$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Çamlık et lokantası açıldı

Yozgat Belediyesi tarafından Çamlık Milli Parkı’nda atıl durumdaki bulunan restoran, restore edilerek düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Çamlık et lokantası açıldı
  • 01.07.2017
  • 678 kez okundu

Yozgat  Belediyesi tarafından  Çamlık Milli Parkı’nda atıl durumdaki bulunan restoran, restore edilerek düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Yozgat Çamlığı Milli Parkın işletmesini Milli Parklar Genel Müdürlüğünden alan Yozgat Belediyesi, yaklaşık 600 Bin TL harcayarak restore ettirdiği Çamlık Et Lokantası açılışı yapılarak hizmet vermeye başladı.
Açılışa Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, AK Parti Milletvekili Yusuf Başer, Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan, Bozok Üniversitesi Rektörü Salih Karacabey, İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, siyasi parti il başkanları ve kurum müdürleri katıldı.
Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç, yaptığı konuşmada Yozgat Çamlığı Milli Parkını sosyal hayata kazandırdığı için Yozgat Belediyesi Başkanı Kazım Arslan’a teşekkür ederek Yozgat’ta yaşam kalitesini artıracak çalışmaları desteklediklerini belirtt. Yurtnaç, Yozgat’ı Termal Kongre ve Spor Turizm Merkezi haline getireceklerini ifade etti.
AK Parti Milletvekili Yusuf Başer’de Çamlık Milli Parkına büyük önem verdiğini belirterek, “Yozgat Çamlığı Milli Parkı, yapılan hizmetlerle her geçen gün güzelleşecek ve gelişecek. Yozgat’ı yaptığımız hizmetlerle gelişen, değişen ve yaşanılabilir bir kent haline getirmek için el ele verip çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan ise Yozgat Çamlığı Milli Parkının son 15 yıldır ihmal edildiğini söyledi. Başkan Arslan,  “Her zaman söylüyorum Çamlık, Yozgat’ın il göz ağrısı ve vazgeçilemeyecek bir mekanı. Herkesi iftiharla gezdirebileceğimiz bir yer. Ama son yıllarda 10-15 yıldır Çamlık ihmal edildi ve 2. planda kaldı. Her şeyin ötesinde yeşil alandan başka bir şey kalmadı. İnsanların vakit geçirecekleri sosyal olarak oyalanacakları mekanlar kalmadı. Bu sene basında Milli Parklar Genel Müdürlüğünden Çamlığın işletmesini Yozgat Belediyesi olarak biz kiraladık. Bütün işletmelerin bakımı, onarımı bize geçti. Çamlığı, Yozgat’ın iftihar edeceği bir mekan olarak planladık. İlk etapta Çamlık Et Lokantası’nı 600 Bin Lira bir harcama ile restore ettik. Açılışını da bugün itibariyle gerçekleştirdik. Çamlığı, Yozgat’ın sosyal ihtiyacına cevap verecek bir mekan haline getireceğiz” diye konuştu.

Çamlıkta vatandaşların yararlanması için tur yolları oluşturduklarını da belirten Başkan Arslan, “ATV ve bisiklet, fayton turları düzenledik. Belediye meclisinde belirlediğimiz ücret dahilinde bir ATV turu 20 liraya bisiklet turu ise 10 liraya atılacak” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ