$ DOLAR → Alış: 7,79 / Satış: 7,82
€ EURO → Alış: 9,29 / Satış: 9,33

Başkan Özışık, TSO’ya aday olmayacak Akşener’in partisinde siyaset yapacak

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Metin Özışık, Kasım ayında yapılacak seçimlerde tekrar aday olmayacağını belirterek, yeni oluşum adı altında parti kurma çalışmaları devam eden Meral Akşener’in partisinde siyasete devam edeceğini söyledi.

Başkan Özışık, TSO’ya aday olmayacak Akşener’in partisinde siyaset yapacak
  • 21.09.2017
  • 488 kez okundu

 

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Metin Özışık, Kasım ayında yapılacak seçimlerde tekrar aday olmayacağını belirterek, yeni oluşum adı altında parti kurma çalışmaları devam eden Meral Akşener’in partisinde siyasete devam edeceğini söyledi.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık, düzenlediği basın toplantısında  Kasım ayında yapılacak seçimlerde tekrar aday olmayacağını açıkladı. Kasım sonrası için Yozgat’a siyaseten katkı sunacağını belirten Özışık, “son zamanlarda yakından takip ettiğim gücünü milletten alan yeni siyasi oluşumun içerisinde yer alarak 8 yılda sahip olduğum ama uygulamada engellendiğim tüm bilgi proje ve birikimimle hemşerilerimin hizmetinde olacağım” dedi.

Akşener’in kuracağı partide gönüllü bir nefer olarak çalışmaya hazır olduğunu  vurgulayan Özışık, “Sayın Meral Akşener ile çıkmış olduğu bu meşakkatli yolda yürümeye hazırım. Hiçbir görev ve sıfat beklentisi olmaksızın bu yiğit Türk kadının yanında nefer olmaya hazırım. Güzel ülkeme ve ekonomik çaresizlik yüzünden sürekli göç veren aziz Yozgat’ıma borcum vardır. Söz konusu vatansa, söz konusu Yozgat’sa gerisi teferruattır. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ve tüm Yozgat halkına ve özelikle Yozgat için Ankara’ya yürüyen ve bu yürüyüşe destek veren kadın ve erkek tüm yiğitlere selam ve saygılarımı sunuyorum”

BÜYÜK PROJELERİN GERÇEKLEŞMESİNE ENGEL OLUNMASI  HEYECANIMIZI KÖRELTTİ

Yozgat’ın kalkınmasına ve gelişmesine büyük imkan sağlayacak proje hazırladıklarını vurgulayan Özışık, “Projenin gerçekleşmesine engel olunmasının kendilerinin heyecanını körelltiğini ifade etti. Özışık, şunları kaydetti: “Doğup büyüdüğüm memleketime daha iyi hizmet edebilmek için 2009 yılında Yozgat Ticaret Odası başkanlığına aday olduk ve Yozgatlı hemşerilerimin teveccühüyle seçildik. Büyük bir heyecanla işe başladık. Göç alan, her yıl bir sanayi kuruluşunun açıldığı bir şehrin değil, sürekli göç veren kurulu sanayi kuruluşlarının bile kapandığı bir şehrin sivil toplum örgütünün başına seçilmiştik. Bir vilayetin göç ettiğini hayatımız şahitlik etmişti. Bu insanlar niye göç etmişlerdi? Canlarından aziz bildikleri Bozok’u, Yozgat’ı niye terk ediyorlardı? Yahut soruyu şöyle de soralım: Yozgatlının çalışacağı bir iş yeri var mıydı? Bir vilayet dedelerinin mezarlarını, evlerini-yurtlarını geride bırakıp göç ediyordu ve sorumlular seyrediyordu. Biz seyretmeyelim dedik ve görev yaptığımız süre içinde Yozgat ekonomisini canlandıracak çok sayıda proje oluşturduk. Bunlar Yozgat’a ve Yozgatlıya büyük katkı sağlayacak bir nebze de olsa göçü engelleyecek büyük projelerdi. Bu projelerimizden bazılarını sizlerin huzurunda hatırlatmak istiyorum. Meselâ ‘Hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi’ projesi. Eğer bu projemiz gerçekleştirilmiş olsaydı dolaylı olarak 10 bin istihdam ve yıllık 100 milyonluk ekonomik büyüklük Yozgat ekonomisine kazandırılmış olacaktı.”

SİYASİ DESTEK BULAMADIK

Yine EBK içerisindeki süt fabrikasını hayata geçirmek istedik.  Yerköy ile Yozgat organize arasına 17 km.lik demiryolu yaptırmak istedik.Yozgat yatırım destek ofisi projesi bakanlıktan geçti Avrupa Birliği delegasyonundan geçti ama sonra iptal edildi. Yerköy’de Karanlıkdere sebzecilik organize sanayi bölgesi, Kadışehri kabalı benzeri meyvecilik projeleri, Cavlakta termal organize sanayi bölgesi gibi projelerimiz ve benzeri onlarca fikir ve teşebbüsümüz gerçekleştirilememiştir. Bu projeler neden gerçekleştirilememiştir? Çünkü siyasi destek yoktur. Siyasi destek neden verilmemiştir? Çünkü ben dünya görüşü olarak muktedirlere uymuyordum. Bir vilayet sürekli göç veriyor. Bu göçü durdurabilmek için projeler oluşturuyorum. Ama siyasetçiler engel oluyor. Peki, benim projelerime engel oluyorlar da kendileri bir çare üretiyorlar mı? Hayır. Bir şehir göç ediyor, gittikçe fakirleşiyor, ben proje oluşturuyorum ama onlar engel oluyor. Ben sivil toplum örgütü başkanıyım, onlar siyasetçi. Bu siyasetçilerin kim olduğunu bütün Yozgat biliyor. Hatta iş o noktalara geldi ki Sorgun’da iş adamları zirvesi yaptılar şehrin iş dünyasının başkanını davet bile etmediler. Edemediler. Aslında beni cezalandırırken bana oy vermiş tüm üyelerimizi cezalandırdıklarının farkına bile varmadılar. Aslında bir yerlere şirin gözükmek için bindikleri dalı kestiler ama düşene kadar anlamayacaklar.”

VALİLİK BİNASININ PARASI İLE 5 OSB KURULABİLİRDİ

Yeni yapılan valilik binasına harcanan para ile 5 OSB kurulabileceğini söyleyen Özışık, şöyle devam etti: “Bugün yapımı tamamlanan Valilik binasının parası ile bu şehirde 5 tane hayvancılık OSB yapmak mümkün idi. Ama istihdam üretim yerine lüks hayat tercih edildi. Gecen sene Sayın Cumhurbaşkanına ulaşabilmek için Yozgat’tan Ankara’ya biri tekerlekli sandalyede bir avuç kahraman hemşerimle yürüdüm. Sayın Cumhurbaşkanına ulaşabilmiş olsaydık şu, şu, şu projeleri oluşturduk ama hep engellendik, buna karşılık temsilcileriniz şehrin hiç olmadık yerine devasa ve lüks bir saray yaptılar bir beton mezarlığı diktiler diyecektik ama cumhurbaşkanına ulaşamadım. İleride nedenlerini ayrıntılı olarak kamuoyu ile paylaşacağım yukarda saydığım yanlışlıklar beni bir karar noktasına getirdi.

ADAY DEĞİLİM

Artık kararım kesindir ki bu zihniyet iktidarda olduğu sürece Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak hizmet etme şansım yoktur. Olmayacaktır. Ben seçimi kazansam bile beni cezalandıranlar Yozgat’ın kaybetmesine sebep olacaktır. Yeter ki Yozgat kaybetmesin. Onun için ben bırakıyorum Ticaret Odası başkanlığına aday değilim. Tüm adaylara başarılar diliyorum. Çalışan kazansın ve Yozgat için çok çalışsın.

​ÜLKEMİZ İÇERDE VE DIŞARDA BÜYÜK SIKINTILAR YAŞAMAKTADIR

​   Ülkenin içerde ve dışarda büyük sıkıntılar yaşadığını kaydeden Özışık, “ Görünen odur ki, tedbir alınmadığı takdirde bu sıkıntılar artarak devam edecek gibi görünmektedir. Güzel ülke Türkiye’miz hem siyasi, hem ekonomik, hem de sosyal yönden bir çıkmaza doğru sürüklenmektedir. Ekonomi orta gelir tuzağına yakalanmış ve can çekişmektedir. Piyasalarda büyük bir kriz yaşanmakta ama yokmuş gibi davranılmaktadır. Esnaf siftahsız dükkân kapatmakta banka-borç kıskacında can çekişmektedir. Dış politikada adeta bir iflas yaşanmaktadır. Güney sınırlarımızda yaşanmakta olan hadiseler, milletimizi endişeye sevk etmiş durumdadır. Kim dost, kim düşman bilinmez durumdadır.”diye konuştu.

17-25 ARALIK ÖNCESİ VE SONRASIDA FETÖ’YE DESTEK OLANLARDAN HESAP SORULMALIDIR

​17-25 Aralık öncesi ve sonrasıda FETÖ’ye destek olanlardan hesap sorulması gerektiğini vurgulayan Özışık, “İçeride geçen yıl Fetö terör örgütü hain bir darbe teşebbüsüne kalkışmıştır. Bu menfur terör örgütü ile yapılan mücadelenin arkasındayız. Fakat bu mücadelenin siyasilere uzanmaması milletin vicdanında soru işaretlerine sebep olmuştur. Belediyelerin imkânlarını peşkeş çekenler, okyanus ötesine selam gönderenler, hoca efendi deyince iki büklüm olanlar, bugün maskeleri ile aramızda dolaşmakta ve suçlarına milat yaratıp ‘ben milattan sonra temizim’ diyerek pişkin pişkin gezmektedirler. Fakat milletim biliyor ki, bu milletin istiklaline kasteden bu hain örgüte yardım ve yataklık etmenin miladı olmaz ve olmamalıdır. 17-25 Aralıktan önce de, sonrada kim ne destek verdiyse makam ve mevki ne olursa olsun hesabını vermelidir ve inancım odur ki verecektir de. Milletimizin adalete olan güveni neredeyse sıfırlanmış ve güce göre karar veren bir adalet anlayışı oluşmuş durumdadır. Demokratik çoğulculuğu, konuşan Türkiye’yi, eleştirel düşünceyi kaybetmiş durumdayız. Hemen hemen her 2-3 senede bir eğitim sistemimiz sil baştan değişir olmuştur. Çocuklarımızı hangi sisteme göre geleceğe hazırlayacağız bilemez olduk. Yine silahlı kuvvetlerimiz ciddi bir itibar kaybına uğramış durumdadır. Kısacası milli gücün tüm unsurları tarihimizin hiçbir döneminde bu kadar zayıflamamış bu kadar güçsüz kalmamıştır. Ülkemizin tüm unsurları çok zor günler yaşamaktadır. Milli gücün zayıflaması o ülkenin beka problemi yaşamasına sebep olur. Ama bu millet geleceğini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ifade ettiği gibi ‘kendi azim ve kararı’ ile kurtaracaktır. Çözüm siyaset kurumudur.”şeklinde konuştu.

AKŞENER HAREKETİYLE BİRLİKTEYİM

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına aday olmadığını ifade eden Özışık, “Ülkeme ve Yozgat’ıma hizmet etmeye devam edeceğim. Son zamanlarda yakından takip ettiğim gücünü milletten alan yeni siyasi oluşumun içerisinde yer alarak 8 yılda sahip olduğum ama uygulamada engellendiğim tüm bilgi proje ve birikimimle hemşerilerimin hizmetinde olacağım. Sayın Meral Akşener ile çıkmış olduğu bu meşakkatli yolda yürümeye hazırım. Hiçbir görev ve sıfat beklentisi olmaksızın bu yiğit Türk kadının yanında nefer olmaya hazırım. Güzel ülkeme ve ekonomik çaresizlik yüzünden sürekli göç veren aziz Yozgat’ıma borcum vardır. Söz konusu vatansa, söz konusu Yozgat’sa gerisi teferruattır. Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine ve tüm Yozgat halkına ve özelikle Yozgat için Ankara’ya yürüyen ve bu yürüyüşe destek veren kadın ve erkek tüm yiğitlere selam ve saygılarımı sunuyorum.”ifadelerini kullandı.

 

AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Sorgun Erkekli Baraj inşaatında sona gelindiğini belirterek, barajın tamamlanması...
AK Parti’den 174 kişiye Siyaset Akademisi belgesi
AK Parti Yozgat İl Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Ocak ayı içerisinde başlatılan 19,ncu Siyaset Akademisi eğitim programlarını başarı ile tamamlayan katılımcılara...
İl Başkanı Dursun’dan Kılıçdaroğlu’na tepki
AK Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun öğretmenlere yönelik sarf ettiği sözlere tepki göstererek,“ CHP Genel Başkanı...
Başarılı okul ve öğretmenlere özel ödül sertifikası verildi
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2019 yılında yürütülen e-Twinning projeleri kapsamında il genelinde başarılı olan okul ve öğretmenlere Özel...
Eğitim Bir Sen’den Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
Eğitim-Bir-Sen Yozgat Şube Başkanlığı tarafından; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun  partisinin  grup toplantısında, "öğretmenlere aşağılayıcı, ayrıştırıcı ifadeler kullanarak hakaret ettiği"...
Jandarma’dan tarihi eser operasyonu
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, Boğazlıyan İlçesinde İ.Ç., ve O.V. isimli şahısların bulunduğu araçta yaptıkları aramada değişik dönemlere ait toplam...
Başkan Şimşek: Toplumsal zihniyetin değiştirilmesi gerekir
Yozgat Barosu Başkanı Mehmet Şimşek, kadına yönelik şiddetin ortadan kaldırılması için temel öğenin, mevcut toplumsal zihniyetin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.
24 Kasım Öğretmenler Günü törenle kutlandı
Ülke genelinde olduğu gibi Yozgat’ta da 24 Kasım Öğretmenler günü düzenlenen törenle kutlandı.
Başkan Köse, eski İl Başkanı Avşar’ı makamında ağırladı
Yozgat Belediye Başkanı Celal Köse, geçmişte AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı yaptığı döneminde İl Başkanı olarak görev yapan Zekeriya Avşar’ı...
Başkan Ekinci: Vatandaşlarımızın fikir ve görüşlerini önemsiyoruz
Sorgun Belediye Başkanı M Erkut Ekinci, ilçe halkının fikir ve görüşlerini önemsediklerini belirterek, belediye olarak yapılan çalışmaları da vatandaşların istek...
Bulut: Bilirkişilik yenileme eğitim süresi 2021 yılı sonuna uzatıldı
Yozgat Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı Ahmet Bulut, Kovid-19 salgını sebebiyle 2018  yılında  sicil  ve    listeye    kaydedilen...
Başkan Irgatoğlu: Öğretmenlik kutsal bir meslektir
Milliyetçi, Hareket Partisi (MHP) Yozgat İl Başkanı Tekin Irgatoğlu, öğretmenliğin hiçbir maddi kıyas kabul etmeyecek ölçüde ulvi niteliklere sahip olan...
Sürmeli Gaz işlemleri internet üzerinden yapılabiliyor
Sürmeligaz İşletme Müdürlüğü, Kovid-19 salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında doğal gaz işlemlerinin ev ortamında internet üzerinden gerçekleştiriyor.
Vali Polat: Öğretmenler toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanlarıdır
Yozgat Valisi Ziya Polat, öğretmenlerin toplumun en saygıdeğer ve cefakar insanları olduğunu söyledi.
Başkan Metin: Üretimin artırılması için girdi maliyetleri düşürülmeli
Yerköy Ziraat Odası Başkanı Cahit Metin, Yozgat’ın tarım ve hayvancılık açısından büyük bir öneme sahip olduğunu belirterek, bölgede daha fazla...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ