$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,95 / Satış: 8,99

80 Gurbetçi iş adamı yatırım için Yozgat’a gelecek

Yozgat Valiliği tarafından ilin yatırım potansiyelinin ortaya çıkarılması, iş adamlarının kentte yatırım yapmalarını sağlamak ve Yozgat’ın daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için “Yozgatlı İşadamları Zirvesi’nin” ikincisi Sorgun’da düzenlenecek.

80 Gurbetçi iş adamı yatırım için Yozgat’a gelecek
  • 06.09.2017
  • 651 kez okundu

 

Yozgat Valiliği tarafından ilin yatırım potansiyelinin ortaya çıkarılması, iş adamlarının kentte yatırım yapmalarını sağlamak ve Yozgat’ın daha yaşanabilir bir şehir haline gelmesi için “Yozgatlı İşadamları Zirvesi’nin” ikincisi Sorgun’da düzenlenecek.

Sorgun BüyükTermal Otel’de 8-9-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan toplantı da iş adamları Yozgat’a ne gibi yatırımlar yapılabilir konusunu ele alacak.

Yozgat Valisi Kemal Yurtnaç,  yaklaşan toplantı öncesi Valilik  Toplantı Salonu’nda gazetecilerle bir araya gelerek, ORAN Kalkınma Ajansı işbirliği ile yurt dışında yaşayan Yozgatlı 80 iş adamını şehre davet ettiklerini söyledi.

İlkini Mayıs ayında gerçekleştirdikleri Yozgatlı İş Adamları Zirvesi sonrası 6 iş adamının Yozgat’ayatırım yapacağını açıklayan Vali Yurtnaç, 8-9-10 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek iş adamları zirvesinden de umutlu olduğunu anlattı.

YATIRIMLARLA BİRLİKTE YOZGAT’TA BİR HAREKETLİLİK YAŞANACAK

Yatırımlarla birlikte Yozgat’ta hareketliliğin yaşanacağını vurgulayan  Vali Yurtnaç,”Yozgat’ı Türkiye’nin Davos’u yapacağız. Toplantı ve kongre turizmini Yozgat’a getireceğiz. Bunun için de alt yapı çalışması yapıyoruz. Hızlı trenle beraber Yozgat-Ankara arası 50 dakika olacak. Yatırımlarla birlikte şehirdebir hareketlilik olacak. Toplantımız sadece Yozgatlı iş adamlarına açık değil, tüm iş adamlarına açık. Önümüzdeki ilk etap olarak Yozgatlı iş adamlarını hedeflemiştik. Bu çalışmamız, gayretimiz olumlu ya da olumsuz sonuçlanabilir, bizim noksanımız olabilir ama bu şehri hareketlendirmek için gayret edeceğiz. Dışarıdaki insanların enerjisini Yozgat’a katacağız. Bu çalışmanın ikincisini yapıyoruz ve Avrupa’da yaşayan Yozgatlı iş adamlarını davet ediyoruz. Bu Cuma gününden itibaren 8-9-10 Eylül tarihlerinde 80 iş adamı Yozgat’a gelecek. Onlara Yozgat’ın fırsatlarını Yozgat’ın teşviklerini, Yozgat’a yatırım yaptıklarında ne gibi avantajları olacak hepsini anlatacağız ve aynı zamanda da memleket özlemlerini giderecekler” diye konuştu.

İkincisi gerçekleştirilecek olan toplantıya da iş adamlarından destek geleceği inancında olduğunu söyleyen Vali Yurtnaç,”Ortaya bir hedef koyduk. Bu hedefi gerçekleştirmek için de tuğlaları yavaş yavaş üzerine koyuyoruz. Bu şehirde yaşayan insanlar veya bu şehri seven insanlar ilimize destek verecekler, iş adamlarımızdan da gereken desteğin geleceği inancındayım. Özellikle 3. Organize Sanayi’nin yapıyor olması ve yanına havaalanının yapılıyor olması iş adamlarımızın ilgisini artıracaktır. Böylelikle üreten bir şehir oluşturacağımız gibi istihdama da katkıda bulanacağız. Yozgat’ta çalışanlar olacak dışarıdan Yozgat’a çalışmaya gelenler olacak. Dolayısıyla Yozgat’ın havası değişecek. Bu değişim Yozgat’ta hareketi, üretimi sağlayacak ve güzel sonuçlar doğuracak. Yozgat’ın 5 senesi hareketli olacak.”diye konuştu.

Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan adına Vali Ziya Polat tarafından,Yozgat’ta  ikamet eden  kahraman gazilere, Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları verildi.
Esertürk sürücüleri sis ve buzlanmaya uyardı
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, hava sıcaklıklarının eksi derecelere düşmesi sebebiyle sürücüleri sis ve buzlanmaya karşı dikkatli araç kullanmaları...
Milletvekili Sedef, Yerköy’de ziyaretlerde bulundu
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, İlçe ziyaretleri kapsamında Yerköy’de oda başkanları ve esnaf ziyaretlerinde bulundu.
Coşgun’dan Vali Polat’a teşekkür
Yozgat Kahveciler ve Lokantacılar Odası Başkanı Eyüp Coşgun, Pandemi sürecinde esnaflara yönelik maddi manevi destekte bulunarak devletin şefkat elini kendilerine...
Sorgun Belediye personeline yüzde 50 indim
Sorgun Belediye Başkanlığı ile Bahçeşehir Koleji Sorgun Kampüsü arasında yapılan protokol gereği belediye personellerine yönelik yüzde 50 indirim anlaşması yapıldı.
Tanışman sobalı evlerde oturan vatandaşları uyardı
Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Murat Tanışman, sobalı evlerde oturan vatandaşların gece yatarken sobaya odun veya kömür gibi yakacak atmalarının son...
Alkan’dan Başkan Ekinci’ye ziyaret
Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ