$ DOLAR → Alış: 6,93 / Satış: 6,96
€ EURO → Alış: 8,16 / Satış: 8,19

AYÇ Okulları Türkiye’nin ve Yozgat’ın enlerini seçecek

Yozgat’ta eğitim alanındaki başarısıyla adından söz ettiren AYÇ Okulları, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri;  başarı, onur ve vefa olmak üzere 3 ana dalda toplam 18 kategoride Türkiye ve Yozgat’ta 2019 yılının enlerini seçecek.

AYÇ Okulları Türkiye’nin ve Yozgat’ın enlerini seçecek
  • 15.12.2019
  • 1.364 kez okundu

Yozgat’ta eğitim alanındaki başarısıyla adından söz ettiren AYÇ Okulları, bu yıl ikincisini düzenleyecekleri;  başarı, onur ve vefa olmak üzere 3 ana dalda toplam 18 kategoride Türkiye ve Yozgat’ta 2019 yılının enlerini seçecek.

AYÇ Okulu Fen ve Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Fahri Yaşar, düzenlediği basın toplantısında öğrencileri ile yapacakları etkinlik hakkında bilgi verdi.

Geçen yıl ilkini gerçekleştirdikleri yılın enleri etkinliğini geleneksel hale getirmeyi amaçladıklarını anlatan Yaşar, “Yozgat AYÇ Okulları 2019 yılının En’lerini seçiyor programı için toplanmış bulunmaktayız. Geleneksel olarak düzenlediğimiz bu programın ilkini geçen sene gerçekleştirdik. Beklentimizin daha üzerinde bir ilgi ve alaka oldu. Geçen sene tüm Yozgat’ta ve Türkiye’de 8 bin civarında oy kullanıldı. Bu sene ikincisini tekrarlayacağımız programda 18 dalda Yozgat’ın ve Türkiye’nin En’lerini seçeceğiz” dedi.

AMACIMIZ FARKINDALIK OLUŞTURAN İNSANLARI ÖN PLANA ÇIKARMAK

AYÇ Okulu Genel Koordinatörü Ferhat Erdem’de amaçlarının ülke genelinde farkındalık oluştruan insanları ön plana çıkarmak olduğunu vurgulayarak, “Geçen sene çok kapsamlı olarak yaptığımız bir proje idi. Burada birçoğumuzda geçen sene vardınız hepimizin de tereddüdü vardı. Sayın Valimizin ve değerli basınımızın destekleriyle bunu çok kolay atlattık. Bir sıkıntı yaşamadık ve yaklaşık 20 gün gerek ulusal basında gerek yerel basında hep Yozgat AYÇ ve Enler konuşuldu. Esas amacımız geçen senede bahsetmiştik yaptıkları işlerle farkındalık oluşturan insanları daha öne çıkarmak. Ebetteki bunu yaparken Yozgat ve Türkiye’de buraya yazdığımız 18 kategoriden yaklaşık 70 kişiden ibaret değil. Buna eklemeler, çıkarmalar yapabilir. Gerek şehrimiz gerek ülkemiz coğrafi olarak çok büyük derya. Biz bu deryanın içine bir tas daldırdık içine ne geldiyse biz onları aldık, onları koyduk. Eğer sizlerin değerli Yozgat basınının değerli katkılarını görmeseydik biz bu kadar cesaretli olamazdık bu konuda. Emin olun her sene daha iyiye daha güzele mantığıyla Yozgat’a ait olma Yozgat’a layık olabilme mantığıyla sizlerin de desteğiyle projemizi çok daha büyüterek daha ileriye gideceğiz”diye konuştu.

BU YIL YILIN ENLERİNDE ÇOK ÖNEMLİ İSİMLER VAR

Etkinliğin Gala Gecesini 18 Ocak’ta yapacaklarını vurgulayan Erdem, ikincisini gerçekleştirecekleri yılın enlerinde çok önemli isimlerin ve figürlerin olduğunu söyledi.

Erdem, “Eminim ki bunların birçoğunu Yozgat’ın değerli oylarıyla, oylamanın sonunda seçilen kim olacaksa hayırlı olsun şimdiden. Onları, 11 Ocak Gala Gecesi’nde burada değerli Yozgat halkıyla buluşturmak istiyoruz. Bu konuda biz tek başımıza bir şey yapamayız. Hepimiz bir araya gelip hepimiz bu projenin paydaşları olabilmeliyiz bu projede. Çünkü konuşulan AYÇ Koleji değil Yozgat olmalı, Yozgat’ın değerleri ve Yozgat’ın yetenekleri olabilmelerini düşünüyorum. Yılın enlerini 18 kategoride seçiyoruz. Bunları başarı, vefa ve onur ödülleri olmak üzere 3 ana dalda seçiyoruz. Bu kategorilerimizde yaklaşık 80 ödül vermeyi planlıyoruz” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Yozgat’ta görev yapan basın mensupları da 2019 yılının enleri oylamasına katılarak projeye destek verdi.

 

 

Yozgat’ta  küçük yaştan itibaren Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)’nin her kademesinde görev alan ve halen MHP  Yozgat Merkez İlçe Başkan Yardımcılığı...
Milletvekili Başer’den ziyaret turu
Kurban Bayramını memleketi Yozgat’ta geçiren AK Parti Yozgat Milletvekili ve Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Yusuf Başer, bayram sonrası ziyaretlerde bulundu.
Bayramlaşma Programı düzenlendi
Yozgat’ta Kurban Bayramı resmi bayramlaşma programı Vali Ziya Polat’ın ev sahipliğinde Valilik Fuaye Salonunda gerçekleştirildi.
Kurban Bayramı’nın ilk gününde hastaneler acemi kasaplarla doldu
Kurban Bayramı'nın ilk gününde, her bayram olduğu gibi yine hastaneler acemi kasaplarla doldu.
Ambulans şarampole devrildi: 3 yaralı
Yozgat'ta hasta sevkinden dönerken sürücüsünün kontrolünden çıkan ambulans, taklalar atarak şarampole devrildi. Kazada 2 sağlık personeli ile şoför yaralandı.
DUYKON üyeleri ile Yozgat’ta buluştu
Dünya Yozgatlılar Konfederasyonu (DUYKON) Kurban Bayramı öncesi yurtiçi ve yurtdışındaki üyeleri ve belediye başkanlarının da katılımı ile Yozgat Çamlık Otelde...
Vali Polat’tan bayram mesajı
Yozgat Valisi Ziya Polat, yayınladığı mesajında Yozgat halkının Kurban Bayramını kutladı.
Enginyurt, MHP’den ihraç edildi
Geçtiğimiz günlerde Fındık fiyatlarına ilişkin eleştirileriyle gündeme gelen MHP  Ordu Milletvekili  Cemal Enginyurt, MHP'den ihraç edildi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ