$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Kayseri Şekerde şeker pancarı taban fiyatı 220 lira olarak belirlendi

Kayseri Şeker 2017-2018 kampanya dönemi için şeker pancarı taban fiyatını 220 Lira olarak belirledi.

Kayseri Şekerde şeker pancarı taban fiyatı 220 lira olarak belirlendi
  • 16.12.2017
  • 644 kez okundu

 

Kayseri Şeker 2017-2018 kampanya dönemi için şeker pancarı taban fiyatını 220 Lira olarak belirledi.

Kayseri Şeker Fabrikasının 15 Temmuz Şehitleri Konferans salonunda yapılan 2017-2018 kampanya dönemi değerlendirme toplantısında konuşan Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, pancar ekicilerinin beklediği pancar taban fiyatının Yönetim Kurulu tarafından 220 Lira olarak belirlendiğini söyledi.
2017-2018 kampanya dönemine ait pancar bedellerinin de 27-28 Aralık günlerinde ödeneceğinin müjdesini veren Başkan Akay,  “Sayın Başbakanımız geçen seneden bu senenin pancar taban fiyatını 210 lira diye açıklamıştı.Bizim de kampanya sona ermeden pancar bedelini ödeyebilmemiz ve hesaplamanın yapılabilmesi için pancar taban fiyatının belli olması gerekiyordu. Yönetim Kurullarımızla yapmış olduğumuz toplantı sonucunda Sayın Başbakanımızın geçen yılki açıklaması 210 lirayı baz almak ve 10 lira üzerine koymak üzere 220 TL ton fiyatı da bu gün itibari ile kabul etmiş olduk. Çiftçimize ve sektörümüze hayırlı olsun.” dedi.

27-28 ARALIK’TA PANCAR BEDELLERİNİ ÖDEYECEĞİZ

Aralık ayının 27-28 gibi pancar bedellerini ödeyeceklerini vurgulayan Akay, “Bilindiği üzere şeker az satılıyor. Ancak Kayseri Şekerin işinde hiçbir aksama yok. Çiftçiye yansıyan hiçbir sorun yok. Söküm avanslarının tutunda nakliye bedellerine varıncaya kadar. Hepsi zamanında tıkır, tıkır, tıkır ödeniyor. Artık bizler ödemelerin takvimini yönetim olarak belirliyoruz arkadaşlarımız,ödeyelim mi ödemeyelim mi diye bize sormuyorlar bile.  Böyle bir alışkanlık oluştu. Tabi biz kampanya açılışında demiştik ki artık bizde geri adım olmaz. Geçen sene madem aralığın son haftasında pancar bedellerini ödedik. Bu senede 27 – 28 Aralık’ta ödeyeceğiz diye değerlendirmiştik. Bugün bu toplantı öncesinde yönetim kurulumuzla bu konuyu tekrardan değerlendirdik ve 27 – 28 Aralıkta pancar bedellerini ödeyeceğiz.”diye konuştu.
Kampanya değerlendirme toplantısına; Kayseri Pancar Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Akay, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Özer,Kayseri Pancar Kooperatifi Başkan Vekili Avni Hokkaömeroğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Harun Halıcı, Hurşit Dede, Halis Lektemur, Denetim Kurulu Üyeleri; Av.Kaan Savruk, Mehmet Güntay, Menderes Baran, Kayseri Şeker Fabrikası Yönetim Kurulu Başkan Vekili Atilla Yalçın,Yönetim Kurulu Üyeleri Abdulkadir Güneş, İsmail Avşar,Mustafa Demir, Nizamettin Çatak, Abdullah Borazan, Pankent, Panpet, Panpa, Pandoğa, Lidaş,Pan enerji şirketlerinin yönetim kurulu üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Osman Canıtez, Genel Müdür yardımcıları, Kayseri Pancar Kooperatif Müdürü Uğur Metiner,12 Bölge Müdürleri, Şeker İş Sendikası Kayseri Şube Başkanı İbrahim Dayı ve diğer yetkililer katıldı.

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ