$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Başer: TOKİ konutları yapımına yeni yılda başlanılacak

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)tarafından Yozgat’ın Ankara istikametindeki alana her biri 5 katlı olmak üzere TOKİ konutları yapılacağını belirterek yeni yıl itibariyle ihalesi yapılarak yapımına başlanacağını söyledi.

Başer: TOKİ konutları yapımına yeni yılda başlanılacak
  • 25.11.2019
  • 1.282 kez okundu

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)tarafından Yozgat’ın Ankara istikametindeki alana her biri 5 katlı olmak üzere TOKİ konutları yapılacağını belirterek yeni yıl itibariyle ihalesi yapılarak yapımına başlanacağını söyledi.

Milletvekili Yusuf Başer, gazetemizi ziyaret ederek, Yozgat gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Yozgat’a yapılan yatırımları hakkında açıklamalarda bulunan Başer, “AK Parti iktidara gelmesiyle birlikte ilimizde yarım kalan tamamlanamayan Rehabilitasyon Merkezi, İl Emniyet Müdürlüğü binası ve daha pek çok yatırımlar tamamlanarak hizmete açılmıştır.  Bunun yanı sıra; Diyanet Eğitim Merkezi faaliyete başladı. Yozgat Şehir hastanesi ilk defa Yozgat’ta hizmete açıldı 130 hekimle hizmet veriyor. Bozok Üniversitesi Hastanesi hizmete açıldı. İlçelerimizin tamamında hastaneler yenilendi. Yerköy Devlet hastanesine ilaveler yapıldı. Yozgat’ta sağlığa dair hastanelerinin, sağlık ocaklarının tamamı AK Parti döneminde yenilendi. İlçelerimizin tamamına yakınında okullarımızın çoğunluğu yenilenmiştir. İl merkezinde 7 okulumuz yenilendi. Eski hastanenin yerine 32 derslikli modern okulumuzun inşaatı devam ediyor. Bizim dönemimizde Çamlık Milli Parkımızın yolları parkları, piknik alanlarıyla, göl kafesiyle yeni bir görünüme kavuştu.”dedi.

İKTİDARIMIZ DÖNEMİNDEN ÖNCE KÖYLERİMİZİN KANALİZASYONU YOKTU

Ak Parti iktidarı döneminden önce köylerin kanalizasyonunun olmadığını vurgulayan Başer, “Bizim iktidara geldiğimiz ilk dönemde kanalizasyonu olan köy sayısı yüzde 10 civarındaydı. Bugün kanalizasyon olmayan köy sayısı yok denecek kadar azdır. Yapılmamışsa sebebi teknik nedenlerden dolayı yapılmamıştır. KOP ile sulama sistemleri kapalı sisteme dönüştürülüyor. Cemil Çiçek Barajı Yozgat, Yerköy ve Organize Sanayi Bölgesinin içme suyunu karşıladığı gibi 18 bin 500 hektar alanı sulamaktadır. Yine çok sayıda baraj yapılırken, birçoğunun da inşaatı sürüyor.”diye konuştu.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL ET SÜT KURUMUNUN SÜT ÜNİTESİNİ HİZMETE AÇACAĞIZ

Et Süt Kurumunun süt ünitesi bölümünün önümüzdeki yıl içerisinde hizmete açılacağını vurgulayan Başer, “Yozgat tarım ve hayvancılığın şehridir. Et ve Süt Kurumunu Yozgat’a getirdik. İnşallah önümüzdeki yıl içerisinde bunarın süt kısmını da hizmete açacağız. Buda inşallah tarım ve hayvancılığın gelişmesine büyük katkı sunacak.  Köy yollarımızı artık sıcak asfalt ile kaplıyorduk. Şehirde ne varsa köylerimizde de o olsun istiyoruz. Yol, kaldırım, çocuk oyun parkları yapıyoruz. Bunların tamamı AK Partinin hizmetleridir. Adı sosyal devlet olmasına rağmen daha önce yapılmayan hizmetler AK Parti ile yapılmaya başlamış sosyal devlet haline gelmiştir. Birileri Yozgat’ta şehitlikten, gazilikten dem vurabilirler ama Ankara’ya gittiklerinde PKK-KCK ile HDP ile bilumum Türkiye düşmanlarıyla kol kola gezip birlikte hareket ediyorlar. AK Partide ikiyüzlü siyaset anlayışı yoktur. Yozgat’ımızda yeni dönem içerisinde göletler yapıyoruz. Yozgat’ın hayali olan hızlı tren geliyor. Havalimanı yapıyoruz. 6 BİN 600 civarında TOKİ konutu yaptık. Yeni dönemde de Yozgat’ın Ankara yönünde her biri  5 katlı olmak üzere TOKİ konutları yapılacak ve yakın zamanda ihalesi yapılacak. Ağız diş sağlığı merkezimiz şuanda Yozgat halkına hizmet vermektedir. AK Parti laf değil eser üretiyor, hizmet üretiyor, bizim siyaset anlayışımız eser milliyetçiliğidir, hizmet milliyetçiliğidir, onlar konuşur AK Parti yapar.”diye konuştu.

CHP KENDİ İÇERİSİNDEKİ RAKİPLERİNİ YIPRATMAK İSTİYOR

CHP’nin kendi içerisindeki rakiplerini yıpratmak için farklı mecralara yöneldiğini söyleyen Başer, CHP’nin kurguladığı oyunun da kendi ayaklarına dolandığını ifade etti.

Başer, “CHP’nin içerisindeki karışıklığın sebebi yine kendi içerilerindeki rakiplerini yıpratmak istemeleridir. Buna yönelik Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve AK Parti Sözcüsü Sayın Ömer Çelik’in açıklamalarından da anlaşılacağı üzere böyle bir şeyin olmadığı açık ve net bir şekilde ifade edilmiştir. Burada önemli olan CHP’nin Genel Başkanlık sürecinde rakiplerin isimlerini yıpratmak, bir kaşık suda boğmak için böyle bir yola başvurmuşlardır. Daha öncede Rahmi Turan ya da başkaca yazarlardan tarafından da böyle şeyler yapılmıştı. Bunu da ellerine yüzlerine bulaştırarak kendi içlerinde debeleşiyorlar. CHP zihniyeti olarak değerlendiriyoruz.  CHP zihniyetini herkesin görmesi gerekir. Bunların kavramlarında millete, ülkeye hizmet etmek yok. Bir taraftan gazilere şehitlerimizin yanındayız diyeceksiniz, diğer taraftan HDP’yle, KCK ile PKK ile bilumum terör örgütleri ile beraber kol kola Tayyip Erdoğan’ı, İstanbul’u, AK Parti’yi sallayacakları zihniyetindeler. Onların tek derdi sadece kendi koltuklarını sağlamlaştırmak ve kendi içlerindeki rakipleri çıkarmamaktır. Ayrıca Sayın Cumhurbaşkanımızda böyle bir şey varsa ben bırakırım sende bırakırmısın diye Kılıçdaroğlu’na bir çağrıda da bulundu. Tabi CHP zihniyetinde ikiyüzlü bir siyaset anlayışı olduğu için Sayın Cumhurbaşkanımızın bu çağrısını dikkate alacak cesaretleri de yoktur.”ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, yapımı devam eden yatırımların hizmete açılmasıyla  2023 yılının Yozgat'ın...
Albay Yeşilyurt Yozgat’a veda etti
Yozgat’ta yaklaşık 3 yıldır İl Jandarma Komutanlığı görevini sürdüren ve bu sürede bürokrasi ve halkla kurduğu samimi diyalogla herkesin gönlünü...
Vali Polat, koronavirüs denetimlerine katıldı
Yozgat Valisi Ziya Polat, İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliğine gönderilen genelge kapsamında şehir merkezinde yapılan denetimlere katılarak vatandaşlara uyarılarda...
Yozgat Şehir Hastanesinde fizik tedavi seansları geçici olarak durduruldu
Yozgat Şehir Hastanesinden yapılan açıklamada; fizik tedavi ve rehabilitasyon ünitesinde verilmekte olan fizik tedavi seanslarının geçici süreliğine durdurulduğu belirtildi.
Yozgat eğitimi ele alındı
Yozgat Valisi Ziya Polat başkanlığında, ilçe milli eğitim müdürlerinin de katılımı ile eğitim değerlendirme toplantısı düzenlendi.
Başkan Ekinci: Sağlığımız için hepimiz sahadayız
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, ilçede korona salgını tedbirleri kapsamında yapılan denetimlere katılarak, “Sağlığımız için sahadayız. Kurallara uyalım.”dedi.
Başkan Köse’den Albay Yeşilyurt’a veda programı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yaklaşık 3 yıldır Yozgat İl Jandarma Komutanlığı görevini sürdüren ve Adıyaman İl Jandarma Komutanlığına atanan...
Ağabeyi tarafından öldürülen minik Seyit’in cenazesi Sorgun’a gönderildi
Antalya’nın Manavgat  ilçesinde, ağabeyi S.Y.'nin (18), ormanlık alanda bıçaklayıp öldürdüğünü söylediği Seyit Taha Y.'nin (8) cenazesi toprağa verilmek üzere memleketi Yozgat’ın...
Vali Polat: TKDK tarafından 387 proje faaliyete geçti
Yozgat Valisi Ziya Polat, ilde 2011 yılında hizmet vermeye başlayan Tarım Kırsal Kalkınma ve Destekleme Kurumu (TKDK)’nın kurulduğu günden buyana...
Sedef: Her zaman vatandaşımızın yanındayız
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef,  "Her zaman vatandaşlarımızın yanında ve onların emrindeyiz.”dedi.
Bayramın ardından fırınlarda kıymalı pide mesaisi başladı
Yozgat’ın kıymalı pidesiyle ünlü ilçesi olan Yerköy’de pide fırınlarında kıymalı pide yoğunluğu başladı. Vatandaşlar kıyma olarak çektirdikleri kurban etini kıymalı...
Adem Kızılay, MHP Yozgat Merkez İlçe Başkanlığına adaylığını açıkladı
Yozgat’ta  küçük yaştan itibaren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin her kademesinde görev alan ve halen MHP  Yozgat Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı...
Milletvekili Başer’den ziyaret turu
Kurban Bayramını memleketi Yozgat’ta geçiren AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, bayram sonrası ziyaretlerde bulundu.
Bayramlaşma Programı düzenlendi
Yozgat’ta Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı Vali Ziya Polat’ın ev sahipliğinde Valilik Fuaye Salonunda gerçekleştirildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde hastaneler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, her bayram olduğu gibi yine hastaneler acemi kasaplarla doldu.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ