$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Kapaklıkaya, konferansı yoğun ilgi gördü

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya’nın konuşmacı olarak verdiği konferans yoğun ilgi gördü. Öğrenci, öğretmen ve ailelere yönelik olmak üzere düzenlenen konferans 3 seanstan oluştu.

Kapaklıkaya, konferansı yoğun ilgi gördü
  • 29.11.2017
  • 453 kez okundu

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya’nın konuşmacı olarak verdiği konferans yoğun ilgi gördü.  Öğrenci, öğretmen ve ailelere yönelik olmak üzere düzenlenen konferans 3 seanstan oluştu.

Yozgat Belediyesi Büyük Sinema Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilen ilk konferansta Yazar Kapaklıkaya,  öğrencilere ‘’Öğrenmeyi Öğrenme’’, öğretmenlere  “ İlham Veren Öğretmen ’’ ,  ailelere ise ‘’Aile içi İletişim’’ konularını anlattı.

İlk seansta öğrencilere “öğrenmeyi öğreniyorum” konulu konferans veren Kapaklıkaya,  sinevizyon eşliğinde öğrencilerin bilgiye en kısa yoldan ulaşması için öğrenme tekniklerini ve motivasyonu arttırıcı görsel sunumlar yaparak, öğrenmenin etkili yollarını anlattı.

İkinci seansta ise öğretmenlere yönelik  verdiği ´İlham Veren Öğretmen´ konulu konferansta, Kapaklıkaya, öğretmenlerin öğrencilere bilgiyi nasıl aktarması gerektiği ve dersin nasıl keyifli bir hale getirildiğini kendine özgün anlatımıyla ve  sunumun tümünde kendi hayatından esprili örnekler vererek salondaki davetlileri kahkahaya boğdu. Kapaklıkaya, sinevizyon eşliğinde öğrenme stilleri, hafıza gücü, öğrenmeyi öğrenme, kolay ve kalıcı öğrenip hiç unutmama gibi eğitim yolları hakkında öğretmenlere bilgiler verdi.

Son olarak öğrenci velilerine Aile İçi İletişim adlı konferans veren Kapaklıkaya, “Olumlu ve Özgüvenli Çocuklar Yetiştirmek” “Evimizi Nasıl Cennete Çevirebiliriz? “konuları hakkında bilgiler vererek algı ve perspektif güçlendirici yönüyle gerçek anlamda farkındalık yarattı. Konferans sonunda vatandaşlar Kapaklıkaya’nın imzalı kitabını almak için uzun kuyruklar oluşturdu.

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, program sonunda Alişan Kapaklıkaya’ya günün anısına hediye takdim etti. Yazıcı, “Öncelikle konferansımıza desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Kemal Yurtnaç’a teşekkür ediyoruz.  Bizleri kırmayarak ilimize teşrif eden eğitimci yazar Alişan Kapaklıkaya’ya ilgi ve katılımlarından dolayı meslektaşlarıma, öğrencilerimize ve saygıdeğer Yozgat halkına, kısacası  programın hazırlanması ve sunulmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.”dedi.

 

Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Kovid-19 tedavisi nedeniyle bir süre hastanede ve evinde kendisini izole ederek süreci atlatan Belediye Başkanı Celal Köse, hafta başında başladığı...
Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır
Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyet'i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki...
Yazıcı, köy okullarını ziyaret etti
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Yozgat’a bağlı Sarıfatma ve Çadırardıç Köyü İlk ve Ortaokullarını ziyaret...
Başer, Yozgat halkının Mevlid Kandilini kutladı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Yozgat halkının kandilini kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ