$ DOLAR → Alış: 8,13 / Satış: 8,17
€ EURO → Alış: 9,67 / Satış: 9,71

Yazıcı: Temel prensibimiz hiçbir öğrencimizi mağdur etmemektir

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğrencilerin liselere geçiş ve tercih sürecini yakından takip ettiklerini belirterek,” Temel prensibimiz tercih döneminde hiçbir öğrencimizi mağdur etmemektir.”dedi.

Yazıcı: Temel prensibimiz hiçbir öğrencimizi mağdur etmemektir
  • 03.07.2018
  • 591 kez okundu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, öğrencilerin liselere geçiş ve tercih sürecini yakından takip ettiklerini belirterek,” Temel prensibimiz tercih döneminde hiçbir öğrencimizi mağdur etmemektir.”dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı,  Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür yardımcıları, şube müdürlerinin katılımı ile aynı gün sabah İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantısı öğleden sonra ise Merkez İlçe Okul Müdürleri toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda; tatil döneminde eğitim öğretim hazırlıkları, ortaöğretim merkezi yerleştirme ile ilgili iş ve işlemler  , merkezi yerleştirme sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ,protokol kuralları, verimlilik ve etkililik, kurumsal iletişim, yaz okulları ve kursları, yapım ve onarımlar, taşımalı eğitim iş ve işlemleri, yakıt alımları iş ve işlemleri konuları görüşülürken ,Okul Müdürleri Toplantısı  gündem maddelerinden ise ; tatil dönemi eğitim-öğretime hazırlık çalışmaları ,merkez yerleştirme sınav sonuçlarının değerlendirilmesi ,ortaöğretim geçiş tercih ve yerleştirme iş ve işlemleri ,yaz okulları ve kurslar görüşülerek gerekli istişareler yapılıp , kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, toplantıda yaptığı konuşmada eğitimciler olarak asla heyecanlarını kaybetmemeleri gerektiğini söyledi.

Yazıcı, “2017-2018 Eğitim-öğretim yılının sorunsuz bir şekilde başarıyla sona ermesinden dolayı sizlerin şahsında tüm eğitim camiasına teşekkür ederim. İlimiz, eğitimin huzurlu ve güvenle sağlandığı bir il. Aynı şekilde geleceğimizin teminatı olan yavrularımızda bu huzur ve güven içerisinde eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Bu nedenle tüm Yozgat halkına teşekkür ederim.

Önümüzde uzun bir tatil dönemi var. Bu tatil döneminde okullarımızın onarım ve bakımlarını hızlı bir şekilde bitirip eğitim yuvalarımızın öğrencilerimiz için hazır hale gelmesi elzem bir husustur. Bunun yanında okul bahçelerimizi öğrencilerimizin kendi yeteneklerini sergileyebilecekleri ve okullarımızda  hoşça vakit geçirebilecekleri yeşil alanlara dönüştürürsek, öğrencilerimizin derslere olan motivasyonunu arttırarak, başarı grafiğini yükselteceğimiz düşüncesindeyim. Okullarımız mahallenin en aydınlık yeridir. Halk eğitim merkezlerimizde ve okullarımızda vatandaşlarımızın ve öğrencilerimizin ihtiyacına yönelik kendini geliştirebilecekleri kurslar açmamız çok fayda sağlayarak, tatillerini verimli bir şekilde geçirmelerine katkı sağlayacaktır. Yaz kurslarımıza da öğrencilerimizin gelmesini sağlayarak yaz döneminde de gereken önemi vermemiz yararlı olacaktır.”diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZİN LİSELERE GEÇİŞ VE TERCİH SÜRECİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ

Öğrencilerin liselere geçiş ve tercih süreçlerini yakından takip ettiklerini kaydeden Yazıcı, “ En önemli hususlardan biri ise bildiğiniz üzere öğrencilerimizin liselere geçiş ve tercih sürecidir. Bu tercih sürecinde okullarımızdaki idarecilerimiz, okullarımız ve rehber öğretmenlerimiz, Rehberlik Araştırma Merkezlerimizde kurduğumuz tercih komisyonları ile Merkez, Sorgun, Yerköy ve Sarıkaya ilçelerimizdeki Rehberlik Araştırma Merkezlerimizde kurulan Alo Rehberlik hatları olmak üzere öğrenci ve velilerimize doğru tercihler yapma noktasında yardımcı olmak amaçlı il geneli kurulan 47 adet tercih komisyonumuz faaliyet gösterecektir. Liselere geçiş tercih sürecindeki temel prensibiz ‘’ hiçbir öğrencimizi mağdur etmemektir. Ayrıca tercih döneminde hiçbir ortaokul müdürümüze izin verilmeyecektir.”ifadelerini kullandı.

 

Türk Polis Teşkilatı'nın 176. Kuruluş yıl dönümü ve Polis Haftası nedeniyle İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk ve Polis Meslek Eğitim...
Vatandaş’tan görevi başındaki polise çay ikramı
Yozgat’ta sokağa çıkma kısıtlaması uygulaması kapsamında görev yapan polislere vatandaşlar çay ikramında bulundu. Yozgat Merkez Köprülü Kavşakta kar yağışı altında...
Yozgat Merkezli uyuşturucu operasyonu: 23 gözaltı
Yozgat Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Yozgat merkezli 3 ilde uyuşturucu tacirlerine yönelik düzenlenen operasyonda, 23 şüpheli gözaltına alındı.
Yazıcı, Okul Müdürleri ile toplantı yaptı
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, İl Merkezindeki Okul Müdürleri ile toplantı yaparak, eğitim ve pandemi sürecini değerlendirdi.
4.Sınıflara özel sınav Mayıs ayında yapılacak
Yozgat’ta 4. sınıf öğrencileri kapsayan Proje Ortaokulları Kabul Sınavı, pandemi süreci dikkate alınarak veli ve öğrencilerin bilgilendirilmesi ile Mayıs ayının...
FETÖ Operasyonunda 15 şüpheli gözaltına alındı
Aralarında Yozgat’ın da bulunduğu Çanakkale Merkezli FETÖ / PDY operasyonunda adliye ve cezaevleri yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonda 15 şüpheli gözaltına...
AK Parti Yozgat Gençlik Kollarında Taşdemir dönemi
AK Parti Yozgat Gençlik Kolları Başkanlığına partide uzun yıllar görev yapan Yaşar Taşdemir, atandı.
Başkan Köse’den projelere sıkı takip
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Yozgat’ın vitrini konumundaki Tarihi Çapanoğlu Çevre Düzenleme Projesi, inşaat çalışmalarını yerinde inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.
Sedef, Meclis Grup Yönetim Kuruluna seçildi
MHP Yozgat Milletvekili Dijital Mecralar Komisyonu üyesi İbrahim Ethem Sedef, MHP Meclis Grup Yönetim Kuruluna seçildi.
Sivas Ticaret Borsası’ndan Başkan Erkekli’ye ziyaret
Sivas Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Hastaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Yozgat Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Erkekli’yi makamında ziyaret...
Yozgat Şehir Hastanesi yeni düzenlemeye gitti
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan ve yönetimi artan Kovid-19 vakalarına karşı servisler için yeniden düzenlemeye gitti.
Yozgat Merkez Ortaokulu’ndan örnek çalışma
Yozgat Merkez Ortaokulu, yaklaşan Ramazan ayı için örnek bir çalışmaya imza atarak öğretmen,veli, öğrenci ve Okul Aile Birliği işbirliği ile...
Bozokspor, Sivasspor’un dikkatini çekti
  Yozgat Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Yozgat Belediyesi Bozokspor Kulübü, Süper Lig’in köklü ekiplerinin Sivas Spor’un dikkatini çekti. Süper Lig’e...
Yerköy’de elektrik hatları yer altına alınıyor
Yerköy’de görüntü kirliliğine neden olan yer üstündeki elektrik kabloları yer altına alınması için elektrik dağıtım şirketi ile protokoller imzalandı. Yerköy...
Müftü Sezik’ten veda ziyareti
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İzmir Müftülüğü ’ne atanan İl Müftümüz Salih Sezik Gazetemiz Yeniufuk’a  veda ziyaretinde bulundu.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ