$ DOLAR → Alış: 18,55 / Satış: 18,62
€ EURO → Alış: 18,34 / Satış: 18,41

Belediye Meclisi Başkan Köse, başkanlığında toplandı

Yozgat Belediyesi Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Celal Köse başkanlığında yapıldı.

Belediye Meclisi Başkan Köse, başkanlığında toplandı
  • 04.08.2022
  • 973 kez okundu

Yozgat Belediyesi Ağustos ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Celal Köse başkanlığında yapıldı.

Başkan Celal Köse, Meclis salonunda düzenlenen toplantıda 21.si düzenlenecek Sürmeli Festivali ve devam eden projeler hakkında bilgiler verdi. Yozgat Belediyesi tarafından bu yıl 21.si düzenlenecek Sürmeli Festivalinde bütün hazırlıklar tamamlandı.


Koronavirüs salgını nedeniyle iki yıldır düzenlenemeyen Uluslararası Sürmeli Festivali 5 Ağustos tarihinde başlayacak ve 7 Ağustos tarihine kadar Yozgat halkına dolu dolu etkinlikler ve sürpriz sanatçıların katılımıyla yapılacak.
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, yaptığı açıklamada; hemşehrilerine birbirinden güzel etkinliklerle festival coşkusu yaşatacaklarını söyledi.
Son iki yıldır pandemi nedeniyle sosyal hayatta kısıtlamalara gidildiğini hatırlatan Belediye Başkanı Köse, “Koronavirüs salgını yüzünden 2 yıldır insanlarımız sosyal hayatlarında kısıtlamalara gitmek zorunda kalmıştı. Bizde belediye olarak gerek yatırım ve hizmetler noktasında gerekse salgınla mücadele konusunda yoğun bir süreç yaşadık. Hamd olsun ülke olarak ve Yozgat belediyesi olarak mücadelemizi alınan tedbir ve önlemlerle en iyi şekilde atlattığımıza inanıyorum. Bu yılda Sürmeli Şenliklerimizde Sünnet Şölenimizle festivalimize başlayacağız. Vatandaşlarımız çocuklarının kayıtlarını yaptırdı. Festivallerimiz, birliğimizin, beraberliğimizin ve bütünlüğümüzün simgesi haline gelen organizasyonlardır. Şenliklerimizde; sünnet şöleni, uçurtma şenliği, uluslar arası halk dansları topluklarının gösterisi, mehteran birliği konseri ve ünlü sanatçılarımızdan; Ferhat Göçer, Elif Buse Doğan, İsmail Altunsaray, Bengü ve Hemşehrimiz Mümin Sarıkaya’nın katılacağı konserlerle 3 gün boyunca dolu dolu geçecek. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına cevap verecek etkinliklerle gerçekleştireceğimiz şenliklerimize tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.”dedi.
ÇAPANOĞLU BÜYÜK CAMİ PROJESİ ŞEHRİMİZİN VİTRİNİ KONUMUNDA OLACAK
Yatırım ve projelerin hız kesmeden devam ettiğini vurgulayan Başkan Celal Köse, Çapanoğlu Büyük Cami Projesinin tamamlandığında adeta şehrin vitrini konumunda olacağını söyledi.
Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Köse, yetkililerden bilgi aldı. Projenin tamamlanması ile Büyük Cami Projesinin Yozgat’ın yeni gözdesi olacağını ifade eden Başkan Köse, “Görselliği, tarihi görüntüsüyle büyük bir artı katacak olan Çapanoğlu Büyük Camii Projesi hemşehrilerimizin yeni cazibe noktası olacaktır. Kentimizin tarihi simgelerinin başında gelen Çapanoğlu Büyük Cami Çevre Düzenleme Projesi ile caminin etrafında muhteşem bir alan oluşturduk. Hemşehrilerimizin nefes alacağı sosyal ve kültürel alanlarla şehre önemli bir vizyon katacak. Projemizde; 154 Araçlık Kapalı Otopark, Kültür Merkezi, Kent Meydanı, Aşevi, Kermes Alanı, Hocalar Kahvesi ve yeşil alanıyla şehrimize ayrı bir değer katacak. Halkımızın özellikle Büyük Camii çevresinde bulunan hemşerilerimizin vakitlerini geçirebileceği ve şehrimizin nefes alabileceği tarihi dokumuzun ortaya çıkacağı bir eser ortaya çıkacak.”şeklinde konuştu.

ReklamReklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ