$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

Yozgat SMMMO’dan Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem semineri

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, meslektaşlarına yönelik, Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem başlıkları altında seminerler düzenlemeye devam ettiklerini söyledi.

Yozgat SMMMO’dan Dijital Muhasebe ve Vergide Gündem semineri
  • 09.02.2018
  • 583 kez okundu

 

Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler  Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, meslektaşlarına yönelik,  Dijital Muhasebe ve  Vergide  Gündem  başlıkları altında   seminerler düzenlemeye devam ettiklerini söyledi.

Yozgat Belediyesi Kent Park Kültür Merkezinde düzenlenen Seminere SMMMO Başkanı Ahmet Bulut, TÜRMOB Eğitmeni  Nusret Kurdoğlu, muhasebeci ve mali müşavirler katıldı.

Oda Başkanı Bulut, yaptığı açılış konuşmasında bu tür seminerlerin önemli olduğunu belirterek, “Meslektaşlarımıza ‘Muhasebede e-süreç’ başlığı altında Mesleğimiz gereği hızla ayak uydurmak durumundayız. Mesleğimizin gelişiminin ve güçlenmesinin, birliktelikle sağlanacağına inanmamız ve bu yönde hareket etmemiz mesleki gelişimde önemli bir etkendir. Görüşümüz, düşüncemiz, hayata bakış açımız ne olursa olsun bu mesleği yapıyorsak bizleri bir araya getiren ortak paydamız mesleğimizdir. bizler mesleğimize sahip çıktıkça, güçlü, saygın, etkin bir meslek ve meslek örgütüne sahip olacağımıza ve bu güçlü örgütsel yapı içinde sorunlarımıza çözümler bulacağımıza inanıyorum. Bu yapılan seminerin, önümüzdeki süreçte karşılaşacağımız sorunların üstesinden gelmemize fayda ve katkı sunmasını, umuyorum. Malumunuz mesleğimiz aktif bir meslek, çıkan her yeni kanun, tebliğ, yönetmelik ve çıkarsa çıksın illaki ya tamamı ya da kıyısından köşesinden her hangi bir yanından bize dokunuyor. Dolayısıyla bizler de mesleğimiz gereği bu hıza ayak uydurmak ve sürekli canlı kalmak durumundayız. Hayatımıza “e” ler girmeye başladı e- bildirge ile başlayıp e- beyan, e-devlet, e-ticaret, e- defter derken son olarak da karşımıza e defter beyan sistemi, e-serbest meslek makbuzu, e-müstahsil makbuzu, e-irsaliye ve daha birçok “e” artık hayatımızda.”dedi.

Mesleğin devamı için her gün yayınlanan kanun ve yönetmelik ve tebliğleri yakından takip etmek gerektiğini kaydeden Bulut, “Dediğimiz gibi mesleğimizi icra edebilmemiz için her gün yayımlanan kanun, yönetmelik ve tebliğleri yakından takip etmek durumundayız, dolayısıyla mesleki eğitimlerimiz de sürekli olmak durumundadır. Bu günkü  seminerimizde ise Defter Beyan Sistemi (Serbest Meslek Kazanç Defteri ile İşletme Defterlerinin geleceği), Muhtasar  Aylık Prim Hizmet Bildirgesi Birleşmesi, e-serbest meslek makbuzu, e-müstahsil makbuzu, e-irsaliye ve diğer e-uygulamalar hakkında bilgi verilmekte,Ayrıca, uyumlu mükelleflere sağlanan vergisel avantajlar, nakit sermayede vergi indirimi, izaha davet, Torba Yasa ile gelen değişiklikler, bilirkişilik, uzlaştırmacılık ve arabuluculukta vergilendirme ile yılsonu hatırlatmaları konularında bilgilendirme ve değerlendirmeler yapılmaktadır. Mesleğimizin  her geçen gün biraz daha   dijital ortamda  devam edeceğinden Yozgat  SMMMO olarak eğitimlerimiz  devam edecektir.Meslektaşlarımıza  eğitime katılımından dolayı şahsım ve  oda  kurulları adına teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından,Yozgat’ta  ikamet eden  kahraman gazilere, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları verildi.
Esertürk sürücüleri sis ve buzlanmaya uyardı
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesi sebebiyle sürücüleri sis ve buzlanmaya karşı dikkatli araç kullanmaları...
Milletvekili Sedef, Yerköy’de ziyaretlerde bulundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, İlçe ziyaretleri kapsamında Yerköy’de oda başkanları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Coşgun’dan Vali Polat’a teşekkür
Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Pandemi sürecinde esnaflara yönelik maddi manevi destekte bulunarak devletin şefkat elini kendilerine...
Sorgun Belediye personeline yüzde 50 indim
Sorgun Belediye Başkanlığı ile Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampüsü arasında yapılan protokol gereği belediye personellerine yönelik yüzde 50 indirim anlaşması yapıldı.
Tanışman sobalı evlerde oturan vatandaşları uyardı
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, sobalı evlerde oturan vatandaşların gece yatarken sobaya odun veya kömür gibi yakacak atmalarının son...
Alkan’dan Başkan Ekinci’ye ziyaret
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ