$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

YGC Başkanı Kiracı yeniden konfederasyon yönetiminde

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) kongresinde Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yozgat Gazetesi Sahibi Osman Hakan Kiracı, yeniden konfederasyon yönetimine seçildi.

YGC Başkanı Kiracı yeniden konfederasyon yönetiminde
  • 16.05.2017
  • 522 kez okundu

 

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) kongresinde Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Yozgat Gazetesi Sahibi Osman Hakan Kiracı, yeniden konfederasyon yönetimine seçildi.

Türkiye genelinde 8 ayrı bölgede kurulu olan Gazeteciler Federasyonları ile 93 Gazeteciler Cemiyetinin oluşturduğu Türkiye Gazeteciler Konfederasyonunun 2. Olağan Genel Kurul toplantısında TGK Genel Başkanı Nuri Kolaylı, yeniden güven tazelerken Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Osman Hakan Kiracı’da  hem yeniden TGK yönetim kuruluna, hem de yönetimde  koordinatörlük görevine seçildi.

Federasyon ve  cemiyetlere üye  yaklaşık 13 bin gazeteciyi temsil eden Türkiye Gazeteciler Konfederasyonun 2. genel kurulunda Türkiye’nin 81 ilinden gelen 234 delegeye  TGK’nin 3 yıllık faaliyetleri hakkında bilgili verilirken yerel medyanın sorunları da dile getirildi

Gazeteciler Cemiyeti (Ankara) Başkanı Nazmi Bilgin’in divan başkanlığına getirildiği, Basın İlan Kurumu Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Arslan ile BİK Genel Kurul Üyelerinden Şevket Erzen ve Şevket Karahan’ın divan hayetinde görev aldı.

Konfederasyon  Genel Başkanı Nuri Kolaylı,” Ülkemiz basın ve medya alanında kapsamlı bir değişime ve yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır.”dedi.

Medya sektöründeki çalışma koşullarına,gazetelerin kaynak ve  gazetecilerin yıpranma konularına, internet yasası ile televizyonculuk yayınlarına değindikten ve  medyanın bütün temel sorunlarına dikkat çeken Kolaylı, “Ülkemiz, basın / medya alanında kapsamlı bir değişime ve yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır”diyekonuştu.

Genel Başkan Kolaylı’nın konuşmasının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları ile konfederasyonun bilançosu görüşülerek  oy birliği ile kabul edildi. TGK Genel Kurulunda son olarak seçimlere geçildi.Yaklaşık 234 delegenin oylamaya katıldığı genel kurul seçimlerinde yönetime seçilenler  kongrenin ardından aralarında görev dağılımı yaptılar.Yönetim kurulu görev dağılımı ise  şöyle gerçekleşti.

 

TGK YÖNETİM KURULU
TGK Genel Başkanı    :  M. Nuri Kolaylı           ( Bursa Gazeteciler Cemiyeti  Bşk )

Genel Başkan Vekili     :  FeridunF.Özsoy        ( Doğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu  Bşk.)

Genel Bşk. yardımcısı  :  Sefa Özdemir             ( Konya Gazeteciler Cemiyeti Bşk.)

Genel Bşk. Yardımcısı  :  Mevlüt  Yeni               ( Akdeniz Gazeteciler Federasyonu Bşk.)

Genel Bşk. Yardımcısı  :  Adem  Alemdar          ( İç Anadolu Gazeteciler Federasyonu Bşk.)

Genel Bşk .Yardımcısı  :  Mehmet Abdioğulları( Ege Gazeteciler Federasyonu Bşk.)

Genel Bşk.Yardımcısı   :   Erdoğan Erişen           (Karadeniz Gazeteciler Federasyonu Bşk.)

Genel Sekreter              :  Ergun Ata                     (Trabzon Gazeteciler Cemiyeti eski  Bşk.)

Mali Sayman                  :  Mehmet Çelik             (Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federas.Bşk.)

Genel Koordinatör        :  Sinan Tunç                 (İnternet Gazetecileri ve Blog yazarları Drn.Bşk)

Genel koordinatör        :  Osman Hakan Kiracı  ( Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Bşk )

 

Yönetim krl.üyesi          :  Deniz Güçer                ( Radyo-Televizyon Gazeteciler Derneği Bşk.)

“        “                      :  Nazmi Pınar                ( Kuzey Kıbrıs Yazarlar ve Gazeteciler Drn.Bşk.)

“        “                      :   Ahmet Yetişen           ( Hatay Gazeteciler Cemiyeti Bşk.)

“        “                      :   Mehmet Aydın           ( Aydın Gazeteciler Cemiyeti Bşk.)

“        “                      :   Murat Atay                 ( Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Bşk.)

“       “                      :   Cem Kaytan                ( Muğla Büyükşehir Gazeteciler Drn.Bşk.)

“       “                      :   Alaattin Aslan            ( Ağrı Gazeteciler Cemiyeti Bşk.)

“       “                      :    Mehmet Ergün         (  Bilecik Gazeteciler Cemiyeti Bşk.)

“       “                      :    İsmet Akıncı               ( Çanakkale Gazeteciler Cemiyeti Bşk.V.)

TGK 2.olağan genel kurulunda Konfederasyonun Denetim kurulu,Onur Kurulu ,Yüksek İstişare Kurulu ve Basın Etik kurulu üyeleri de oylamayla belirlendi.Kongre sonrasında kurullarda toplanarak aralarında görev dağılımında bulundular.

Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Onur Kurulu başkanlığına Ankara Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Nazmi  Bilgin,Basın Etik Kurulu Başkanlığına Kayseri Büyükşehir Gazeteciler Derneği başkanı Üstün Tuncer,Yüksek İstişare kurulu başkanlığına da Bayburt Gazeteciler Cemiyeti başkanı Yaşar Yıldız seçildiler.

TGK genel kurulunun ardından AA Yozgat temsilcisi ve YGC başkan yardımcısı Ömer Ertuğrul ile birlikte Yozgata dönen YGC Başkanı Osman Hakan Kiracı kongre sonuçlarına ilişkin yaptığı açıklamada  “TGK kongresinde önce beni yönetim kuruluna seçen bütün delege meslektaşlarıma ve  sonra da yönetim kurulu toplantısında konfederasyon koordinatörlüğü görevine getiren değerli arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum.TGK yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yine elele vererek Türk yerel medyasına bundan sonrada  etkili  hizmetlerimize devam edeceğiz.”dedi.

 

Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Kovid-19 tedavisi nedeniyle bir süre hastanede ve evinde kendisini izole ederek süreci atlatan Belediye Başkanı Celal Köse, hafta başında başladığı...
Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır
Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyet'i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki...
Yazıcı, köy okullarını ziyaret etti
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Yozgat’a bağlı Sarıfatma ve Çadırardıç Köyü İlk ve Ortaokullarını ziyaret...
Başer, Yozgat halkının Mevlid Kandilini kutladı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Yozgat halkının kandilini kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ