Hastanemizde 811 şirket çalışanımız mevcut. Bunun yanı sıra 450 hemşire ve yardımcı sağlık personeli, 104 Uzman doktor, 6 pratisyen hekim ile vatandaşlarımıza en iyi şekilde sağlık hizmeti sunmanın gayreti içindeyiz.”diye konuştu.

 

Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Kovid-19 tedavisi nedeniyle bir süre hastanede ve evinde kendisini izole ederek süreci atlatan Belediye Başkanı Celal Köse, hafta başında başladığı...
Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır
Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyet'i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki...
Yazıcı, köy okullarını ziyaret etti
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Yozgat’a bağlı Sarıfatma ve Çadırardıç Köyü İlk ve Ortaokullarını ziyaret...
Başer, Yozgat halkının Mevlid Kandilini kutladı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Yozgat halkının kandilini kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ