$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Dereli, güven tazeledi

AK Parti Yerköy İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresinde mevcut başkan Hacı Dereli, tek liste halinde girdiği kongreye güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Dereli, güven tazeledi
  • 09.10.2020

AK Parti Yerköy İlçe Başkanlığı 7. Olağan Kongresinde mevcut başkan Hacı Dereli, tek liste halinde girdiği kongreye güven tazeleyerek yeniden başkan seçildi.

Yerköy Öğretmenevi bahçesinde düzenlenen Kongreye; TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili  Bekir Bozdağ, AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, İl Genel Meclis Başkanı İskender Nazlı, AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, İl Kadın Kolları Başkanı İlknur Ünal, İl Gençlik Koları Başkanı Kazım Emiroğlu Şimşek ve partililer katıldı.

AK Parti Yerköy İlçe Başkanı Hacı Dereli,  kongrede yaptığı açılış konuşmasında  yaklaşık 2 yıldır ilçe başkanlığı görevini sürdürdüğünü hatırlatarak birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Dereli, “Yaklaşık 2 yıldır başkanlık görevi yürütüyorum ve bu süreçte bir yerel seçim geçirdik.. Bu seçim bize gösterdi ki bir ve beraber olursak başaramayacağımız hiçbir şey yok. Fakat bir ve beraberliğimizi sağlayamazsak  kaybetmeye mahkum oluruz. Sayın Genel Başkanımızın bir sözü var; siyaset yerelde başlar der. Bizde el ele, gönül gönüle vererek önümüzdeki dönemde Yerköy’ümüzü yeniden AK belediyelere katacağımızın sözünü buradan veriyoruz. Vatandaşlarımızda biliyor ki hizmet gelecekse yine AK Parti’den ve AK kadrolardan gelecektir.”dedi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’da yaptığı konuşmada birlik ve beraberlik mesajı verdi.

DURSUN: YOZGAT’IMIZ VE İLÇELERİMİZ YATIRIM VE HİZMETLERE AK PARTİ İLE KAVUŞTU

Başkan Dursun, AK Parti iktidarları ile Yozgat ve ilçelerinin hizmete yatırımlara kavuştuğunu vurguladı. Dursun, AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne kadar görev yapmış ilçe başkanlarına ve partinin çeşitli kademelerinde görev alan partililere de teşekkür ederek,  Yozgat’ta 2023’e giden süreçte kongrelerden daha da güçlenerek çıkacaklarını ifade etti.

BAŞER: DAVA ADAMININ GÖREVİ ANCAK SON NEFESİNİ VERİNCE BİTER

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer’de AK Parti teşkilatlarında görev almanın bir şeref olduğunu belirterek, bu kutlu yolda dava adamı olmanın görevinin ancak son nefesi verince biteceğini söyledi.

Kongrelerin kardeşliğin pekiştiği dostluğun kavileştiği AK ve Aydınlık bayramlar olduğunu vurgulayan Milletvekili Başer, “Siyasette, maksat, milletine hizmet etmekse yapılması gereken tek şey, parti mensupları olarak İlimiz ve ilçemizin menfaatler noktasında ortak hareket etmektir. Siyaset gönül işi, sevda işidir. Siyaset insanı kaybetme değil, insanı kazanma sanatıdır. Herkesi kucaklamamız, bütünleştirmemiz, kaynaştırmamız gerekmektedir.

Onun için biz diyoruz ki hep birlikte Yozgat’ız hep birlikte Türkiye’yiz. Dava adamının görevi ancak son nefesini verince biter. Teşkilat yöneticisi, belediye başkanı, milletvekili gibi unvanlı görevler, bu büyük yürüyüşte sadece birer hizmet vesilesidir. Asıl önemlisi hiçbir sıfat sahibi olmadan da o büyük davanın başarısı için bir nefer gibi çalışabilme erdemini gösterebilmektir.”dedi.

TEŞKİLATLAR OLARAK HİÇ KİMSEYİ KÜSTÜRME LÜKSÜMÜZ YOK

“Teşkilatlar olarak hiç kimseyi küstürme lüksümüz yok.”diyen Başer, “Bunun için hiçbir kardeşimizi ‘eski AK Parti’li’ olarak sıfatlandırmadık, sıfatlandıramayız. AK Parti, her dem yeniden doğanların partisidir. Bu partiyi kuran, yaşatan, bugünlere getiren ve inşallah geleceğe de taşıyacak olan milletimizin bizatihi kendisidir. Kendini milletin üstünde gören, gönül kazanmak yerine gönül yıkan, hizmete yönelmek yerine dar kadroluculuk yapan, toparlamak yerine dışlayan kişiden AK Parti teşkilat mensubu olamaz. Şehrinde gönül kapısını çalmadığı, davasını anlatmadığı, desteğini almadığı veya kalbini yumuşatmadığı tek bir kişi dahi kalmış olan teşkilat mensubumuz kendini vazifesini hakkıyla yerine getirmiş sayamaz. AK Parti’nin varlık sebebi de bizlerin bu görevlerde bulunma sebebi de insanların ümitlerini bize bağlama sebepleri de aynıdır. AK Parti Lideri ve Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde milletin partisidir.AK Parti dünya mazlumlarının ümit bağladığı mazlumların partisidir. Rabbim, bu kutlu seferde yar ve yardımcımız olsun. Rabbim kardeşliğimizi kavileştirsin. Kongremiz hayırlara vesile olsun.”şeklinde konuştu.

BOZDAĞ’DA BİRLİK BERABERLİK VURGUSU YAPTI

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti Yozgat Milletvekili  Bekir Bozdağ,’da yaptığı konuşmada birlik beraberlik vurgusu yaptı.

Bozdağ, “Partimizde kuruluşundan günümüze kadar her kademede görev alan tüm teşkilat mensuplarımıza şükranlarımı sunuyorum. Artık ilk günkü aşkla ve şevkle daha da çok çalışmanın vaktidir. Birlik,beraberlik ve kardeşlik ruhu içerisinde, büyük bir heyecan ve coşkuyla gerçekleştirilen Yerköy Ak Parti 7. Olağan Kongresinde güven tazeleyerek yeniden İlçe Başkanı seçilen Sayın Hacı Dereli’yi ve seçilen yönetim kurulu üyelerini ayrı ayrı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.”diye konuştu.

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ