$ DOLAR → Alış: 8,28 / Satış: 8,31
€ EURO → Alış: 10,07 / Satış: 10,11

Şerefli: Sendikamız, kamu çalışanlarının gür sesi,  gören gözü olmuştur

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir –Sen) Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, Türkiye’nin en büyük ve en güçlü sendikası olan Eğitim Bir-Sen’in kamu çalışanlarının gür sesi, gören gözü, işiten kulağı olduğunu belirterek, bunu da kamu çalışanlarının yararına elde ettiği kazanımlarla ispat ettiğini söyledi.

Şerefli: Sendikamız, kamu çalışanlarının gür sesi,  gören gözü olmuştur
  • 25.05.2017
  • 570 kez okundu

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim Bir –Sen) Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli,  Türkiye’nin en büyük ve en güçlü sendikası olan Eğitim Bir-Sen’in  kamu çalışanlarının gür sesi,  gören gözü,  işiten kulağı olduğunu belirterek,  bunu da kamu çalışanlarının yararına elde ettiği kazanımlarla ispat ettiğini söyledi.

Eğitim Bir- Sen Yozgat Şube Başkanı Kenan Şerefli, beraberinde Başkan Yardımcısı Selçuk Doğandemir ve sendika üyeleri ile birlikte Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde gazetecilerle kahvaltıda bir araya geldi. Şube Başkanı Şerefli, kahvaltı sonrası yaptığı açıklamada,  sendikalarının 25 yıldır sürdürdüğü soylu mücadele sonucunda Eğitim hizmet kolunun genel yetkili sendikası olduğunu ve eğitim çalışanlarının gösterdiği teveccühle  Türkiye’nin en büyük sendikası olma unvanını taşıdığını vurguladı.

ÜLKE GENELİNDE OLDUĞU GİBİ YOZGAT’TA DA 3 BİN 908 ÜYE SAYISI İLE EN BÜYÜK SENDİKAYIZ

Şerefli, “Eğitim Çalışanlarının ekonomik ve sosyal haklarının geliştirilmesi için emek ve özgürlük mücadelesi veren, oluşturduğu kendi dinamizmi ile medeniyet ve değer odaklı yeni sendikal anlayışla sorunun parçası değil, çözümün paydaşı olmayı seçen Eğitim-Bir-Sen, Ülke genelinde olduğu gibi ilimiz Yozgat genelinde de 3 Bin 908 üye sayısı ile en yakın sendikaya 2 Bin 374 üye fark atarak Eğitim Hizmet kolunda yetkili sendika olma unvanını devam ettirmektedir. Kurucu Genel Başkanımız Rahmetli Mehmet Akif İnan’ın, “Ölüm bir tohumsa kefen zarında/Gün olur fışkırır bir orman olur” mısralarında altı çizilen kararlılık ve azimle Bugün Türkiye’nin en büyük ve en güçlü sendikası olan Eğitim Bir-Sen,  kamu çalışanlarının gür sesi,  gören gözü,  işiten kulağı olmuş,  bunu da kamu çalışanlarının yararına elde ettiği kazanımlarla ispat etmiştir. Bunun ötesinde, Ülkemizin en büyük emek hareketi Eğitim Bir-Senliler olarak bizler sorumluluğumuzun sadece kamusal alanla sınırlı olmadığının bilincindeyiz.” diye onuştu.

ÜLKEMİZİN DEMOKRATİKLEŞMESİNE, ÖZGÜRLEŞMESİNE DAİME DESTEK OLDUK

Sendika olarak ülkenin demokratiklşemesine, özgürleşmesine daima destek olduklarını vurgulayan Şube Başkanı Şerefli, “ Bu anlamda  Ülkemizin demokratikleşmesine, sivilleşmesine ve özgürleşmesine katkıda bulunacak çalışmalara daima destek olan sendikamız, Türkiye’nin değişim sürecinde, askeri ve sivil vesayetlerin karşısında takındığı tavırla her zaman millet menfaatini gözetmiş,  mazlum ve mağdurların yanında olmuştur.  Bizler Eğitim Bir-Sen’liler olarak Sivil Toplum Kuruluşlarının demokrasilerin vazgeçilmez bir parçası olduğuna ve gerekliliğine inanıyoruz bu anlamda alanlarda yarış içinde olduğumuz sendikaları da demokrasinin bir zenginliği olarak görüyoruz. Bu demokratik yarışta sendikal varlığımızın sebebi olan Eğitim-Bir-Sen’in asil üyelerine bizlere verdikleri destek ve duydukları güvenden dolayı şükranlarımızı sunuyor. Bundan sonrada üyelerimizin bizlere vereceğiniz güçle 2017 Temmuz ve Ağustos aylarında gerçekleşecek olan Toplu Sözleşme Masası’nda  temel hak ve özgürlükler noktasında elde ettiğimiz kazanımları artırarak devam ettireceğimize inanıyoruz.  Ayrıca Eğitim-Bir-Sen’li olmanın sorumluğunu ve çalışkanlığını sergileyerek alanlarda hak, özgürlük ve emek mücadelesini yürütürken, aynı zamanda da Millet İradesini daim kılarak, Hak’ı yüceltmek gibi soylu bir davanın neferi olarak  ilimizde yetkiyi farklı ve tarihi bir farkla elde eden il, ilçe, Üniversite Başkan ve Yönetim Kurulu Üyelerimize dava arkadaşlarımıza sonsuz  teşekkür ediyoruz. “ifadelerini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ