$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Baharla birlikte fide satışları başladı

Yozgat’ta baharla birlikte fide satışları başladı. Satışa sunulan fideler tüplü olarak tanesi 50 kuruş’tan bir bağı ise 1,5 liradan satılıyor.

Baharla birlikte fide satışları başladı
  • 01.05.2017
  • 472 kez okundu

Yozgat’ta baharla birlikte fide satışları başladı. Satışa sunulan fideler tüplü olarak tanesi 50 kuruş’tan bir bağı ise 1,5 liradan satılıyor.

Yozgat’ta havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yetiştirilen domates, biber, patlıcan, salatalık, kabak, kavun, karpuz, çilek gibi birçok meyve ve sebze fideleri Un Pazarında kurulan tezgahlarda satışa sunulmaya başladı. Vatandaşların en çok rağbet gösterdiği fidelerin başında biber, domates, salatalık ve patlıcanın geldiği belirtildi.
ilde uzun yıllar fide satıcılığı yaptığını belirten Ahmet Açıkbaş, Mart ayında köyünde serada ekimini yaptığı fideleri Nisan ayı itibariyle Yozgat’a getirerek satışa sunduğunu belirti.

Fide yetiştirmenin çok zor ve meşakkatli bir iş olduğunu ifade eden Açıkbaş,” Mart ayında ekimini yapıyoruz. Biraz büyüyünce otunu alıyoruz, daha sonar bunları tek tek tüplere yerleştiriyoruz. Diğerlerini ise bağ diye tabir ettiğimiz şekilde satıyoyoruz. Fide ekim sezonu ilimizde bir ay boyunca devam eder. Şuan fide dikimleri yeni başladı. İşlerimiz iyi. Köylü vatandaşlarımız ve evlerinde bahçeleri olan vatandaşlarımız aldıkları fideleri dikerek yaz mevsiminde sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılıyorlar. Kendi ürünlerini doğal koşullarda kendileri yetiştirmiş oluyor.” dedi.

Başkan Köse, çalışmaları yerinde inceledi
Kovid-19 tedavisi nedeniyle bir süre hastanede ve evinde kendisini izole ederek süreci atlatan Belediye Başkanı Celal Köse, hafta başında başladığı...
Şerefli: İnsanlığın inançlarını hedef almak özgürlük değil, küstahlıktır
Memur Sen Yozgat  İl Başkanı Kenan Şerefli, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslamiyet'i ve Müslümanları hedef alan açıklamalarına sert sözlerle tepki...
Yazıcı, köy okullarını ziyaret etti
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, okul ziyaretleri kapsamında Yozgat’a bağlı Sarıfatma ve Çadırardıç Köyü İlk ve Ortaokullarını ziyaret...
Başer, Yozgat halkının Mevlid Kandilini kutladı
AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, Mevlid Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında Yozgat halkının kandilini kutladı.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ