$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başkan Ekinci: Vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, başkanlık görevini devraldıkları günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, amaçlarının Sorgun halkına en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi.

Başkan Ekinci: Vatandaşımıza en iyi hizmeti sunmanın gayreti içerisindeyiz
  • 29.05.2020

Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, başkanlık görevini devraldıkları günden bu yana önemli projeleri hayata geçirdiklerini belirterek, amaçlarının Sorgun halkına en iyi hizmeti sunmak olduğunu söyledi.

Başkan Ekinci, “İlçemizin daha güzel bir kent görünümüne kavuşması için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Sorgun’umuzun ekonomik ve sosyal anlamda gelişmesini sağlayacak çalışmaları plan ve programlar dahilinde sürdürüyoruz. Bugüne kadar pek çok projelerimizi hayata geçirdik ve devam eden projelerimiz var.

Bu çalışmaları yaparken tek kuruş borçlanmadan tamamen belediyemizin öz kaynakları ile imkanlar dahilinde gerçekleştirerek ilçe halkımızın hizmetine sunuyoruz. Salih Paşa Camimizin karşısına aziz şehitlerimizi yad edeceğimiz merkezi bir noktaya Şehitler Anıtını yaptık ve şehitlerimizin adının da yazılı olduğu isimlikleri hazırlanıyor onları da ekleyince Şehitler Anıtı tamamlanmış olacak. Vatandaşlarımız burayı ziyaretlerinde aziz şehitlerimizi adları ile nereli ve nerede şehit düştüklerini de öğrenmiş olacak. İnsan sağlığına her şeyden çok daha fazla önem veriyoruz.

 

Bu kapsamda seçim beyannamemizde de belirttiğimiz gibi göreve geldiğimizde ilk yapacağımız icraatlardan birisinin de ilçemizdeki kanserojen etki yapan aspes borularının değişmesi olduğunu ifade etmiştik. Cumhuriyet Caddesi ve Atatürk Bulvarında yaklaşık 35 -40 yıl önce döşenmiş ve o zamanın şartlarına göre yapılmış ve özelliğini kaybetmiş boruların tamamını değiştirdik.”dedi.

BİZ KAYBETTİĞİMİZ ZAMANLARI KAZANMAYA ÇALIŞIYORUZ

 

Belediye olarak kısa sürede çok büyük projeleri hayata geçirdiklerini vurgulayan Başkan Ekinci, “Her belediyenin, her belediye başkanının kendine göre bir çalışma planı var. Biz kaybettiğimiz zamanları kazanmaya çalışıyoruz. O yüzden biraz hızlıyız. Yozgat Merkez bizim atamız bunu bu şekilde değerlendirmek lazım. Yozgat’ın en büyük ilçesi Sorgun’dur dolayısıyla buraya yapılacak yatırımların tamamı da aynı zaman Yozgat’ımızı da lokomotif olarak kaldıracaktır ve kalkındıracaktır. Biz bundan sonraki çalışmalarımızın da şuan hazırlığını yapıyoruz. Biz bu projelerimizi yaparken daha önceden planlamasını yaptığımız bir bütçe ile çalışmalarımızla bu hizmetlerimizi gerçekleştireceğiz. Bu projelerimizi hayata geçirirken belediyemizin bir kuruşunu dahi heba etmiyoruz.”ifadelerini kullandı.

 

ReklamReklam
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
Yozgat’ta jandarma teşkilatının 185. kuruluş yıl dönümü kutlandı
Türk Jandarma Teşkilatı’nın kuruluşunun 185. yıl dönümü ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Arslan: Birlik ve beraberlik içinde nice bayramlara
Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan, bayramların milletin birlikte yaşama ve aydınlık bir geleceği bir arada kucaklama arzusunun tazelendiği günler...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ