$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Kış girmeden kombi bakımını yaptırın

Coğrafi konumu ve yüksek rakımı dolayısyla kış mevsimi oldukça sert geçen Yozgat’ta kombi bakım tamir servisi yetkilileri vatandaşları kış girmeden kombi bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.

Kış girmeden kombi bakımını yaptırın
  • 25.10.2017
  • 532 kez okundu

 

Konumu ve yüksek rakımı dolayısyla kış mevsimi oldukça sert geçen Yozgat’ta kombi bakım tamir servisi yetkilileri vatandaşları kış girmeden kombi bakımını yaptırmaları konusunda uyardı.

Yozgat’ta elektrik ve kombi bakım tamir servisi üzerine Un Pazarında yaklaşık 10 yıldır faaliyetini sürdüren A. Muttalip Akgün, evlerdeki kombilerin yılda bir kez bakımdan geçirilmesinin doğalgaz tüketiminde belirgin bir düşüş sağladığını söyledi.

Bakım için en uygun zamanın  bu aylar olduğunu ifade eden Akgün, Bu aylarda  alınacak basit tedbirlerle doğalgaz faturasının yüzde 20 düşürülebileceği belirtildi.

GAZ TÜKETİMİNİN DÜŞÜRÜLMESİNDE KOMBİ BAKIMI ÖNEMLİDİR

Gaz tüketiminin düşürülmesinde ve verimli ısınma için kombilerin kış öncesi bakımdan geçirilmesi çok önemli olduğunu vurgulayan Akgün, “Kombilerin gaz geçiş filtrelerinin yılda bir kez temizlenmesinin çok önemlidir. Özellikle balkonlardaki kombileri toz nedeniyle tıkanabiliyor, sudaki kirecin de kombide tıkanmaya sebep oluyor.”dedi.

Kombi bakımı sırasında cihazın yanma hanesi, fan gibi bölümlerindeki tozların temizlendiğini, brülör ve bacanın bakımının yapıldığını ifade eden  A.Muttalip Akgün, “ Kombi bakımında sadece kombi temizliği yeterli değil, radyatörlerin de temizlenmesi gerekir. Zaman içerisinde radyatörler (petek) tıkanabilir, bu ise yeterince ısınmayı önler. Kombi servisinin hiç olmazsa 2 yılda bir radyatörlerin suyunu boşaltıp belirli bir oranda sisteme akıcı madde eklemesiyle daha verimli bir ısınma sağlanır. Bu bakımlar ödenecek doğalgaz faturalarınız yüzde 20’ye kadar azaltacaktır ve kışın soğuk günlerde sistemin bozulma riskini en aza indirecektir” diye konuştu.

GAZ SAYACINI İHAMEL ETMEYİN

Kombi ve radyatörlerin yanı sıra doğalgaz sayaçlarının da belirli periyotlarla bakımının yapılmasının önemli olduğuna vurgu yapan Akgün, gaz sayaçlarının 10 yılda bir kontrolden geçirilmesi kanuni mecburiyet olduğunu bu sebeple gaz dağıtım şirketlerinin en fazla 10 yıl içinde sayaçları ücretsiz olarak bakımdan geçirmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Kovid-19 tedavisi nedeniyle bir süre hastanede ve evinde kendisini izole ederek süreci atlatan Belediye Başkanı Celal Köse, hafta başında başladığı...
Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır
Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyet'i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki...
Yazıcı, köy okullarını ziyaret etti
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Yozgat’a bağlı Sarıfatma ve Çadırardıç Köyü İlk ve Ortaokullarını ziyaret...
Başer, Yozgat halkının Mevlid Kandilini kutladı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Yozgat halkının kandilini kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ