$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Yazıcı, Akdağmadeni İlçesinde Eğitimi Değerlendirme Toplantısı yaptı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde eğitim başarı seviyesinin artırılması ve eğitim sorunlarının çözüme kavuşturulmasına yönelik düzenlediği Eğitim Değerlendirme Toplantısını Akdağmadeni İlçesinde gerçekleştirdi.

Yazıcı, Akdağmadeni İlçesinde Eğitimi Değerlendirme Toplantısı yaptı
  • 29.12.2017
  • 466 kez okundu

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde eğitim başarı seviyesinin artırılması ve eğitim sorunlarının çözüme kavuşturulmasına yönelik düzenlediği Eğitim Değerlendirme Toplantısını Akdağmadeni İlçesinde gerçekleştirdi.

İlçede gerçekleştirilen toplantıya, İl Müdürü Yusuf Yazıcının yanı sıra,  İlçe Milli Eğitim müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Toplantıda; gündeme ilişkin maddeler, İl Milli Eğitim Müdürlüğü birim amirlerinin sunumu, paylaşımları ve bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirildi.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince son bir ay içerisinde yapılan çalışmaların sunumları slayt eşliğinde anlatıldı. Taşımalı eğitim ile ilgili denetimler, protokol kuralları ve kurumsal iletişimin önemi, öğrenci koçluğu uygulaması ve yapılan çalışmalar, rehberlik çalışmaları, değerler eğitimi, okulların sorun analizlerinin tespiti, öğrencilerin yeteneklerinin tespiti, her öğrencinin yeteneği doğrultusunda bir sosyal etkinliğe dahil edilmesi, Rehberlik servislerinin yaptığı çalışmalar, ödenekler ve kullanımı , Yozgat’ın geçen 4 yılın sınav analizlerinin incelenmesi veli tespitlerinin yoğunlaştırılması, kitap okuma alışkanlığı kazandırılması için  toptan bir anlayışın benimsenerek daha fazla gayret sarf edilmesi, sosyal ve kültürel etkinliklere ağırlık verilmesi, öğrenci koçluğu sisteminin maksadına uygun bir şekilde yapılması ,ders bitimi ve ara değerlendirmelerde ölçme-değerlendirmenin bilimsel olarak yapılması, öğrenci rehberliğine gerekli önemin verilerek tanılama ve sorun çözme süreçlerinin ivedilikle yapılması konuları görüşülerek kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdürü Yazıcı, toplantı sonrası ilçe yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Yazıcı, burada yaptığı konuşmada, eğitimin önemini vurguladı. Yazıcı, Eğitimin anlamı ve muhtevası, fıtrat eğitimi, bilgilerin içselleştirilmesi ve davranışa dönüştürülmesi ,kök değerlerimizin öğretilmesi ,eğitimin yapı ,hedef ,süreç ve işlev boyutlarının yönetilmesi, etkili okul ve verimlilik, velilerin talepleri ve eğitilmeleri, öğrenci koçluğu ve uygulanması, bilimsel ölçme- değerlendirme ve akademik başarının izlenmesi, kurum kültürü ve kurum iklimi konularının önemine  dikkat çekti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kovid-19 salgınına karşı, Yozgat Valisi Ziya Polat Başkanlığında  toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu  üyelerince alınan kararlar kapsamında denetimler aralıksız sürdürülüyor.
Başhekim Kozan, birimlerdeki işlemleri gözlemledi
Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Kozan ve hastane yönetimi, vatandaşlara daha kaliteli sağlık hizmeti sunulması noktasında hastanenin birimlerini...
Başkan Köse, gazetecilerin gününü kutladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yayınladığı mesajında Yozgat’ta görev yapan gazetecilerin “21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü” kutladı.
İl Emniyet Müdürü Esertürk’ten bekçilere hizmet içi eğitim
Yozgat İl Emniyet Müdürü Murat Esertürk, İl ve ilçelere atanan 28 çarşı ve mahalle bekçilerine mesleklerinde kanunlara uymaları ve davranış...
Vatandaşı uzaktan erişim programı ile dolandıran şüpheli İstanbul’da yakalandı
Yozgat'ta, telefonda  kendisini banka görevlisi olarak tanıtarak aradığı Mustafa Kayıp'ın (55) telefonuna uzaktan erişim programıyla bağlanıp, kendi hesabına 28 bin 200 lira aktaran...
Başkan Dursun: Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir
AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun, “Basın, demokrasimizin vazgeçilmez unsurlarından biridir.”dedi.
Jandarma’dan kaçak kazıya dron’lu baskın
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Çekerek İlçesinde sit alanı bölgesinde kaçak kazı yapan şüphelileri dron ile tespit ederek suçüstü yakaladı.
Yerköy Terminalinde sona gelindi
Yerköy Belediyesi tarafından 2018 yılında Şel Mevkisi Yerköy- Ankara Karayolu yakınında yapım inşaatına başlanılan Yerköy Şehirlerarası Otobüs Terminali Belediye Başkanı...
Kılıç: Gazetecilik, fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslektir
AK Parti Yozgat Merkez İlçe Başkanı Kürşat Kılıç, gazeteciliğin fedakarlık ve sorumluluk isteyen önemli bir meslek olduğunu söyledi.
Sedef, öncülüğünde 20 Milletvekili, yerel basının sorunlarını  meclise taşıdı
Yozgat ve ülke genelinde ekonomik anlamda büyük fedakarlıklarla faaliyetini sürdürmeye çalışan yerel basının sorunlarına duyarsız kalmayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)...
Vali Polat, muhtarların gününü kutladı
Yozgat Valisi Ziya Polat,  19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında muhtarların gününü kutladı.
Başkan Köse: Muhtarlarımız demokrasimizin mihenk taşıdır
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, Türkiye’de 1829 tarihinden günümüze muhtarlıkların faaliyetini sürdürdüğünü belirterek, muhtarların demokrasinin mihenk taşlarından birisi olduğunu söyledi.
Başkan Ekinci: Muhtarlarmız yerel yönetimlerin omurgasını oluşturmaktadır
Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci, muhtarların önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek, yerel yönetimlerin omurgasını muhtarların oluşturduğunu söyledi.
Yazıcı, Sorgun ve Saraykent’te öğrencilerle bir araya geldi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, ilçelerde okul ziyaretleri kapsamında Sorgun ve Saraykent’te okulları ziyaret ederek sınıflarda öğrencilerle bir...
TKDK’dan 48 Projeye 8 Milyon 207 Bin 400 TL hibe desteği
Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu(TKDK) Yozgat İl Koordinatörü Selim Türker, IPARD 9. Çağrı Dönemi Birinci Grupta desteklenmek üzere seçilen...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ