$ DOLAR → Alış: 7,43 / Satış: 7,46
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,05

Başkan Dursun, Telekonferans yolu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında iki gün süren İl Başkanları toplantısı Koronavirüs salgını dolayısıyla telekonferans yoluyla gerçekleştirildi.

Başkan Dursun, Telekonferans yolu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü
  • 03.04.2020
  • 1.431 kez okundu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında iki gün süren İl Başkanları toplantısı Koronavirüs salgını dolayısıyla telekonferans yoluyla gerçekleştirildi.

AK Parti Yozgat İl Başkanı Çelebi Dursun’un da katıldığı toplantıda tüm dünya ülkelerinde büyük tehdit oluşturan korona salgınına karşı alınan önlemler ve uygulamalar konusu ele alındı.

İl Başkanı Çelebi Dursun, 1-2 Nisan tarihleri arasında yapılan toplantının gece geç saatlere kadar sürdüğünü belirterek, toplantının gündem maddesinin korona salgını hakkında illerin yaptığı ve yapacağı çalışmaların değerlendirildiğini söyledi.

Başkan Dursun, “Telekonferans seklinde 2 gün süren ve gece geç saatlere kadar devam eden İl başkanları toplantısında Sayın Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın talimatı gereği, İl ilçe ve beldelerde okullar ve camilerimizin iç ve dış mekan temizliklerini muhakkak belediyelerimiz yapacaklardır dedi. Genel Başkanımızın talimatı gereği il ilçe ve beldelerde okul ve camilerimizin çevre ve iç mekan temizlikleri zaten rutin olarak yapılmakta olup il ve ilçe teşkilatlarımızca kontrol edilecektir. Ayrıca tüm belediyelerimiz 60 65 yaş üstü yaşlı hemşerilerimizi arayarak ihtiyaçları konusunda yardımcı olunacaktır.”dedi.

Ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık üretimi konularına da değinildiğini vurgulayan Başkan Dursun, “Sayın Cumhurbaşkanımız ülkemiz açısında tarım ve hayvancılığın önemine dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bu alanda üretim yapan hemşerilerimize devletimiz tarafından gerekli desteklerin ve teşviklerinde verildiğinden bahsetti. Ayrıca üretim yapan yapan hemşerilerimizin üretimlerini aksatmamaları için gerekli gayret ve çabanın gösterileceğini ifade etti.”diye konuştu.

Ülkenin milli birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyduğu bu günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlatmış olduğu “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına Yozgatlıları da destek olmaya davet eden Başkan Dursun, “Bütün dünya ülkeleri zor ve sıkıntılı bir süreçten geçiyor. Aynı sıkıntıları bizim ülkemizde maalesef yaşıyoruz. Korona salgınına karşı daha duyarlı kendi tedbirlerimizi kendimiz uygulamalıyız. Devlet büyüklerimizin ve il yöneticilerimizin almış olduğu kararlara kendimiz ve toplumumuzun sağlığı açısından harfiyen uymalıyız. İnşallah en kısa sürede bu salgından ülkemiz ve ilimiz en hafif şekliyle kurtulmuş oluruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu “Biz Bize Yeteriz” kampanyasına Yozgat’ımızdan da büyük destekler oldu. Bu vesile ben bir kez daha hemşerilerimizden imkanları ölçüsünde milli kampanyaya destek olmaları çağrısında bulunuyorum.”diye konuştu.

 

Türkiye Şeker Fabrikaları Genel Müdürü Mücahit Alkan, Sorgun Belediye Başkanı M. Erkut Ekinci'yi makamında ziyaret etti.
AK Parti İl yönetiminde görev dağılımı yapıldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, bugün il başkanlığında düzenlediği yönetim kurulu toplantısında yeni yönetimi ve il yürütme kurulunu...
Milli Eğitim ve Emniyet’ten Siber Farkındalık eğitimi
Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü ile İl Emniyet Müdürlüğü İşbirliğinde ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik Siber Farkındalık eğitimleri verildi.
Yozgat Şehir Hastanesi 4 yılda 3 Milyon 272 Bin hastaya hizmet verdi
Türkiye’de ilk açılan Şehir Hastanesi olma özelliğini taşıyan Yozgat Şehir Hastanesi, açıldığı günden bu yana 3 Milyon 272 Bin 557...
Başkan Yalçın’dan esnaf ziyareti
Akdağmadeni Belediye Başkanı Uzm Dr Nezih Yalçın, ilçede esnaf ziyaretlerinde bulunarak vatandaşlarla sohbet etti, istek ve sorunlarını dinledi.
Başkan Başer: Korona salgınına karşı tedbiri elden bırakmayalım
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer,  küresel salgın haline gelen Koronavirüs’e karşı ülkece milli bir mücadelenin içerisinde olduğunu belirterek,...
  Yozgat’ta acemi erler yemin etti
Yozgat İl Jandarma Komutanlığı tarafından temel eğitimlerini tamamlayan 46 acemi er için yemin töreni düzenlendi.
Destici’den Vali Polat’a ziyaret
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat Valisi  Ziya Polat'a nezaket ziyaretinde bulundu.
İl Başkanı Başer Mazbatasını aldı
AK Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İl Seçim Kurulundan İl Başkanlığı Mazbatasını aldı.
Başer, yatırım ve projeleri görüştü
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, il genelinde yapımı devam eden  baraj ve göletlerin ödenek...
Sağlık Sen Yozgat Şubesinden Alan’a tepki
Sağlık Sen Yozgat Şube Başkanı Atakan Erciyas,  Sağlık çalışanlarının özlük haklarına yönelik taleplerini ‘rüşvetçilikle’ ilişkilendiren Yeni Akit’in Haber Müdürü Murat...
Sedef’ten Şefaatli Belediye Başkanı Karacay’a ziyaret
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Yozgat Milletvekili İ Ethem Sedef, Şefaatli Belediye Başkanı Müjdat Karaca’yı makamında ziyaret etti.
Şerefli: Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı
Memur-Sen Yozgat  İl Temsilcisi Kenan Şerefli, “Gelirde adalet için seyyanen zam yapılmalı, vergide adalet için oran sabitlenmeli, matrah artmalıdır" dedi.
Saraykent Belediyesinde toplu iş sözleşmesi sevinci
Saraykent Belediyesi ile Hizmet İş Sendikası Yozgat Şube Başkanlığı arasında 3 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.
Diyanet Vakfı Yozgat Şubesinden 400 öğrenciye kıyafet yardımı
Yozgat İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı ile WEFA Uluslararası İnsani Yardım Organizasyonu iş birliğiyle Yozgat’taki 400 ihtiyaç sahibi öğrenciye...
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ