$ DOLAR → Alış: 7,44 / Satış: 7,47
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Yağmur: Suriyeli kardeşlerimize yönelik sistemli karalama kampanyası başlatıldı

Yozgat infak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, ülkelerinde yaşanan zulümden kaçarak, daha gelişmiş daha rahat bir ülkede yaşamak için değil yalnızca hayatta kalmak için Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yönelik son günlerde kasıtlı ve sistemli bir karalama kampanyası başlatıldığını söyledi.

Yağmur: Suriyeli kardeşlerimize yönelik sistemli karalama kampanyası başlatıldı
  • 10.07.2017
  • 500 kez okundu

Yozgat infak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, ülkelerinde yaşanan zulümden kaçarak, daha gelişmiş daha rahat bir ülkede yaşamak için değil yalnızca hayatta kalmak için Türkiye’ye sığınan Suriyelilere yönelik son günlerde kasıtlı ve sistemli bir karalama kampanyası başlatıldığını söyledi.

İnfak Derneği Başkanı Ömer Yağmur, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:  “Mümin, insanların canlarına ve mallarına zarar vermeyeceğinden emin oldukları kimsedir. Buyuran peygamberin ümmeti olarak her muhacir kardeşimizi, ‘İnsan insana emanettir.’ İnancıyla aziz birer emanet olarak görmek zorunda ve ne pahasına olursa olsun koruma mecburiyetindeyiz. Elbette ki 5 Milyondan fazla Suriyeli kardeşime sahip çıkan bu ülkenin bütün emeklerini ve bu husustaki hassasiyetini iki sapık zihniyetlinin yaptıklarıyla hiç etmek doğru bir yaklaşım değildir. Ancak son günlerde belirli ellerden çıkan, nefreti ve ayrıştırıcılığı körükleyen ifadelerin bu olayların esas sebebi olduğu da tüm kamuoyunun malumudur. Biz Yozgat İnfak derneği olarak bugüne kadar gösterdiğimiz hassasiyeti bugünden sonra da katlayarak gösterecek, ‘İdlib’de soran olursa trafik kazası deyin, Türkiye’ye laf gelmesin’ diyen acılı babayı utandırmayarak, bu mazlumları can kardeşimiz ve aziz emanetimiz bilmeye devam edeceğiz”

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ