$ DOLAR → Alış: 32,44 / Satış: 32,57
€ EURO → Alış: 34,71 / Satış: 34,85

Başer: Baraj ve gölet inşaatları tamamlandığında tarımda büyük gelişme yaşanacak

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Baydiğin ve Akdağmadeni Çalışkan göletlerinin tamamlandığını belirterek, İnandık ve Oğulcuk Barajları ile Sarıhamzalı, Bahadın, Erkekli, Gevrek, Bahçecik ve Eymir göletlerinin tamamlanmasıyla Yozgat tarımında büyük gelişme yaşanacağını söyledi.

Başer: Baraj ve gölet inşaatları tamamlandığında tarımda büyük gelişme yaşanacak
  • 12.08.2020

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Baydiğin ve Akdağmadeni Çalışkan göletlerinin tamamlandığını belirterek, İnandık ve Oğulcuk Barajları ile Sarıhamzalı, Bahadın, Erkekli, Gevrek, Bahçecik ve Eymir göletlerinin tamamlanmasıyla Yozgat tarımında büyük gelişme yaşanacağını söyledi.

Milletvekili Yusuf Başer, beraberinde İl Genel Meclisi Başkanı İskender Nazlı, Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, İl Genel Meclisi Üyesi Şuayip Yılmaz, İl Yönetim Kurulu üyesi Ubeydullah Şahan ile birlikte Devlet Su İşleri İnşaat alanında incelemelerde bulundu.

Başer,  ekonomik yapısı tarım ve hayvancılığa bağlı olan Yozgat’ın güçlü bir ekonomik yapıya kavuşmasına önemli katkı sağlayacak sulamaya yönelik baraj ve gölet inşaatlarının devam ettiğini kaydetti.

Başer, Türkiye’nin önemli tarım bölgelerinden Yozgat’ta yapımı süren sulama amaçlı baraj ve göletlerin devreye sokulması ile bölgedeki tarım alanlarının sulanıp, bol ve daha kaliteli ürünler alınacağını ifade etti.

BARAJ VE GÖLETLER TAMAMLANDIĞINDA YOZGAT TARIMI BÜYÜK GELİŞME GÖSTERECEK

Baydiğin ve Akdağmadeni Çalışkan göletlerini tamamladıklarını açıklayan Başer,  İnandık ve Oğulcuk Barajları ile Sarıhamzalı, Bahadın, Erkekli, Gevrek, Bahçecik ve Eymir göletlerinin yapımının devam ettiğini vurguladı. Milletvekili Başer, bu yatırımların tamamlanarak ekonomiye kazandırılmasıyla Yozgat tarımının çeşitlilik kazanarak büyük gelişme göstereceğini vurguladı.

Başer ayrıca, Çekerek Çatakkaya ve Domu Boğazı ile Saraykent Termal otel Han altı mevkiinde Taşkın koruma inşaatlarının da tamamlandığını belirtti.

DSİ HİZMET BİNASI EYLÜL AYINDA FAALİYETE GEÇECEK

inşaat çalışmaları tamamlanan Yozgat Devlet Su İşleri Hizmet Binasının Eylül ayında faaliyete geçeceğini söyleyen Başer, inşaat çalışmaları hakkında firma yetkilileri ve Devlet Su İşleri Yozgat İl Müdürü Muhammed Abdulkadir Bayrak’tan bilgiler aldı.  DSi hizmet binası inşaat çalışmalarının tamamlandığını vurgulayan Başer,  ince işçiliklerinin yapıldığını, çevre düzenlenmesinden sonra hizmet binasının Eylül ayında faaliyetine başlayacağını açıkladı.

Yozgat’ta bulunan kamu kurum ve kuruluşlarının çalışma ortamlarını güzelleştirmek ve hizmet binaları yenilemek için gayret içinde bulunduklarını vurgulayan Başer, DSİ hizmet binasının fiziki koşullarıyla tüm ihtiyaca cevap verecek şekilde yapıldığını belirtti.

HİZMET BİNASI 11 ADET YAPIDAN OLUŞACAK

Hizmet binasının 20 Milyon 490 TL’ye ihale edildiğini, 5 Bin 175 Metrekare alan üzerine kurulduğunu, kaydeden Başer, içerisinde lojman, misafirhane, İdari bina, Labaratuvar, nizamiye binası, atölye binası, teshin merkez binası, 3 adet ambar binası olmak üzere 11 adet yapıdan oluşacağını belirtti.

HİZMET KALİTESİ ARTACAK

Yozgat DSİ Hizmet Binası inşaatının sözleşme gereği 2020 yılı Kasım ayında tamamlanarak teslim edilmesinin hedeflendiğini vurgulayan Milletvekili Başer, taşeron firmanın yoğun gayretleri sonucu Eylül ayı sonu itibariyle kabulün yapılacağını ifade etti.

Başer, hizmet binasının faaliyete geçmesiyle Yozgat’taki Devlet Su İşleri birimlerinin tek çatı altında toplanarak hizmet kalitesinin daha da yükseltileceğine dikkat çekti.

 

 

ReklamReklam
Milletvekili Akgül’den bürokratlara: “ Nefesi yetenler hizmet edecek “
AK Parti Yozgat Milletvekili Abdulkadir Akgül, Yozgat'ta görev yapan tüm bürokratların vatandaşların hizmetinde en iyi ve hızlı bir şekilde görev...
Yozgat’ta bayramlaşma programı düzenlendi
Yozgat'ta Kurban Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı gerçekleştirildi.
Yozgat’ta şiddetli rüzgar çatıları uçurdu: Vatandaşlar uyarıldı
Yozgat'ın akşam saatlerinde etkisi artan şiddetli rüzgar, ilde bazı binaların çatılarını uçurarak olumsuz etkiler yarattı. Yozgat Valiliği, yaşanan bu durum...
Tecimer: Bayram boyunca 1050 personelimiz görev yapacak
Yozgat’ta İl Emniyet Müdürü Recep Tecimer, Kurban Bayramı süresince il genelinde 400’ü trafik, 650’si asayiş tedbirleri olmak üzere toplamda 1050...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ