$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonundan gıda paketi

 Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu tarafından “bölüşürsek tok oluruz” sloganı ile başlatılan yardım kampanyasında dar gelirli ailelere gıda paketi dağıtıldı.

Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonundan gıda paketi
  • 17.05.2020

Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu tarafından “bölüşürsek tok oluruz” sloganı ile başlatılan yardım kampanyasında dar gelirli ailelere gıda paketi dağıtıldı.

Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu  Genel Başkanı Mesut Kaya, federasyon olarak,  Ramazan ayını maneviyatına uygun bir şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

Ramazan ayının birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun olarak yaşandığı bir ay olduğunu vurgulayan Başkan Kaya, “Ramazan ayı birlik beraberlik ve kardeşlik duygularının en yoğun olarak yaşandığı bir aydır. Tarihimizde belki de ilk defa böyle bir ramazan ayı geçiriyoruz. Dünya ülkelerini etkisi altına alan korona salgını maalesef ülkemizde de can kayıplarına sebep oldu.

Ama Allah’ın izni ile biz bu slagını da en hafif şekilde atlatan ülke olacağız. Bu vesile ile vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet diliyorum, Hastalarımıza da acil şifalar dilerim. Tüm Dünyayı etkisi altına alan covıd 19 korona virüsüne karşı Türkiye Cumhuriyeti olarak, Dünya Sağlık örgütünün de övgüsüne layık bir sağlık savaşı mücadelesi verdik. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca Bey’e ve tüm sağlık ordusu çalışanlarına teşekkür ediyorum. Millet olarak bu  zor sınavı, ” Biz Bize Yeteriz Türkiyem ” başarı ile tek yürek olarak hep beraber inşallah atlatacağız.İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı münasebeti ile yardımlaşmamız ve dayanışmamız ile birbirimize destek olduk.

Buradan ismini vermek istemeyen dostlarımıza, Mandalin Marketler Yönetimin Kurulu Başkanı Soner Becerikli, beye, Yozgatlı Sanayici ve işadamları Derneği “YOSİAD” Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Öztürk Beye ve Ankara Bölge Başkanı Haydar Demirer  Beye, Başkentteki Yozgatlı Dernekler Federasyonu Yönetim kurulu Kıymetli Dernek Başkanlarıma teşekkür ediyorum. Bizleri kendinize paydaş ettiğiniz için her birinize ayrı ayrı teşekür ediyorum, Bizlerde emanetlerinizi sahiplerine teslim etmenin huzuru içindeyiz.”diye konuştu.

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ