$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başhekim Kozan: Kendimizi, ailemizi ve çevremizi kurallara uyarak koruyabiliriz

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, pandemi süreci dolayısıyla vatandaşları uyararak, “Kendimizi, ailemizi ve çevremizi kurallara uyarak Kovid-19 salgınından koruyabiliriz.”dedi.

Başhekim Kozan: Kendimizi, ailemizi ve çevremizi kurallara uyarak koruyabiliriz
  • 21.08.2020

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan, pandemi süreci dolayısıyla vatandaşları uyararak, “Kendimizi, ailemizi ve çevremizi kurallara uyarak Kovid-19 salgınından koruyabiliriz.”dedi.

Başhekim Mustafa Kozan, pandemi dolayısıyla vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla 56 olan yataklı yoğun bakım yatak sayısına ek olarak 16 adet yoğun bakım yatağı daha eklendiğini söyledi.

Başhekim Kozan, “Halkımıza sağlık hizmetlerini eksiksiz olarak verebilme adına kendisini sürekli yenilemekte ve ihtiyaç dahilinde yeni hizmetler sunmak için çalışmalar yapmakta olan Yozgat Şehir Hastanemizde içinde bulunduğumuz yoğun pandemi sürecinde Koronavirüs Hastaları için 56 Yataklı Yoğun Bakım yatak sayımıza ihtiyaç dahilinde Ek +16 Yoğun Bakım yatağı daha eklendi. Sağlık tesisimize başvuran hastalarımıza her türlü sağlık hizmetini en iyi şekilde vermek, sahip olduğumuz en büyük yükümlülüklerden birisi Dünyada ve Ülkemizde malum yoğun geçmekte olan bir pandemi süreci bulunmakta bu süreçte ihtiyaç olduğu için 56 olan Yoğun Bakım Yatak sayımıza koronavirüs hastaları için Ek +16 adet daha yoğun bakım yatağı ekleyerek toplam Yoğun Bakım Yatak sayımızı 72’ye çıkardık.”diye konuştu.

HASTANEMİZ FİZİKİ VE GENEL DURUMU BAKIMINDAN YOZGAT MERKEZ VE ÇEVRE NÜFUSUNA HİZMET VEREBİLECEK DURUMDADIR

“Yozgat merkez ve çevre nüfusuna hizmet verebilecek donanım, personel kapasitesine ve ihtiyaç duyulması halinde servislerimizde bulunan negatif basınçlı odaları da yoğun bakım odasına çevrilebilecek hasta odalarına sahip bulunmaktayız.” diyen Başhekim Kozan, “Ülkemizde vakaların çıkmaya başladığı tarih olan 11 Mart tarihiyle başhekimlik görevini devralmış olduğum 22 Haziran tarihleri arasında hastanemizde 140 PCR testi pozitif hasta tedavi edilerek evlerine gönderildi. 22 Haziran tarihinden itibaren ise araya Kurban Bayramı’nın da girmesi, iller arası seyahatlerin fazlalaşmasıyla birlikte vakalarda yoğun bir artış gözlendi bu güne kadar 1400 civarı PCR testi pozitif hastaya tedavi uygulandı ve haftalık 150-200 arası koronavirüs şüphelisi hasta kurumumuzda gözlem altında tutuldu.  Son olarak da kesinlikle belirtmemiz gereken şudur ki: Pandemi süresince tedbirlere uyulması, sokağa maskesiz çıkılmaması, 1,5 metre sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyulması büyük önem arz etmektedir. Kendimizi, sevdiklerimizi ve çevremizi ancak böyle kurallara hassasiyet göstererek koruyabiliriz. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralına uymamız ileriki kuralsız yaşama daha kolay ulaşmamızı sağlayacaktır.”şeklinde konuştu.

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ